Organizacja pracy świetlicy w czasie epidemii SARS – COV 19:
Organizacja pracy świetlicy w czasie epidemii SARS – COV 19:
Karta zgłoszenia Ucznia do świetlicy szkolnej:
Zdrapki holograficzne pojawiły się na kole plastycznym.
Podczas ostatniego koła plastycznego dzieci z ogromnym zainteresowaniem tworzyły prace na bazie zdrapek holograficznych. W motywach prac dominowała tematyka kosmosu oraz podwodnego świata.
Sztuczny śnieg oraz zimowe bałwanki - kolejne spotkanie koła plastycznego.
Za oknem duży mróz i piękna zima:) Podczas ostatnich zajęć koła plastycznego postanowiliśmy stworzyć taki klimat w świetlicy:) Wyprodukowaliśmy własny śnieg oraz ulepiliśmy mnóstwo bałwanków. Wykorzystaliśmy do tego mąkę ziemniaczaną, olej, marchewkę oraz ziarenka pieprzu. Taka zabawa to dla dziecka wspaniałe doznanie sensoryczne, oraz rozwój zmysłu dotyku i wzroku. Oprócz bałwanków starsi uczniowie postanowili stworzy ciekawe zimowe postacie.
Bielskie Kreskówki
W ramach zajęć świetlicowych większość dzieci przygotowała przepiękne prace plastyczne, które wysłaliśmy na konkurs „Bohaterowie Bielskich Kreskówek”. Pozostaje nam trzymać kciuki :)
Wyniki już niebawem.
Opracowanie prac plastycznych poprzedziły specjalne zajęcia dotyczące historii bielskich kreskówek. Nie zapomnieliśmy obejrzeć kilku :)
Tłusty Czwartek już dawno za nami, a my wspominamy pączki z papieru.
Gdy nie można sobie pozwolić na dekorowanie prawdziwych pączków, zawsze można wykonać kolorową pracę plastyczną.
Maski karnawałowe - ciąg dlaszy koła plastyczngo.
Trwa karnawał - okres radości i zabaw, w trakcie których nie może zabraknąć barwnych masek. Są one idealnym dodatkiem podczas balów kostiumowych, ale mogą również samodzielnie stanowić przebranie. W związku z karnawałem w ramach zajęć świetlicowych uczniowie wykonywali maski karnawałowe. W trakcie wykonywania masek dzieci rozwijały swoje umiejętności plastyczno – manualne, pracując zespołowo lub indywidualnie. Tworzenie masek sprawiło uczniom mnóstwo radości. Do ich wykonania używali kolorowego papieru, pasteli, a także bibuły, brokatów, cekinów oraz błyszczących ozdób i wielobarwnych piórek. Każda maska została małym dziełem sztuki.
Zajęcia koła plastycznego - karminiki dla ptaków.
Zima to doskonały czas, aby nauczyć się dbać o dzikie zwierzęta ;)
Dlatego na zajęciach koła plastycznego postanowiliśmy przygotować niebanalne karmniki dla ptaków.
Zimowe rękawice ;)
Prace plastyczne należą do ulubionych naszych aktywności :)
Zimowe szaleństwo :)
Ruch jest potrzebny, aby nasz organizm utrzymać w dobrym zdrowiu. Sprawia, że jesteśmy silniejsi oraz bardziej wytrzymali na zmęczenie. Aktywność fizyczna ma pozytywny wpływ nie tylko na nasze ciało – poprawia ona także samopoczucie i zapewnia dobry nastrój.
Warto uczyć dziecko od najmłodszych lat do bezpiecznego i świadomego poruszania się po drodze
Znaki drogowe to tajemny język, który opanować muszą wszyscy kierowcy i użytkownicy dróg. Tak się składa, że często uczą się go już najmłodsze dzieci. Nasi drugoklasiści bardzo poważnie myślą o zdobyciu karty rowerowej w przyszłości dlatego już teraz przyswajają sobie tajniki zasad ruchu drogowego.
Wirtualna świetlica
Drodzy rodzice. Świetlica była zawsze dla naszych uczniów przede wszystkim miejscem zabawy. Proponujemy Wam świetlicowy padlet, gdzie regularnie będą zamieszczane propozycje prac plastycznych, zabaw ruchowych, łamigłówek, kodowania oraz pozostałych gier i zabaw zgodnych z tygodniowym planem pracy świetlicy.
Link należy skopiować i wkleić w przeglądarkę.
7) 21.12.2020 - 23.12.2020 Temat przewodni:
Coraz bliżej Święta
https://padlet.com/olam15/66a90hfkczn8qp5y
6) 14.12.2020 - 18.12.2020 Temat przewodni:
Jest taki dzień ... Święta + 22.12 Pierwszy Dzień Zimy
https://pl.padlet.com/olam15/Bookmarks
5) 7.12.2020 - 11.12.2020 Temat przewodni:
Grudniowo zimowych tradycji ciąg dalszy. + 10.12 - Dzień Praw Człowieka
https://padlet.com/mieszczakaleksandra/jtp90iqkeo20wtsk
4) 30.11.2020 - 04.12.2020 Temat przewodni:
Chodzące anioły oraz wolontariusze. + 4.12 Dzień Górnika, 6.12 Mikołajki
https://padlet.com/mieszczakaleksandra/nvan8e15x68aqats
3) 23.11.2020 - 27.11.2020 Temat przewodni:
Totalnia magia. Andrzejkowy zawrót głowy. +25.11 - Dzień Pluszowego Misia, 29.11 - Andrzejk
https://pl.padlet.com/mieszczakaleksandra/kf95csinkxv3aol5
2) 16.11.2020 - 20.11.2020 Temat przewodni:
i Żywczliwość nie boli. Życzliwi i tolerancyjni zawsze i wszędzie + 16.11 - Dzień Tolerancji, 21.11 - Światowy Dzień Życzliwośći
https://padlet.com/mieszczakaleksandra/b2jypgv3hn6ycil0
1) 9.11.2020- 13.11.2020 Temat przewodni: Dumni ze swojego pochodzenia. Wielcy Polacy + Święta Narodowe 3.11 – Światowy Dzień Dobroci
https://padlet.com/mieszczakaleksandra/2jjpxt39f10klqcn
Totalna magia, czyli andrzejkowy zawrót głowy.
+
25.11 – Dzień Pluszowego Misia
29.11 – AndrzejkiKoło szachowe w ramach zajęć świetlicowych
W ramach zajęć świetlicowych w każdą środę odbywa się koło szachowe, na które z chęcią uczęszcza spore grono dzieci.
Szachy odgrywają istotną rolę w nabywaniu i kształtowaniu wielu umiejętności wykorzystywanych przez człowieka w ciągu całego życia. Wprowadzenie nauki gry w szachy w młodszym wieku szkolnym wpływa wszechstronnie na rozwój uczniów. Dzieci uczące się grać w szachy dostrzegają w nich przede wszystkim rozrywkę, nie zdając sobie sprawy, że bawiąc się drewnianym wojskiem, uczą się i doskonalą swoje umysły. Grając w szachy, musimy przestrzegać pewnych określonych zasad i reguł. Każdy szachista musi więc wykazać się zdyscyplinowaniem, ale i wyobraźnią. Biorąc pod uwagę powyższe, można określić, iż szachy wpływają na rozwój psychiczny i intelektualny dziecka.
Tworzenie własnej biżuterii czyli kolejne zajęcia koła plastycznego :)
Kolorowe bransoletki ze sznurków znów wracają do mody :). Nic dziwnego, nie dość, że ich wyplatanie to sama przyjemność, a kolorowe kompozycje można mnożyć w nieskończoność, to jeszcze bardzo fajnie prezentują się na ręce. To wręcz klasyka jeśli chodzi o ręcznie robione rzeczy.
Dzień Dyni:)
Z okazji Dnia Dyni postanowiliśmy stworzyć jej najstraszniejszą wersje, która dostarczyła nam sporo śmiechu :)
Czy znacie Big Mouthed Critters?
Tak cudowne i łatwe do wykonania prace plastyczne skradły serca naszych uczniów. Wszelkie działania plastyczne wpływają na rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej, rozwijają zdolności manualne oraz procesy zapamiętywania i obserwacji.
Kolorowe kamyki - Kolejne zajęcia koła plastycznego już za nami!:)
W każdy piątek w ramach zajęć świetlicowych odbywają się zajęcia koła plastycznego, na które dzieci czekają z niecierpliwością cały tydzień. W ubiegły piątek malowaliśmy kamienie, aby już niebawem dołączyć do akcji #kamyczek, która zostanie zorganizowana na ternie gminy Czernichów. Zabawy tego typu są nie tylko czystą i prostą radością, niosą ze sobą zdecydowanie więcej korzyści:
- stymulują i wspierają rozwój zmysłów
- ćwiczą małą motorykę
- rozwijają kreatywność
- są okazją do ćwiczenia koncentrowania uwagi dziecka
- są okazją do nauki -np. cyfr, liter
- pomagają rozwijać wyobraźnię
- zachęcają do rodzinnego wypoczynku na świeżym powietrzu
- pomagają w odkrywaniu lokalnych szlaków górskich i ciekawych miejsc
Więcej informacji na temat akcji #kamyczek już wkrótce!
Świecące lampiony czyli kolejne zajęcia koła plastycznego już za nami!:)
Odbywają się one w każdy piątek w ramach zajęć świetlicowych o godzinie 12.30.Tym razem dzieci miały szansę wykonać świecące papierowe lampiony. Ich wykonanie wymagało sporo skupienia, użycia wyobraźni przestrzennej oraz zręczności.
Światowy Dzień Zwierząt
Światowy Dzień Zwierząt to święto, które obchodzimy corocznie 4 października. My obchodziliśmy je podczas poniedziałkowych zajęć świetlicowych, które miały na celu przypomnienie i uświadomienie, iż zwierzęta podobnie jak ludzie mają swoje prawa. Jako podsumowanie tematu dzieci wykonały piękne wydzieranki z kolorowego papieru, które są niezwykle wartościową techniką plastyczną. Podczas darcia i naklejania papieru dziecko ćwiczy małą motorykę – precyzyjne ruchy palcami oraz koordynacje oko-ręka. Ta zabawa plastyczna posiada także walor terapeutyczny – jest niezwykle relaksująca.
Jesienne drzewa.
Końcem września uczestnicy świetlicy wykonali kolorowe jesienne drzewa. Praca ta pokazuje dzieciom jakie kolory towarzyszą jesieni i opisuje jakie zmiany zachodzą w przyrodzie.
Dzień Emotikona
Emotikony – znaki, bez których ciężko jest sobie wyobrazić komunikację, zwłaszcza w erze internetowych komunikatorów, mają swoje święto 19 września. Skąd się wzięły tak popularne dzisiaj "buźki" powstałe poprzez umiejętne łączenie znaków interpunkcyjnych? Komu je zawdzięczamy? Co wyraża każda z nich? O tym wszystkim rozmawialiśmy 18 września podczas zajęć poświęconych emotikonom. Dzieci stworzyły również swoje „buźki”.
Pierwsze kreatywne zajęcia plastyczne już za nami!
Odbywają się one w każdy piątek w ramach zajęć świetlicowych o godzinie 12.30.
Podczas pierwszego spotkania mieliśmy szansę wykonać modne slime’y czyli nietypowe zabawki, które podbiły serca dzieci. Nic więc dziwnego, że w zajęciach uczestniczyła niemal cała grupa świetlicowa. Podczas spotkania poznaliśmy dwie metody tworzenia zabawek.
Czy wiecie czemu służą slime’y?
Slime’y nie służą wyłącznie fantastycznej zabawie. Potrafią one wyciszyć dzieci, uczą koncentracji oraz cierpliwość. Dziecko musi zaobserwować jakie składniki wchodzą ze sobą w reakcję. Slime’y pobudzają kreatywność oraz skłaniają do pracy zespołowej. Ponadto uczą też odpowiedzialności i przestrzegania zasad bezpieczeństwa.