Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czernichowie
Login
Hasło
 
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Czernichowie

Świetlica

 • Karta zgłoszenia Ucznia do świetlicy szkolnej:

 • Pobierz kartę zgłoszenia
 • Organizacja pracy świetlicy w czasie epidemii SARS – COV 19:

 • Pobierz dokument
 • Czy znacie Big Mouthed Critters?

  Tak cudowne i łatwe do wykonania prace plastyczne skradły serca naszych uczniów. Wszelkie działania plastyczne wpływają na rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej, rozwijają zdolności manualne oraz procesy zapamiętywania i obserwacji.

   

 • Kolorowe kamyki - Kolejne zajęcia koła plastycznego już za nami!:)

  W każdy piątek w ramach zajęć świetlicowych odbywają się zajęcia koła plastycznego, na które dzieci czekają z niecierpliwością cały tydzień. W ubiegły piątek malowaliśmy kamienie, aby już niebawem dołączyć do akcji #kamyczek, która zostanie zorganizowana na ternie gminy Czernichów. Zabawy tego typu są nie tylko czystą i prostą radością, niosą ze sobą zdecydowanie więcej korzyści:

   - stymulują i wspierają rozwój zmysłów

  - ćwiczą małą motorykę

  - rozwijają kreatywność

  - są okazją do ćwiczenia koncentrowania uwagi dziecka

  - są okazją do nauki -np.  cyfr, liter

  - pomagają rozwijać wyobraźnię

  - zachęcają do rodzinnego wypoczynku na świeżym powietrzu

  - pomagają w odkrywaniu lokalnych szlaków górskich i ciekawych miejsc

  Więcej informacji na temat akcji #kamyczek już wkrótce!

   

 • Świecące lampiony czyli kolejne zajęcia koła plastycznego już za nami!:)

  Odbywają się one w każdy piątek w ramach zajęć świetlicowych o godzinie 12.30.Tym razem dzieci miały szansę wykonać świecące papierowe lampiony. Ich wykonanie wymagało sporo skupienia, użycia wyobraźni przestrzennej oraz zręczności.

   

 • Światowy Dzień Zwierząt

  Światowy Dzień Zwierząt to święto, które obchodzimy corocznie 4 października. My obchodziliśmy je podczas poniedziałkowych zajęć świetlicowych, które miały na celu przypomnienie i uświadomienie, iż zwierzęta podobnie jak ludzie mają swoje prawa. Jako podsumowanie tematu dzieci wykonały piękne wydzieranki z kolorowego papieru, które są niezwykle wartościową techniką plastyczną. Podczas darcia i naklejania papieru dziecko ćwiczy małą motorykę – precyzyjne ruchy palcami oraz koordynacje oko-ręka. Ta zabawa plastyczna posiada także walor terapeutyczny – jest niezwykle relaksująca.  

   

 • Jesienne drzewa.

  Końcem września uczestnicy świetlicy wykonali kolorowe jesienne drzewa. Praca ta pokazuje dzieciom jakie kolory towarzyszą jesieni i opisuje jakie zmiany zachodzą w przyrodzie. 

   

 • Dzień Emotikona

  Emotikony – znaki, bez których ciężko jest sobie wyobrazić komunikację, zwłaszcza w erze internetowych komunikatorów, mają swoje święto 19 września. Skąd się wzięły tak popularne dzisiaj "buźki" powstałe poprzez umiejętne łączenie znaków interpunkcyjnych? Komu je zawdzięczamy? Co wyraża każda z nich? O tym wszystkim rozmawialiśmy 18 września podczas zajęć poświęconych emotikonom. Dzieci stworzyły również swoje „buźki”.

   

 • Pierwsze kreatywne zajęcia plastyczne już za nami!

  Odbywają się one w każdy piątek w ramach zajęć świetlicowych o godzinie 12.30.

  Podczas pierwszego spotkania mieliśmy szansę wykonać modne slime’y czyli nietypowe zabawki, które podbiły serca dzieci.  Nic więc dziwnego, że w zajęciach uczestniczyła niemal cała grupa świetlicowa. Podczas spotkania poznaliśmy dwie metody tworzenia zabawek.

  Czy wiecie czemu służą slime’y?

  Slime’y nie służą wyłącznie fantastycznej zabawie. Potrafią one wyciszyć dzieci, uczą koncentracji oraz cierpliwość. Dziecko musi zaobserwować jakie składniki wchodzą ze sobą w reakcję. Slime’y pobudzają kreatywność oraz skłaniają do pracy zespołowej. Ponadto uczą też odpowiedzialności i przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

   

Do góry