Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czernichowie
Login
Hasło
 
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Czernichowie

Poprzednie lata - 2011/2012

Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Mamy zaszczyt powitać wszystkich w nowym roku szkolnym 2011/2012.
Jeszcze tak niedawno były podziękowania, przepraszania, a przede wszystkim życzenia udanego wypoczynku. Teraz spotykamy się żeby rozpocząć nowy semestr w szkole. Wracamy tu po dwumiesięcznej przerwie, opaleni, z uśmiechami na twarzach, ale przede wszystkim wypoczęci i gotowi do dalszej walki. Walki, którą każdy uczeń rozpoczyna zawsze z początkiem września. W naszym życiu wiele rzeczy uległo zmianie. Nie tylko jesteśmy starsi, mądrzejsi, ale także mamy nowe postanowienia na ten rok szkolny. Nie trzeba mówić, że oczywiście na pierwszym miejscu listy postanowień jest owa walka - walka o oceny. Bo przecież uczymy się nie dla szkoły, nauczycieli, rodziny, czy przyjaciół, tylko dla siebie. Jeszcze raz witamy wszystkich bardzo serdecznie, a w szczególności Dyrekcję naszej szkoły, niestrudzone Grono Pedagogiczne i pozostałych pracowników, oraz wszystkich uczniów. Życzymy wszystkim, więc samych sukcesów, wam drodzy uczniowie dobrych ocen, a wam kochani nauczyciele dużo cierpliwości i wytrwałości.

Do góry

PIERWSZY DZIEŃ? W PZEDSZKOLU

Pierwszego września jak co roku przywitaliśmy uśmiechem naszych milusińskich małych i tych już starszych przedszkolaków.
Dla 3 - latków rozpoczął się nowy okres życiowy. Jednak rozstanie z rodzicami nie było wcale takie trudne, dzień minął szybko a dzieci radosne, pełne wrażeń wracały do domu. Wszystkim naszym wychowankom życzymy miłego pobytu w przedszkolu. 
Rodziców natomiast zapraszamy do współpracy i aktywnego udziału w życiu przedszkola.

Do góry

AKADEMIA AQUAFRESH

Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh” koncentruje sie na profilaktyce stomatologicznej dzieci w wieku przedszkolnym. Program realizowany będzie we wszystkich grupach wiekowych w przedszkolach w całej Polsce w roku szkolnym 2011/2012. Również nasze przedszkole włączyło się do programu "Akademia Aquafresh".

Do góry

PRZEDSZKOLAKI POSZUKUJĄ JESIENI

Dzisiejszy dzień dla naszych przedszkolaków był dniem pełnym wrażeń. Dzieci wraz z nauczycielami i rodzicami wybrali się na wycieczkę do lasu. Celem naszej wizyty w lesie, było sprawdzenie, czy pani Jesień już do nas zawitała.
Po przyjściu na leśną polanę, każda grupa wraz ze swoimi paniami poszła na spacer po lesie. Przedszkolaki zaopatrzone w torby zbierały do nich „skarby”, które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście (tylko te, które same spadły z drzewa), grzyby, szyszki, żołędzie i kasztany, trochę mchu, suche igły drzew iglastych. Zebrane skarby udekorowały kąciki przyrody w poszczególnych grupach.
Po powrocie ze spaceru dzieci zjadły ciepły posiłek i wypiły rozgrzewającą herbatkę.
Z największą ochotą dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami z wycieczki. Jednak najbardziej ucieszyły się z chwili błogiego odpoczynku po tak ciężkim i pełnym niespodzianek dniu.

Do góry

Akcja "Sprzątanie Świata"

W sobotę 17 września 2011 wszystkie klasy naszej szkoły wyruszyły na akcję "Sprzątanie Świata". Odpowiednio ubrani, w rękawicach ochronnych z workami i sznurkami zbieraliśmy śmieci wokół szkoły i wzdłuż ulic Czernichowa. Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci i mieszkańcy będą dbać o przyrodę i porządek w naszej miejscowości.

Karolina Kurek kl. II
Do góry

Dzień Edukacji Narodowej - Ślubowanie Klasy I

W dniu 17.10.2011 r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie pierwszej klasy. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i goście zebrali się na sali gimnastycznej. Pani dyrektor przywitała wszystkich przybyłych na uroczystość. Następnie opowiedziała jak być dobrym uczniem i jakie obowiązki czekają pierwszaków. Były również wesołe piosenki. Potem zaczęło się ślubowanie. Pierwszaki ślubowały przed sztandarem naszej szkoły, że będą dobrymi uczniami. Następnie Pani dyrektor podeszła do nich z wielkim ołówkiem i pasowała ich na uczniów Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Czernichowie. Uczniowie pierwszej klasy dostali dyplomy, niebieskie czapki i prezenty.  Po uroczystości udali się do swojej klasy, by ze swoimi rodzicami cieszyć się, że są już  prawdziwymi uczniami naszej szkoły. Występy uczniów klasy pierwszej bardzo się podobały, a uroczystość długo pozostanie w naszej pamięci.

Do góry

Apel klasy II - "Bezpieczeństwo w drodze do szkoły"

Wczoraj, 6 października 2011 roku nasza klasa - druga - przedstawiła wystąpienie na apelu na temat "Bezpieczeństwo w drodze do szkoły".
W tym dniu ubraliśmy się na galowo, przynieśliśmy rekwizyty - światełka odblaskowe, znaki drogowe i o godzinie 8 rano wystąpiliśmy z naszym przedstawieniem. Wyrecytowaliśmy wierszyki o zasadach ruchy drogowego i zaśpiewaliśmy dwie piosenki o sygnalizacji świetlnej. Następnie przemówiła Pani Dyrektor i po chwili rozeszliśmy się do klas na lekcje.

Justyna Broniszewska klasa II
Do góry

Dbamy o swoje zdrowie - Apel klasy III

3 listopada 2011 roku na apelu szkolnym uczniowie klasy III zaprezentowali przedstawienie pt.: "Dbamy o swoje zdrowie". Przypomnieli swoim koleżankom i kolegom zasady higienicznego trybu życia. Przedstawili rady jak dbać o zdrowie oraz jakie są konsekwencje nieprzestrzegania podstawowych zasad higieny.

klasa III
Do góry

ODWIEDZAMY TEATR BANIALUKA

W piątkowe, słoneczne przedpołudnie wszytkie przedszkolaki wspólnie z wychowawczyniami i grupką rodziców wyruszyły autobusem szkolnym w kierunku Bielska – Białej. Celem podróży był Teatr Banialuka i przedstawienie pt. „Calineczka”.Nasze przedszkole stwarza wiele okazji do kontaktów ze sztuką teatralną. Będąc jednak na przedstawieniu z małym dzieckiem możemy zauważyć jego ogromne zainteresowanie. Dziwi je wszystko to, co w nim się znajduje: scena, kurtyna, aktorzy, lalki. Dzieci po obejrzeniu przedstawienia w wykonaniu profesjonalnych aktorów chętnie zwiedzą kulisy teatru, porozmawiają z aktorami, reżyserem. Tak było również i tym razem. Dla przedszkolaków i ich mam było to ogromne wydarzenie niosące wiele radości nie tylko dzieciom ale również i ich mamom. 

Do góry

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

Calineczka to tytuł przedstawienia zaprezentowanego dzieciom 24 października 2011 roku. Dzieci z dużym zainteresowaniem śledziły treść bajki, wierząc, że i tym razem dobro zwycięży, i cała historia szczęśliwie się skończy. Najwięcej emocji budziła zła ropucha przyprawiajac o łzy kilku najmłodszych widzów przedstawienia ale i tak wszystkim bardzo się podobało, a wspólne pląsy z Calineczką i królewiczem pozostaną w pamieci na długo!

Do góry

Święto Szkoły

10 listopada 2011 roku obchodziliśmy w naszej szkole "Święto Szkoły". Na początku odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości w wykonaniu uczniów klasy IV, V i VI oraz harcerzy. Była to dla nas dobra lekcja historii naszego narodu. Potem odbył się konkurs "Wiedzy o Ojczyźnie" dla klas II i III oraz "Wiedzy o Józefie Piłsudskim" dla klas starszych. Po ogłoszeniu wyników poszliśmy do klas, a potem do domu.

Karolina Kliś klasa II
Do góry

WIGILIJNY WIECZÓR

Święta tuż, tuż ...i w przedszkolu czuć było ich bliskość. Dekoracje sal choinkami, stroikami, wykonywanie świątecznych ozdób. Uwieńczeniem tych przygotowań była wspólna uroczysta wigilia zorganizowana dla dzieci i personelu przedszkola. Była podniosła atmosfera, dzielenie się opłatkiem, życzenia, własnoręcznie wypiekane pierniczki i ...wspólne kolędowanie. Dzieci opowiadały o swoich marzeniach i oczekiwaniach związanych ze świętami. WESOYCH ŚWIĄT

Do góry

Szkolni Kolędnicy

Święta tuż tuż, więc aby tradycji stało się zadość szkolni kolędnicy odwiedzili uczniów wszystkich klas i przedszkola. Następnie wszyscy zebrali się na szkolnym korytarzu, gdzie przeprowadzono konkurs na najpiękniejszy klasowy stroik świąteczny. Po konkursie uczniowie przeszli do swoich klas na wspólną wigilię. Natomiast klasa VI udała się na kolędowanie po naszej miejscowości. Podtrzymując dawną tradycję kolędnicy odwiedzali lokalne instytucje i firmy. Śpiewali kolędy, składali życzenia oraz obdarowywali odwiedzanych pięknymi świątecznymi stroikami.

Do góry

UROCZYSTOŚ?† DNIA BABCI I DZIADKA

Zgodnie z tradycją jak co roku w styczniu życie przedszkolne zdominowały przygotowania do tego szczególnego dnia. Przedszkolaki we wszystkich grupach przygotowywały się do tego święta bardzo sumiennie, wszak nie co dzień Przedszkole gości w swoich progach, ukochanych przez najmłodszych, Babcie i Dziadków. Przedszkolaki starały się zaprezentować jak najlepiej, przygotowany specjalnie na tę okazje program artystyczny: był w tym roku szczególnie dobrany. Wzruszeni Dziadkowie nagrodzili wnuczęta ogromnymi brawami. Dzieci wręczyły swoim Babciom i Dziadkom przygotowane wcześniej ANIOKI. Do życzeń najmłodszych przyłączyły się również, obecna na akademii Pani Dyrektor . Po zakończeniu części artystycznej Pani Dyrektor zaprosiła gości na poczęstunek. Przy kawie babcie i dziadkowie mieli okazję do wspólnych rozmów, wspomnień – jak sami mówili „ Nie często mają okazję spotkać tylu znajomych co na spotkaniach takich jak to dzisiejsze”
Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta jeszcze raz życzymy wszystkiego naj… i co najważniejsze, dużo, dużo zdróweczka.

Do góry

GMINNE KOLĘDOWANIE

Kolejny raz, Koło Gospodyń Wiejskich, Rada Sołecka i Ochotnicza Straż Pożarna Czernichów - Tresna, zaprosili mieszkańców swoich sołectw na TRADYCYJNY WIECZÓR KOLĘD do remizy OSP w Czernichowie w ostatnią sobotę stycznia. Podobne spotkania organizowane są we wszystkich sołectwach gminy i stały się osobliwym przeglądem dorobku artystycznego, kultywowaniem tradycji i okazją do spotkań towarzyskich.
Tym razem swój program bożonarodzeniowy zaprezentowały dzieci z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Czernichowie, w tym nasze najmłodsze pociechy, które sumiennie przygotowywały się do tej uroczystości. 

Do góry

BAL KARNAWAOWY

Jak co roku w karnawale... czas na bale. Wzorem lat minionych przedszkolaki i w tym roku bawiły się na kostiumowym balu karnawałowym organizowanym przez Nasze Przedszkole. W czwartkowe przedpołudnie do przystrojonej Hali Sportowej w Czernichowie zaczęły przybywać najróżniejsze postacie bajkowe, filmowe i nie tylko. Przy dźwiękach muzyki zarówno przedszkolaki jak i ich koledzy ze środowiska (tradycją stało się, iż jest to impreza otwarta dla dzieci ze środowiska) bawili się wspaniale próbując rozpoznać kto ukrył się pod najrozmaitszymi kostiumami. Atrakcją balu była wizyta Wodzireja Klauna, dzieci z zachwytem spoglądały na okazałą wzrostem maskotkę z którą chętnie tańczyły. Wspólnie z dziećmi na bal przybyli rodzice i tak jak ich pociechy doskonale się bawili. Zabawie, śmiechom, żartom nie było końca, pragnienie można było ugasić pysznym sokiem, a i coś słodkiego można było znaleźć w przygotowanym mini bufecie. Wszyscy żałowali, że czas zabawy karnawałowej minął tak szybko. Pozostało jedynie czekać na kolejną zabawę już za rok!

Do góry

SPARTAKIADA ZIMOWA

16 lutego 2012r. na stoku ANDALUZJA w Międzybrodziu Bialskim u Państwa Agaty i Jana Strągów Urząd Gminy Czernichów i PTG Sokół po raz kolejny zorganizowali Spartakiadę Zimową z udziałem dzieci i młodzieży z terenu Gminy Czernichów.
Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, co bardzo cieszy organizatorów. W tym roku Publiczne Przedszkole w Czernichowie również miało swoją reprezentantkę w kategorii przedszkolaki. Jak się okazało MARTA TALIK okazała się najlepszą zawodniczką w swojej kategorii. MARTO całe przedszkole GRATULUJE Ci sukcesu życząc kolejnych w przyszłości.

Do góry

Wycieczka do Beskidzkiego Centrum Nauki w Świnnej

To było niesamowite przeżycie... Dnia 21 marca 2012 roku, uczniowie klas IV - VI wyjechali do Beskidzkiego Centrum Nauki w Świnnej. Celem wyjazdu było poznanie ciekawych zjawisk z dziedziny fizyki, matematyki oraz chemii. Przewodnik, który oprowadzał nas po Centrum Nauki wykonywał bardzo interesujące i ciekawe doświadczenia, na przykład pokazywał w jaki sposób włożyć ugotowane jajko do butelki lub zrobić własną świeczkę, a następnie zgasić ją za pomocą "dżina" stworzonego z wody i octu. Mogliśmy odróżnić czy jajko jest ugotowane, czy też surowe. W wolnym czasie mogliśmy sami wykonywać interesujące doświadczenia, takie jak robienie ogromnej bańki mydlanej, oglądanie monet przez mikroskop cyfrowy, układanie wieży z drewnianych klocków lub tworzenie muzyki za pomocą drewnianych rurek. Jednak największą popularność zyskał "Kamień celtycki", który położony na płaskiej powierzchni wiruje tylko w jedną stronę. Gdy zaczęliśmy obracać kamień w przeciwną stronę, zatrzymywał się i wpadał w kołysanie, po czym zmieniał kierunek obrotu. Kamień przepowiadał Druidom Celtyckim przyszłość, więc i my sprawdziliśmy jego działanie. Doświadczenia i przedmioty, które widzieliśmy były bardzo ciekawe. Wszyscy jednogłośnie uznali, iż nie mogli się tam nudzić.

Oliwia Nawojowska klasa VI
Do góry

AKCJA BLIŻEJ PIESKA

Przedszkole Publiczne w Czernichowie włączyło się do akcji PODPISZ PIESKA w swojej placówce. Rozpoczęliśmy od prezentowanych niżej konspektów zajęć, które przybliżyły dzieciom poruszaną tematykę. Postanowiliśmy także pomoć naszemu lokalnemu schronisku dla zwierząt i zbieraliśmy karmę, koce i różne gadżety dla psów. We wszystkim pomagali nam rodzice, którzy dostarczyli wszelkiej pomocy materialnej do przedszkola a także do schroniska.

Do góry

ŚNIADANIE WIELKANOCNE

I w przedszkolu rodzinnie spędzamy święta… Przed świętami każda grupa urządziła na swojej sali uroczyste śniadanie wielkanocne. Dzieci bardzo aktywnie włączyły się w przygotowanie stołu, wcześniej przyniosły z domu koszyczki i z ogródków przydomowych wiosenno – świąteczne oznaki budzącej się do życia przyrody: bazie, żonkile, bukszpan, itp. tworząc z nich kolorowe stroiki; inne grupy przygotowały ciekawe pisanki z wydmuszek lub z masy solnej ozdabiając je różnymi ziarnami i nasionami. Wszystkie te wspólnie wytworzone akcenty wielkanocne znalazły się na świątecznym stole w przedszkolu.
Przed rozpoczęciem posiłku każdą grupę odwiedziła pani dyrektor składając wszystkim ciepłe życzenia. Ten dzień miał wyjątkowy charakter: dzieci śpiewały piosenki świąteczne i bawiły się w zabawy związane z tradycjami wielkanocnymi. Takie radosne przeżycia na długo pozostają w pamięci...

Do góry

PISANKA WIELKANOCNA

Nasze przedszkolaki wzięły udział w II Przeglądzie Artystycznym "Tradycje Stołu Wielkanocnego w Gminie Czernichów". Kultywując tradycje regionu dziewczynki wykonały piękne pisanki Wielkanocne. Wyniki przeglądu bardzo ucieszyły wykonawawczynie, gdyż DARIA CIECHACKA i WERONIKA ZARĘBA otrzymały pierwsze miejsce w kategorii pisanka Wielkanocna. GRATULUJEMY

Do góry

Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dnia 27 kwietnia 2012 roku harcerze i uczniowie klasy VI przygotowali montaż słowno - muzyczny z okazji 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie po wielu próbach pięknie recytowali oraz zaśpiewali przygotowane piosenki. Przedstawienie oddawało klimat tamtych czasów i zapoznawało nas z wydarzeniami, które doprowadziły do uchwalenia tak ważnej Konstytucji.
Młodsi uczniowie słuchali z zaciekawieniem, a po występie bili brawa. Potem zabrała głos Pani Dyrektor, która opowiedziała nam o tamtej epoce, przypomniała, po co wieszamy flagi oraz poprosiła o ich wywieszenie. Wszyscy byli bardzo zaciekawieni. Nawet najmłodsi uczniowie wiedzieli, po co wywieszać flagi. Dzięki akademii długo będziemy pamiętać o tamtych wydarzeniach.

Aleksandra Janitek klasa V
Do góry

Wyjazd do Anglii

    Z okazji rocznic podpisania współpracy między mieszkańcami zaprzyjaźnionych gmin z Czernichowa, Bicester, Neunkirchen-Seelscheid i Canton des Essarts wyjechaliśmy do Anglii.
  Droga do Anglii trwała 24 godziny. Przyjechaliśmy tam jako pierwsi, a Niemcy i Francuzi dojechali później. Wieczorem odbyła się uroczysta kolacja, podczas której przedstawiono historię i okoliczności powstania stowarzyszeń.
    Następnego dnia odbyła się MINI OLIMPIADA, w której walczyły drużyny z zawodnikami z różnych krajów. Walczyliśmy w takich konkurencjach jak: skok w dal, sztafeta czy bieg na sto metrów. Później odbyły się mecze w piłce nożnej. Składy drużyn też były międzynarodowe. W finale udało nam się zwyciężyć. Dzień kończyliśmy na kolacji przy ognisku, a następnie odjechaliśmy do kwater.
  Kolejnego dnia zwiedzaliśmy Londyn i miasteczko olimpijskie. Widzieliśmy tam wiele różnych obiektów sportowych, na których będą walczyć olimpijczycy. Podziwialiśmy też z autokaru piękne zabytki i współczesne budowle Londynu.
Ostatniego dnia było uroczyste śniadanie, po którym wszyscy odjechali do domu.
   Uważam ten wyjazd za bardzo udany. Zobaczyliśmy wiele ciekawych budowli, zwiedziliśmy różne miejsca i uczestniczyliśmy w MINI OLIMPIADZIE. Takie wyjazdy powinny odbywać się częściej.

Krzysztof Droździk klasa VI
Do góry

BEZPIECZNE WAKACJE

Zespół Szkolno - Przedszkolny, jak również Publiczne Przedszkole w Czernichowie przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji społecznej BEZPIECZNE WAKACJE. Celem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie spędzania wlonego czasu, uświadomienie zagrożeń związanych z podróżą i wypoczynkiem.

Do góry

KOCHAMY NASZE MAMY

To majowe święto zawsze wzbudza wśród dzieci i nas dorosłych wiele miłych emocji. Dzieci bardzo pilnie przygotowywały się do tej uroczystości. Wytrwale ćwiczyły układy taneczne, które miały wprawić w zachwyt mamy.  Śpiewały również piosenki i recytowały wiersze. Uroczystość dostarczyła wiele wzruszeń, zwłaszcza gdy wszyscy na koniec zaśpiewali „Sto Lat” i przy dźwiękach melodii o mamie - wręczyły czerwone róże i laurki swoim mamą. Uroczystość taka uczy wzajemnego szacunku i buduje jeszcze mocniejsze więzi matki z dzieckiem.


WSZYTKIM MAMOM ŻYCZYMY STO LAT!!!

Do góry

2012 Rokiem Janusza Korczaka

Dnia 25 maja 2012 roku uczniowie klasy IV przygotowali apel poświęcony Januszowi Korczakowi. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się, że Janusz Korczak był pisarzem, lekarzem, działaczem społecznym oraz nauczycielem. Oglądaliśmy też jego wybrane książki, które wypożyczyli koledzy z klasy IV. Dzięki prezentacji multimedialnej oglądaliśmy zdjęcia i pamiątki związane z tym wielkim Polakiem. Na koniec uczniowie klasy IV i V zaśpiewali piosenkę "Pięknie żyć". Apel był bardzo ciekawy i na pewno wszyscy będziemy pamiętać o niezwykłym człowieku, jakim był Janusz Korczak.

Aleksandra Janitek klasa V
Do góry

JAK DOROSNĘ, ZOSTANĘ STRAŻAKIEM

To częste słowa, które  padają z ust małych chłopców. Dlatego też, przedszkolaki odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną w Czernichowie. Na wycieczce przedszkolakom został zaprezentowany sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej. Oglądaliśmy różnorodne wozy strażackie, sprzęt do gaszenia pożarów. Dzieci mogły wejść do kabiny samochodu, przymierzyć hełm strażacki. Panowie strażacy opowiedzieli dzieciom o wykonywanym zawodzie, zapoznały się z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Dzieci utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998. Po tym spotkaniu chłopcy stwierdzili, że w przyszłości chcieliby zostać strażakami.

 Dziękujemy serdecznie dzielnym oraz gościnnym Panom Strażakom

Do góry

WIOSKA INDIAŃ?SKA

W dniu 18 czerwca 2012r., przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Szczyrzyc. Celem wyprawy było zwiedzanie wioski indiańskiej oraz  poznanie kultury indiańskiej. Naszym przewodnikiem, po wiosce, był sam wódź indiański, który na głowie nosił wspaniały pióropusz. Dzieci miały okazję zobaczyć; akcesoria codziennego użytku używane przez Indian, broń indiańską służącą do polowań na zwierzęta, instrumenty, stroje indiańskie bogato zdobione koralikami oraz „indiańska biżuterię”, ta podobała się szczególnie dziewczynkom. Podczas zawodów w strzelaniu łukiem oraz pokonywaniu toru przeszkód, przedszkolaki miały okazję do wykazania się zręcznością, Zwiedzaniu wioski towarzyszyła miła, wesoła atmosfera zakończona wspólnym ogniskiem.

Do góry

POŻEGNANIA NADSZED CZAS

Właśnie dzisiejszy dzień przyniósł rozstanie i pożegnanie z murami przedszkola. Od samego rana było gwarno w przedszkolu, dzieci i ich wychowawczynie żegnali się na czas wakacyjnego wypoczynku.     


      Dziś ostatni dzień w przedszkolu wspólnie, raźno mija czas. Jutro dzwonek się odezwie, on do szkoły wezwie nas. Każdy sobie powie tak: mam skończone siedem lat. Dziś w przedszkolu przyrzekamy, nie będziemy urwisami. Dziękujemy naszym paniom, za opiekę, trud nad nami. Dobrze było nam w tym kole, żegnaj, żegnaj już przedszkole.

Do góry

Wakacje!

Każdy z Was mi przyzna rację,
że najlepsze są wakacje,
można jechać na Mazury
lub nad morze albo w góry.

Można w lesie biwakować
i w namiocie przenocować,
można w cieniu odpoczywać
lub w jeziorze "żabką" pływać.

Można też całymi dniami
kopać piłkę z kolegami,
można z tatą łowić ryby
albo w lesie zbierać grzyby.

Można sobie leniuchować,
nocą gwiazdy obserwować,
można także długo spać
bo nie trzeba rano wstać.

DanutaD
Do góry