Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czernichowie

ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY W CZERNICHOWIE
Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego i Przedszkole Publiczne

Wolontariat

09/2020 - 01/2021

zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie

Świąteczny kiermasz

W niedzielę 15 grudnia przy kościele parafialnym
w Czernichowie odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy zorganizowany przez tutejszą Szkołę Podstawową
i Radę Rodziców. Do akcji włączyły się również wolontariuszki Szkolnego Koła Wolontariatu, uczennice klasy ósmej.

Dochód ze sprzedaży wykonanych ozdób świątecznych przeznaczony został na cele szkolne. Za włożony wkład pracy, zainteresowanie i dokonany zakup dziękujemy.

 

zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie

Wizyta w Domu Opieki w Czernichowie

Odwiedziny Pensjonariuszy  Śląskiego Centrum „Ad Finem” im. Księżnej Marii Krystyny Habsburg w Czernichowie przez naszych uczniów i nauczycieli stały się już kilkuletnią tradycją. Po raz kolejny odwiedziliśmy Seniorów 19 listopada 2019 roku. Uczniowie zaprezentowali montaż słowno – muzyczny, utrzymany w klimacie patriotycznym, w którym przedstawili losy Polski. Przybliżyli okoliczności utraty niepodległości, a następnie jej odzyskania w dniu 11 listopada 1918 roku. Zaprezentowali piękne wiersze oraz pieśni patriotyczne, które zachęciły do wspólnego śpiewania. Występ wprowadził mieszkańców domu opieki i ich opiekunów w stan zadumy i refleksji. Dla wielu był powodem do wzruszeń.

Dzieci za występ otrzymały gromkie brawa oraz zostały obdarowane słodkim upominkiem. Nasze spotkania z Pensjonariuszami i ich opiekunami są bardzo miłe, pouczające, wzruszające, uwrażliwiające na drugiego człowieka. Pozwalają przygotowywać młodych ludzi do życia w poszanowaniu starszego, niejednokrotnie schorowanego człowieka.

Chwile spędzone w domu  pozostaną na długo w pamięci uczniów. Bardzo dziękujemy wszystkim Seniorom i pracownikom za mile przyjęcie.

 

zdjęcie

Międzynarodowy Dzień Wolontariatu

5 grudnia br. w naszej szkole odbył się apel z okazji  Międzynarodowego Dnia Wolontariatu. Celem tego wspólnego spotkania było zapoznanie dzieci  z ideą wolontariatu oraz jej propagowanie. Uczniowie klasy ósmej przedstawili krótką prezentacje multimedialną nawiązującą do tego tematu oraz przypomnieli  o swoich działaniach na terenie szkoły, a także poza jej murami.

 

zdjęcie
zdjęcie

XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”

W dniu 13 października przypadał kolejny, XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Uczennice  ze Szkolnego Koła Wolontariatu odpowiedziały na to wezwanie Jana Pawła II z 2004 roku czynem. Stanęły przed kościołem aby kwestować na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.  Obejmuje ona całoroczną pomocą uzdolnione dzieci i młodzież z niezamożnych rodzin przyznając im stypendia naukowe. Dzięki gorącym zachętom księdza Proboszcza wolontariuszkom udało się zebraćna ten cel łącznie 981,50 zł. Wszystkim składamy serdeczne podziękowania. Jest to dla naszego koła optymistyczna zachęta do podejmowania następnych działań pomocowych.

zdjęcie
zdjęcie