Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czernichowie
Login
Hasło
 
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Czernichowie

Poprzednie lata - 2010/2011

POWITANIE PRZEDSZKOLAKÓW

Pierwszego września od samego rana w przedszkolu panował radosny gwar. Dzieci z uśmiechem wracały do swych grup po wakacyjnej przerwie. Dla najmłodszych dzieci które po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola, dzień ten był jednym 
z najtrudniejszych. Chociaż rozstanie było trudne, dzieci szybko zaaklimatyzowały się 
i zadowolone wracały do domów. 
Wszystkim naszym wychowankom życzymy miłego pobytu w przedszkolu. 
Rodziców natomiast zapraszamy do współpracy i aktywnego udziału w życiu przedszkola.

Do góry

Witaj Szkoło!


"Czas tak szybko leci,

Mija godzina za godziną,
Nim się spostrzegłeś - rok upłynął.
I nowa bije już godzina,
Nowy rok szkolny się zaczyna,
Już czeka szkoła i koledzy,
I w książkach - zasób nowej wiedzy.
Znów dni popłyną pracowite
Nad książką szkolną, nad zeszytem."


Życzymy wszystkim na początek Szkolnego Roku - samych szóstek i piątek. Uczcie się,
jak mawiacie "w dechę", i niech z Was szkoła ma pociechę!

Do góry

ObĂ?z harcerski w Kasince Małej

     W czasie minionych wakacji harcerze ze szkolnej drużyny „Słoneczni” wraz z drużynową podharcmistrz ucją Konior już po raz ósmy wyjechali na obóz, tym razem do Kasinki Małej.
     W tym roku nasz obóz przebiegał pod hasłem „Spadkobiercy Grunwaldu”, co wiązało się z 600-letnią rocznicą bitwy pod Grunwaldem. Gościliśmy w pięknej bazie „Lubogoszcz”, położonej wśród gór i lasów Beskidu Wyspowego. Tutaj doskonaliliśmy techniki harcerskie, organizowaliśmy biegi patrolowe, podchody, gry terenowe, zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Wędrowaliśmy również ścieżkami ekologicznymi i zdobywaliśmy górskie szczyty. Wieczorami urządzaliśmy ogniska. Bardzo ważne było dla nas Przyrzeczenie Harcerskie, gdyż składały je m. in. 4 harcerki z naszej drużyny.
     Dzień 15 lipca rozpoczęliśmy mszą świętą, a potem przenieśliśmy się w przeszłość organizując jarmark średniowieczny, turniej rycerski i tańce dworskie.
     W czasie obozu odwiedziliśmy Zakopane. Wyjechaliśmy kolejką na Szymoszkową, podziwialiśmy piękno Tatr z Gubałówki. Jednak największą atrakcją tego upalnego dnia okazały się harce wodne w basenie. Byliśmy także w kopalni soli w Wieliczce, która bardzo się wszystkim spodobała.
     Podczas całego obozu towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda, więc wróciliśmy do domów opaleni, zadowoleni i pełni wrażeń. Z niecierpliwością czekamy na następny obóz. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. CZUWAJ!

Do góry

Sprzątanie Świata

     W dniu 18.09.2010 roku w piękny, słoneczny i ciepły sobotni dzień została zorganizowana w naszej szkole akcja pod nazwą "Sprzątanie Świata". Wzięli w niej udział uczniowie klas II - VI. Nauczyciele podzielili nas na dwie grupy. Uczniowie klas II, III i IV stanowili pierwszą grupę, a koledzy klas V i VI grupę drugą. Potem dostaliśmy worki, do których mieliśmy wrzucać śmieci. Młodsze klasy zbierały śmieci wokół szkoły, pomiędzy domami, aż do "baraków". Starsi sprzątali teren koło pomnika, parkingu i "baraków". W tym niewielkim obrębie Czernichowa wspólnie zebraliśmy dużo śmieci. Zapełnione worki zostawiliśmy w miejscach wyznaczonych przez naszych opiekunów. Kiedy posprzątaliśmy, wszyscy uczniowie i nauczyciele rozeszli się do domów.
     Dzięki tej akcji kolejny raz uświadomiliśmy sobie, że wszyscy wspólnie powinniśmy bardzo dbać o porządek i nie zaśmiecać naszego otoczenia.

Beata Michalik klasa V
Do góry

Apel klasy III - "Dbamy o swoje zdrowie"

4 listopada 2010 roku na apelu szkolnym uczniowie klasy III przedstawili program słowno-muzyczny "Dbamy o swoje zdrowie". Przypomnieli swoim koleżankom i kolegom zasady higienicznego trybu życia oraz przedstawili rady, jak dbać o zdrowie. Przygotowali również zagadki i ciekawostki na temat przyborów toaletowych.

Klasa III
Do góry

Dzień Edukacji Narodowej

   Dnia 14 października 2010 roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się akademia i pasowanie na uczniów klasy pierwszej. Na tą uroczystość zaproszono Pana Wójta Gminy Czernichów, Ks. Proboszcza i wszystkich nauczycieli naszej szkoły.
   Na początku Pani Dyrektor powitała wszystkich gości i uczniów naszej szkoły. Następnie wygłosiła przemowę na temat działalności szkoły. Po przemówieniu uczniowie młodszych klas składali życzenia, śpiewali piosenki nauczycielom i wręczali kwiaty. Zaraz po tym odbyła się ceremonia uroczystego pasowania na uczniów I klasy. Najpierw nasi koledzy z klasy pierwszej przedstawili ciekawą inscenizację, w której udowadniali, że zasługują na pasowanie. Potem Pani Dyrektor wywoływała każdego ucznia klasy I i pasowała go długim, niebieskim ołówkiem.
   Po uroczystości uczniowie naszej szkoły udali się do swych klas, aby porozmawiać z wychowawcą lub pobawić się razem z klasą. Dzień Edukacji Narodowej był bardzo udany i szczęśliwy dla całej szkoły. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Dawid Kupczak klasa V
Do góry

Zabawa Andrzejkowa

   Dnia 25.11.2010 roku w naszej szkole odbyła się "dyskoteka andrzejkowa".
Andrzejki rozpoczęły się na lekcji trzeciej dla klas od I do III, a skończyły po lekcji czwartej. Podczas dyskoteki dzieci tańczyły, ale było też dużo zabaw, a w szczególności wróżb. Niektóre zabawy były naprawdę śmieszne, np: wróżby ze spodeczkami, gorące krzesła, kości. W każdej konkurencji osoba, która wygrała, dostawała słodką nagrodę. Myślę, że ta zabawa andrzejkowa dla dzieci z klas młodszych się udała i wszyscy byli zadowoleni.
    Natomiast o godzinie 1600 była dyskoteka dla uczniów klas starszych od IV do VI. Podobnie jak wcześniej były różne zabawy i wróżby andrzejkowe prowadzone przez te same dziewczyny, które prowadziły zabawy dla dzieci młodszych. Zabawa była przednia ponieważ chłopcy puszczali dobrą muzykę, były wspaniałe dekoracje i miła atmosfera. Ten dzień "andrzejkowy" był bardzo miły i udany. Myślę, że starsi i młodsi uczniowie świetnie się bawili.

Daria Białka Klasa V
Do góry

Święta Bożego Narodzenia

     W okresie Świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole kultywowanych jest wiele tradycji świątecznych. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowują świąteczne dekoracje, klasy i korytarze szkolne przystrojone są świątecznymi ozdobami. W każdej klasie uczniowie ubierają swoją klasową choinkę. Każda klasa przygotowuje także stroik, który bierze udział w szkolnym Konkursie na Najpiękniejszy Świąteczny Stroik. Uczniów i pracowników naszej szkoły odwiedza Św. Mikołaj, który rozdaje wszystkim słodycze. Klasa VI wraz z rodzicami i wychowawcą własnoręcznie przygotowuje świąteczne stroiki, z którymi następnie kolęduje po naszej miejscowości. Uczniowie odwiedzając rożne instytucje i firmy składają wszystkim świąteczne życzenia, rozdają stroiki i śpiewają kolędy. Kółko teatralne organizuje Jasełka, na które zaprasza wszystkich uczniów, przedszkolaków i rodziców. W ostatni dzień szkoły w starym roku na szkolnej Wigilii uczniowie i nauczyciele dzielą się opłatkiem i składają sobie życzenia. Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszym okresem całego roku.


Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!!!

Do góry

WIGILIJNY WIECZÓR

Święta tuż, tuż... i w przedszkolu czuć było ich bliskość, udekorowane sale choinkami, stroikami, szopkami. Uwieńczeniem tych przygotowań była wspólna uroczysta wigilia zorganizowana dla dzieci i personelu przedszkola. Dzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie życzenia. Przy wspólnym stole był świąteczny poczęstunek zakończony kolędowaniem. Nasza wigilia wprowadziła dzieci w świąteczny, magiczny czas oczekiwania na przyjście Bożej Dzieciny. WESOYCH ŚWIĄT Wesołych Świąt bez zmartwień Z barszczem, z grzybami z karpiem Z gościem co niesie szczęście Czeka nań przecież miejsce WESOYCH ŚWIĄT A w święta Niech snuje się kolęda I igiełki świerkowe Niech nam pachną na zdrowie WESOYCH ŚWIĄT A z Gwiazdką Pod świeczek łuną jasną Życzcie sobie najwięcej Zwykłego ludzkiego szczęścia Wszystkiego najlepszego z okazji Nowego 2011 roku życzą: dyrekcja, personel i dzieci z Przedszkola Publicznego w Czernichowie

Do góry

Wiosna

     W dniu 21 marca 2011 roku Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego obchodziła pierwszy dzień wiosny. Uroczystość z okazji pierwszego dnia wiosny zaplanowała i przeprowadziła Pani mgr Bożena Konior. Do szkoły przyszli prawie wszyscy uczniowie, choć był to również dzień wagarowicza. Atrakcje były różne i bardzo ciekawe. Wszystkie klasy przygotowały swoje hasło wiosenne. Przedstawienie klasy IV było bardzo ciekawe, a "Atlas uczniów" klasy V był bardzo zabawny. Finał konkursu o Wielkiej Brytanii wygrał uczeń klasy III - Bartosz Weiss. Konkurs taneczny "Playback Show" wygrała klasa VI.  Na koniec wszyscy uczniowie wybrali się na spacer po naszej miejscowości. Kolorowo przystrojeni i dzwoniący puszkami oznajmiali wszystkim rozpoczęcie wiosny.
     Uczniowie raczej nie żałowali, że przyszli w tym dniu do szkoły. Wszystkim się podobało i na pewno już nie mogą doczekać się przyszłorocznego pierwszego dnia wiosny. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Ola Janitek klasa IV
Do góry

DZIEŃ? BABCI I DZIADKA

W Naszym Przedszkolu  bardzo uroczyście obchodzimy „Dzień Babci i Dziadka”. Przedszkolaki w obu grupach przygotowywały się do tego święta bardzo sumiennie, wszak nie co dzień Przedszkole gości w swoich progach, ukochanych przez najmłodszych, Babcie  i Dziadków.
Dzieci starały się zaprezentować jak najlepiej przygotowany specjalnie na tę okazje program artystyczny: były wiersze i piosenki. Wzruszeni Dziadkowie nagrodzili wnuczęta ogromnymi brawami. Dzieci wręczyły swoim Babciom i Dziadkom przygotowane wcześniej  upominki. Do życzeń najmłodszych przyłączyły się również, obecna na akademii nasza Pani dyrektor Jolanta Raczek.
Po zakończeniu części artystycznej przy poczęstunku babcie i dziadkowie mieli okazję do wspólnych rozmów, wspomnień – jak sami mówili „Nie często mają okazję spotkać tylu znajomych co na spotkaniach takich jak to dzisiejsze”.
Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta jeszcze raz życzymy wszystkiego naj… i oczywiście dużo, dużo zdróweczka!

Do góry

RAZEM Z KUBUSIEM

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to inicjatywa firmy Tymbark – producenta soków KUBUŚ, realizowana we współpracy z Fundacją Partnerstwo dla Środowiska. Program ma na celu edukowanie dzieci w zakresie przyrody i ekologii. Będzie  realizowany od października 2010 roku do maja 2011 roku w przedszkolach na terenie całej Polski. W ponad 3000 przedszkoli trwają działania ekologiczne w ramach programu Kubusiowi Przyjaciele Natury. Nasze  przedszkole również podjęło działania ekologiczne z Kubusiem.

Do góry

ZABAWA KARNAWAOWA

Jak zawsze uroczystość ta była o charakterze otwartym, udział w niej wzięły dzieci i rodzice  z Przedszkola w Czernichowie. W pięknie udekorowanej  przez wychowawczynie sali pojawiły się  przeróżne bajkowe postacie. Dziewczynki przebrane  za  księżniczki, królewny, pszczółki, biedronki, kotki, motylki. Chłopcy przebrani za spidermen’ów, piratów, Indian, Batmanów, cowboy’i, Zorro, lwy. Zabawę prowadziły wychowawczynie z grup przedszkolnych. W czasie zabawy  odbyła się prezentacja strojów, każda grupa wykonała swój popisowy taniec na środku sali oklaskiwany przez pozostałe grupy. Rodzice chętnie fotografowali swoje "roztańczone” pociechy.
Całość atrakcji dopełniał bufet ze słodkościami i napojami. Po zakończonym balu dzieci długo jeszcze wspominały  jego czar w rozmowach i rysunkach.

Do góry

DZIEŃ? MAMY Z SOKOEM

To majowe święto zawsze wzbudza wśród dzieci i nas dorosłych wiele miłych emocji. Dzieci bardzo pilnie przygotowywały się do tej uroczystości. Wytrwale ćwiczyły program recytatorski, który miał wpawić mamy w zachwyt. Śpiewały również piosenki i mały układ taneczny. Uroczystość dostarczyła wiele wzruszeń, zwłaszcza gdy wszyscy na koniec zaśpiewali „Sto Lat” i przy dźwiękach melodii o mamie - wręczyły stokrotki swoim mamą. Uroczystość taka uczy wzajemnego szacunku i buduje jeszcze mocniejsze więzi matki z dzieckiem.

Do góry

DZIEŃ? DZIECKA NA SPORTOWO

Dzień dziecka to święto wszystkich maluchów obchodzone na skalę międzynarodową i choć obchodzone jest w różnym czasie w zależności od krajów czy kultur, idea pozostaje taka sama. Z okazji tego święta przedszkolaczki wzięły udział w zawodach sportowych zorganizowanych w ogrodzie przedszkolnym przez wychowawczynie. Było dużo zabawy, radości, słodyczy i nagrodzonych. Nikt nie wyszedł bez upominku i zdjęcia upamiętniającego to spotkanie.              WSZYSTKIM DZIECIOM W TYM DNIU ŻYCZYMY SAMYCH POGODNYCH DNI I WIELE UŚMIECHU NA CO DZIEŃ?              

Do góry

100 - LECIE SZKOLNICTWA W TRESNEJ I CZERNICHOWIE

Obchody setnej rocznicy szkolnnictwa w Tresnej i Czrnichowie oraz otwarcie Hali Sportowej było dla wszystkich mieszkańców gminy ogromnym przeżyciem. 11 czerwca 2011 roku Hala Sportowa w Czernichowie po raz pierwszy zatętniła sportowym życiem. Na uroczystość przybyło wiele znakomitych gości jak również wspaniałych sportowców, a wśród nich piłkarze TS Podbeskidzia i Piotr Gruszka. Po części oficjalnej młodzież zaprezentowała bardzo atrakcyjny program sportowo - artystyczny który wykazał, że w hali można uprawiać wszystkie dyscypliny sportu. Końcowym akcentem uroczystości był występ przedszkolaków jako najmłodszego pokolenia w Czernichowie.


 

Do góry

ODWIEDZAMY FIGLORAJ

W czerwcu wszystkie przedszkolaki wraz z wychowawczyniami oraz grupą rodziców odwiedziły FIGLO-RAJ - żywiecki park rozrywki.
Dla wielu dzieci przeżyciem była sama podróż autobusem.  W Figlo - Raju przedszkolaki  bawiły się wspaniale korzystając z licznych możliwości zabaw takich jak: suchy basen z  piłeczkami,  zjeżdżalnie, wspinaczki linowe, labirynty, zamek „trampolina” czy też gigantyczne klocki piankowe  z których dzieci tworzyły  rozmaite budowle. Celem wizyty w Figlo - Raju było wspomaganie rozwoju fizycznego naszych wychowanków.
Dzieci bardzo przeżyły ten wyjazd, a wrażenia jakie po sobie pozostawił jeszcze długo powracały w ich rozmowach.

Do góry

Pożegnanie ze szkołą

Po całorocznej pracy nadszedł czas na odpoczynek. W środę 22 czerwca odbyło się oficjalne zakończenie roku szkolnego 2010/2011. Rozdano świadectwa ukończenia szkoły, nagrody i wyróżnienia za szkolne osiągnięcia. Dyplomy wręczono także rodzicom, którzy pomagali w organizacji różnego rodzaju imprez szkolnych. Odświętnie ubrani uczniowie z niecierpliwością oczekiwali na sakramentalne słowa… „ to już wakacje”. Wszystkim uczniom i ich rodzicom życzymy udanego i słonecznego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu.

Do góry

ŻEGNAMY PRZEDSZKOLE

 


Minął przedszkolny okres wesoły i trzeba będzie iść do tej szkoły. Tu były klocki, misie, zabawki, tam tylko lekcje i twarde ławki. Zamkną mnie w klasie na całe życie, posadzą chyba na całe życie. A gdy wyjdę kiedyś po latach, to będę chyba starszy niż tata. Lecz zrobię kawał i szybko wrócę znowu do przedszkola – gdy się pisać nauczę. Czas mi jakoś szybko przeleci będę autorem bajek dla dzieci.

Do góry