Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czernichowie

ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY W CZERNICHOWIE
Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego i Przedszkole Publiczne

Ogłoszenia

ZAWIESZENIE ZAJĘĆ STACJONARNYCH

Informujemy, że zgodnie z rozporządzeniem MEN, od 22 marca do 11 kwietnia br. naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej, również uczniowie klas I-III.


DRODZY UCZNIOWIE, RODZICE ORAZ NAUCZYCIELE!!!

Dzieci z Nairobii

Serdecznie apelujemy o pomoc dla dzieci z naszej partnerskiej szkoły w Nairobi. Od października klasa „O” z oddziału przedszkolnego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czernichowie bierze udział w projekcie edukacyjnym  Face to Face – lekcje online ze światem. Podczas wspólnych lekcji online mamy doskonałą szanse pogłębiać naszą wrażliwość na znacznie trudniejszą sytuacje życiową dzieci z Afryki, które tak bardzo pragną się uczyć, a nie zawsze mają takie możliwości.   

Dyrektorem szkoły w Nairobi, z którą prowadzimy lekcje online, jest Bernadette Oketch. Całe swoje życie poświęca zajmowaniu się biednymi dziećmi z kenijskich slamsów. Niestety sytuacja w lokalnych szkołach jest dramatyczna … Dzieci nie marzą już o najprostszych przyborach szkolnych. Ich myśli krążą wokół jedzenia dlatego nasza placówka rozpoczęła zbiórkę na ten szczytny cel.

Wszystkie chętne osoby prosimy o wsparcie pieniężne dla dzieci z Afryki.

Uczniowie naszej szkoły będą mogli wspierać akcje od najbliższego tygodnia w swoich klasach. Natomiast wszystkich pozostałych zapraszam tu: pomagam.pl/na94ar

Liczy się każdy malutki grosz!  

Dziękujemy za okazaną pomoc! 

P.S. Więcej o projekcie z zakładce szkolnej: organizacje -> projekty

 


Nakrętki dla Olusia z Międzybrodzie Żywieckiego. 

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czernichowie przyłącza się do akcji polegającej na zbiórce nakrętek na rzecz Olusia z Międzybrodzie Żywieckiego.  Zachęcamy wszystkich do przynoszenia zakrętek w zawiązanych i podpisanych woreczkach do szkolnego przedsionka znajdującego się przy wejściu do sekretariatu.  Podpisane woreczki stanowią dla nas informacje o przyznaniu dzieciom punktów dodatkowych przewidzianych w ramach szkolnego regulaminu za wspieranie akcji charytatywnych. Końcem przyszłego tygodnia (12.03.2021r.) chcielibyśmy oddać pierwszą cześć. Po tym czasie zbiórka będzie nadal kontynuowana.   


ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

21 listopada na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

Idea świętowania Dnia Życzliwości narodziła się w Stanach Zjednoczonych Ameryki, kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, nie budują.

Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny.

Obecnie święto ma bardziej charakter społeczny...

CZYTAJ WIĘCEJ           POKAŻ PLAKAT


DRODZY UCZNIOWIE, RODZICE ORAZ NAUCZYCIELE!!!

Podejmujemy się szczytnego celu: „PRZEDŚWIĄTECZNEJ ZBIÓRKI DLA OSÓB POTRZEBUJĄCYCH POMOCY”. Pragniemy podarować uśmiech PODOPIECZNYM DOMU DZIECKA w Żywcu (młodzież od 11 do 18 roku życia). Współczesny świat pełen jest ludzi skupionych wyłącznie na swoim interesie. Jednakże cena egoizmu jest wysoka, bo to przecież poprzez wzajemną życzliwość i wspomaganie się można osiągnąć znacznie więcej i to w zdecydowanie lepszej atmosferze. Dlatego zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji, którą organizujemy.

Placówka w szczególności potrzebuje:

• Artykuły szkolne tj. długopisy, pióra zmazywalne, korektory (w taśmie lub w płynie), wkłady do kleju na gorąco, zeszyty (najlepiej A4 w kratkę), flamastry, zakreślacze, papierowe - kolorowe lub białe teczki;

• Parasole;

• Kosmetyczki podróżne;

• Artykuły do szycia (nici różnego koloru, filc, materiały typu juta, płótno);• Proszki/żele do prania, płyny do płukania;

• Skarpetki damskie rozmiar od 36-39 i męskie od 40-43;

• Produkty do wypieków (cukier, mąka, gotowe zestawy do pieczenia np. babeczki, karpatki, ozdoby do pierników, posypki, lukry, polewy, masa krówkowa, kajmak;

• Kosmetyki: żele/płyny pod prysznic, szampony, odżywki do włosów, balsamy do ciała, żele do mycia twarzy dla nastolatków, gąbki, kremy do rąk;

• Słodycze;

• Płatki śniadaniowe (szczególnie czekoladowe);

• Kremy czekoladowe do kanapek (np. nutella).

Zbiórka trwa od 19 listopada do 5 grudnia. Paczki będzie można zostawiać przy wejściu obok sekretariatu, prosimy, aby w środku było napisane imię, nazwisko oraz klasa. Za udział będą przyznawane punkty z zachowania.

Z góry serdecznie dziękujemy,

Szkolne Koło Wolontariatu


Rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej

W związku z pojawiającymi się przypadkami zachorowań na grypę apelujemy do rodziców, by nie posyłali przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola i szkoły.


Dzieci uczą rodziców

Klasy I-III z naszej szkoły biorą udział w organizowanej przez Centrum Rozwoju Lokalnego ogólnopolskiej, trwającej do końca roku szkolnego 2019/2020, akcji edukacyjnej pod hasłem "Dzieci uczą rodziców". Akcja objęta jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Celem akcji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa wśród najmłodszych, popularyzacja postaw proekologicznych czy promocja aktywnego i zdrowego trybu życia, a także zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy, które były przedmiotem lekcji.


Zagrożenia związane z elektronicznymi papierosami - informacja MEN

Szanowni Państwo,

w załączeniu przekazuję informację przygotowaną przez Głównego Inspektora Sanitarnego przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na temat potencjalnych zagrożeń związanych z elektronicznymi papierosami.

Od 2011 roku aż sześciokrotnie wzrosła liczba polskich uczniów, którzy próbowali e-papierosa. Młodzież nie zdaje sobie sprawy, że e-papierosy, tak samo jak tradycyjne papierosy, uzależniają i wpływają negatywnie na zdrowie.

E-papierosy oraz tytoń podgrzewany postrzegane są jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się one szczególnie atrakcyjne. Pozwalają one ukryć młodzieży nawyk palenia. Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący ją przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości.

 Informacja na temat potencjalnych zagrożeń związanych ze stosowaniem elektronicznych papierosów (139.38 KB)


DOPALACZE

Szanowni Państwo,
Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych,

 uczniowie z pięciu województw właśnie rozpoczęli ferie zimowe. W kolejnych tygodniach z zasłużonego wypoczynku będą mogły skorzystać dzieci z pozostałych regionów krajów. Ważne, by wyjazdy na obozy i zimowiska przebiegały w bezpiecznych i komfortowych warunkach, a młodzi ludzie byli świadomi potencjalnych zagrożeń. Jednym z nich jest niebezpieczeństwo zażywania substancji psychoaktywnych. To ważny problem zarówno przy okazji rozpoczynających się ferii zimowych, jak i całego roku szkolnego.

 Specjalny list dotyczący tego zagadnienia skierowali do rodziców i opiekunów Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas oraz Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk. Przedstawili w nim obecnie obowiązujące rozwiązania prawne, które ułatwiają walkę z substancjami potocznie określanymi jako „dopalacze”, a przede wszystkim zaapelowali o odpowiednie wsparcie dla młodych ludzi. Główny Inspektor Sanitarny oraz Komendant Główny Policji zaznaczyli, że kluczowe w walce z narkotykami jest podnoszenie świadomości i podkreślanie destrukcyjnego wpływu substancji psychoaktywnych na życie i zdrowie dzieci.

 Uprzejmie proszę, aby za Państwa pośrednictwem list trafił do rodziców i opiekunów uczniów. Jednocześnie zachęcam do zapoznania się z informacji przygotowanymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Na stronie internetowej ministerstwa zamieściliśmy rekomendacje dotyczące wyboru konkretnej formy wypoczynku oraz odnośniki do najważniejszych portali internetowych poświęconych zimowemu wypoczynkowi. Rodzicom i opiekunom przypominam również adres www.wypoczynek.men.gov.pl, gdzie znajduje się baza wypoczynku. Na bieżąco publikowane są w niej informacje o numerach wydanych zaświadczeń, danych organizatora, liczbie uczestników oraz terminie i lokalizacji wypoczynku. Wybierając dla swojego dziecka zimowisko czy obóz narciarski, należy zadbać przede wszystkim o sprawdzenie wiarygodności organizatora i bezpieczeństwo uczestników.

 Wspólnie zatroszczmy się o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży! 

 Przekazuję wyrazu szacunku, życząc udanego i bezpiecznego zimowego wypoczynku.

 Anna Zalewska
Minister Edukacji Narodowej

LIST W SPRAWIE DOPALACZY


Wypalanie traw - pismo Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu dotyczące ograniczenia pocederu wypalania traw - Zobacz pismo


CYBERBEZPIECZEŃSTWO - Pismo Pana Ministra Macieja Kopcia w związku z występującym zagrożeniem dla bezpieczeństwa uczniów korzystających
z technologii informacyjno-komunikacyjnych: Cyberbezpieczeństwo


Realizując ustawowe zadania mające na celu podnoszenie bezpieczeństwa wśród mieszkańców powiatu żywieckiego, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu wraz ze Starostwem Powiatowym w Żywcu informują , iż dostępna jest bezpłatna gra edukacyjna dla dzieci i młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych, która uczy dzieci bezpiecznych zachowań na wypadek wystąpienia różnorodnych zdarzeń niebezpiecznych w życiu codziennym. W przypadku wystąpienia tego rodzaju sytuacji od gracza oczekuje się działań mających na celu uniknięcie niebezpieczeństwa lub minimalizację negatywnych skutków, które mogą oddziaływać na niego lub inne osoby.

Podstawową ideą gry jest wypracowanie u gracza odpowiednich zachowań w oparciu o umiejętności przewidywania niebezpieczeństwa oraz wiedzy na temat prawidłowych reakcji w trudnych sytuacjach.  Gra QuestCity jest dostępna na stronie internetowej www.quwstcity.eu i jest współfinansowana przez Komisję Europejską w programie  „Uczenie się przez całe życie”.


Wynajęcie hali sportowej - Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Czernichowie informuje drużyny, zespoły sportowe o możliwości organizowania treningów, rozgrywek, zawodów na terenie hali sportowej w Czernichowie. W obiekcie znajdują się pełnowymiarowe boiska do koszykówki, siatkówki, tenisa ziemnego oraz zmniejszone boisko do piłki ręcznej. Oprócz tego do dyspozycji korzystających są przebieralnie damska i męska, toalety oraz antresola dla widzów.

Przewiń w górę