Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czernichowie
Login
Hasło
 
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Czernichowie

Poprzednie lata - 2012/2013

Prezydent do uczniów i nauczycieli

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele!
Szanowni Rodzice!

   To już ostatnie chwile wakacji. W tym roku łaskawość kalendarza objęła nimi także pierwsze dni września. Ale pierwszego września już tradycyjnie wszyscy myślami jesteśmy w szkole, przy początku nowego roku szkolnego. Życzę wszystkim, aby był to rok udany.
   Szczególnie serdecznie zwracam się do tych, którzy rozpoczynają nowy etap edukacji, którzy po raz pierwszy przekroczą progi szkoły podstawowej, gimnazjum lub liceum. Nowym wyzwaniom zawsze towarzyszy dreszczyk emocji i obaw. Wszyscy te obawy doskonale pamiętamy z własnego życiorysu. Ale mimo wszystko te wyzwania są szansą na zdobycie nowych umiejętności, nowych doświadczeń, nowych znajomości i przyjaźni.  Życzę Wam, abyście właśnie takie pozytywne emocje i doświadczenia spotkali w nowych miejscach nauki.
    Zwracam się też do Wszystkich Nauczycieli. Wiem dobrze, ile kłopotów i trosk w pracy i w domu wiąże się z Państwa zawodem. Też pracowałem jako nauczyciel i z całego serca życzę Państwu, jak najlepszych warunków pracy, tak, aby suma nauczycielskich talentów i wysiłków odpowiadała dobrze na wyzwanie nowoczesności w systemie edukacyjnym.
   Rodzicom życzę, aby ich dzieci zawsze wychodziły z domu i powracały ze szkoły uśmiechnięte.
   Niech ten nowy rok szkolny stanie się przepustką ku lepszej przyszłości dla wszystkich polskich uczniów i wszystkich ich rodzin!

Do góry

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/13

3 września wróciliśmy do szkoły po wakacyjnej przerwie. Jak co roku, rozpoczęliśmy od Mszy św. następnie przeszliśmy do hali sportowej gdzie Pani Dyrektor przywitała nas uroczyście. Ten dzień był wyjątkowy dla piętnaściorga dzieci, które rozpoczynają naukę w klasie pierwszej.


Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

BK
Do góry

PIERWSZY DZIEŃ? W PRZEDSZKOLU

Do przedszkola przyjętych zostało 64 dzieci. Z pośród nich 14 to dzieci 6 letnie, które realizują roczny obowiązek przygotowania przedszkolnego. W bieżącym roku szkolnym, również dzieci 5-letnie mają pierwszeństwo w realizacji przygotowania przedszkolnego, zgodnie z nową podstawą programową.  W społeczności przedszkolnej znajdują się ich duże grono.  Dzieci w pierwszy dzień poznały  swoje wychowawczynie i kolegów. Jedne z niepewnością przekroczyły progi Przedszkola inne z uśmiechem, one już wiedzą, że tutaj z radością można się bawić, uczyć, rozwijać.
 

Do góry

Obóz harcerski

Sprawozdanie z Obozu napisała druhna Julia Zoń z klasy V


Od 14 do 22 sierpnia 2012 r. trzy drużyny: Słoneczni z Czernichowa, Dobre Duchy z Międzybrodzia Żywieckiego i Leśna Kampania z Łodygowic przebywały na obozie harcerskim w Zagórzu Śląskim, który nosił nazwę „W olimpijskiej wiosce”. W czasie obozu rozgrywały się zawody w różnych dyscyplinach sportowych np.: hokej na trawie, sztafeta, tor przeszkód.


Harcerze brali również udział w wycieczkach. Zwiedzili Zamek Książ w Wałbrzychu i największy podziemny kompleks „Włodarz”. Byli też na basenie. Podczas wycieczki w góry zdobyli najwyższy szczyt Gór Sowich – Wielką Sowę. W czasie obozu odbyło się również szkolenie z pierwszej pomocy. Bardzo ważne dla harcerzy było przyrzeczenie harcerskie. Z naszej drużyny złożyło je dwóch harcerzy: Michał i Dominik.


Uważam, że obóz był bardzo udany. Harcerze ciekawie i przyjemnie spędzili te wakacyjne dni. Nawiązali wiele nowych znajomości i maja wspaniałe wspomnienia. Podczas całego obozu była piękna, słoneczna pogoda. Pełni wrażeń, niecierpliwie czekamy na następny obóz.


Dodam jeszcze, że był to już dziesiąty wakacyjny obóz, na który wyjechali harcerze z naszej drużyny.

BK
Do góry

SPOTKANIE Z BAJKĄ

Wycieczki do biblioteki są dla dzieci wielka atrakcją. Współpraca, a jednocześnie wielka przygoda przedszkolaków z Gminną Biblioteką Publiczną w Czernichowie ma już swoją kilkuletnią tradycję.Dzięki różnorodnym i ciekawym formom tej współpracy biblioteka stała się dla przedszkolaków magicznym miejscem. W bieżącym roku szkolnym w ramach społecznej kampanii pt. „Cała Polska czyta dzieciom” panie prowadzące Oddział dla Dzieci i Młodzieży kontynuują  cykl spotkań o wartościach, zapoczątkowany już w roku ubiegłym. Ciekawostką dla dzieci jest bajkowa postać, która wprowadza ich w świat małego czytelnika.

Do góry

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Podsumowaniem przerabianej tematyki Bezpieczna Droga do Przedszkola było spotkanie z policjantam, który odwiedził nasze przedszkole. Dzieci dowiedziały się nie tylko jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu ulicznym, ale także jak zachować się w różnych sytuacjach,  które mogą się wydarzyć. Dowiedziały się min. co zrobić w razie ataku groźnego psa, sytuacji gdy dorosły w domu straci przytomność, czy gdy nieznajomy puka do drzwi. Dzieci w nagrodę za aktywny udział w spotkaniu miały możliwość poczuć się jak stróż prawa, zwiedzając samochód policyjny.  

Do góry

Wycieczka klas I-III do Międzybrodzia Żywieckiego

Tego dnia, a było to 13 września, aura nam nie sprzyjała, ale humory dopisywały. Udaliśmy się na lotnisko w Międzybrodziu Żywieckim. Mieliśmy okazję zobaczyć z bliska szybowce i samoloty. Niektórzy z nas nawet zasiedli za sterami. Prawdziwą gratką było spotkanie z Mistrzem Świata panem Sebastianem Kawą. Pan Sebastian obiecał, że odwiedzi nas w szkole i opowie nam o swojej pasji – szybownictwie.

BK
Do góry

Sprzątanie Świata

15 września 2012 r.


Pani Małgorzata Ciechanowicz dba o to aby uczniowie naszej szkoły mieli świadomość, że miejsce śmieci jest w koszu. Niestety, gdy rozejrzymy się wokoło pełno papierków, butelek, puszek, które zaśmiecają naszą okolicę. Postanowiliśmy dać przykład i posprzątać. Chociaż była to sobota przyszliśmy spełnić nasze zadanie. Wstyd przyznać, ale uzbieraliśmy aż 20 worków śmieci!!! Może pewnego dnia taka akcja nie będzie potrzebna bo każdy będzie wyrzucał odpady tam, gdzie jest ich miejsce. Mamy taką nadzieję, że stanie się to już niedługo.

BK
Do góry

Harcerski biwak

Sprawozdanie z Biwaku napisał druh Bartosz Weiss z klasy V:


22 września 2012 r. w stanicy Hufca Żywiec nad Jeziorem Żywieckim w Moszczanicy odbył się XXXI Rajd Beskidzkich Trampów. Tematem rajdu byli Jaskiniowcy i Dinozaury.


Na miejscu spotkaliśmy się z przyjaciółmi z obozu. Gdy wszyscy dotarli na miejsce rozpoczęło się rozkładanie namiotów. Dzięki naszej współpracy stanęło ich sześć. Kiedy byliśmy gotowi, zaczęliśmy wnosić do namiotów: kanadyjki, materace, koce oraz nasze plecaki. Po zakwaterowaniu odbył się apel powitalny, który prowadziła komendantka Hufca Żywiec druhna podharcmistrz Michalina Kabat. Następnie rozeszliśmy się do namiotów aby przygotować się do kolacji, po której odbyło się ognisko obrzędowe.


Cisza nocna rozpoczęła się o godzinie 22:30. Gdy już leżeliśmy w łóżkach, usłyszeliśmy gwizdek wzywający na grę nocną. Naszym zadaniem było znalezienie małego dinozaura, którego szybko udało nam się odszukać. Po grze, wszyscy poszliśmy spać.


Rano, po odgwizdaniu końca ciszy nocnej, zjedliśmy śniadanie. Po posiłku był czas na przećwiczenie scenek przedstawiających „mrożące krew w żyłach spotkanie jaskiniowca z dinozaurem”. Około godziny 11 odbyły się prezentacje i dinozaurowo-jaskiniowy quiz.


Po zajęciach wyruszyliśmy na grę terenową. Nasze zadanie polegało na odnalezieniu dinozaura, który ukradł nasz deser. Po drodze mieliśmy także wykonywać różne dziwne zadania. Gdy wróciliśmy, przygotowaliśmy się do obiadu. Najedzeni grochówką, udaliśmy się do namiotów aby się spakować, a następnie je złożyć. Potem odbył się apel pożegnalny i ściągnięcie flagi z masztu. Nasza drużyna bezpiecznie wróciła do Czernichowa.


Rajd był bardzo ciekawy i interesujący. Każdy z nas otrzymał pamiątkową koszulkę z logo rajdu. Mamy nadzieję, że za rok będzie jeszcze wspanialej.

BK
Do góry

Ognisko klasowe

27 września uczniowie klas V i VI wraz z wychowawcami, paniami Urszulą Potoczną i Teresą atanik, udali się na Komarnik by przy ognisku miło spędzić czas. Lubimy takie wycieczki. Możemy wtedy „na luzie” poopowiadać z naszymi paniami o wszystkim. Pogodę mieliśmy wymarzoną. Kiełbaski dobrze upieczone. Ach, oby więcej było takich okazji.


Sprawozdanie z ogniska na Komarniku napisała Agnieszka Snaczke z kl. VI.

27 września 2012 roku uczniowie klasy V i VI wraz z wychowawcami udali się na Komarnik. O godzinie 8.00 spotkaliśmy się w szkole. Później wspólnie wyruszyliśmy  w drogę i podziwialiśmy krajobraz naszej miejscowości. Gdy już dotarliśmy, rozpaliliśmy ognisko. Każdy był przygotowany i miał ze sobą kiełbasę i chleb, które potem piekliśmy. Następnie zaczęliśmy się bawić. Jedni grali w piłkę, drudzy wymykali się do lasu, a jeszcze inni siedzieli przy ognisku, ogrzewając się i rozmawiając.


Czas szybko mijał i musieliśmy wracać z powrotem. Wszyscy byliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.Na pewno długo wycieczka pozostanie w pamięci.BK
Do góry

PAN LEŚNICZY W PRZEDSZKOLU

4 października nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość - pan leśniczy. Dzieciaki oczekiwały go z niecierpliwością od samego rana. Około godziny 10 ich cierpliwość została nagrodzona.  Pan leśniczy opowiedział nam o swojej pracy,  o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt (sarny, dzika, lisa) zamieszkujących lasy naszej okolicy. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy. Na koniec spotkania dzieci miały możliwość zadawania pytań panu leśniczemu i ochoczo z tej możliwości skorzystały. Pytania były przeróżne, ale nasz gość na wszystkie bardzo cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał.  


Serdecznie dziękujemy panu leśniczemu za to owocne spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne - tym razem w leśniczówce.

Do góry

Spotkanie z Mistrzem Świata

4 października w naszej szkole gościł pan Sebastian Kawa, Szybowcowy Mistrz Świata a ściślej posiadacz tytułu mistrza świata w klasie standard, oraz mistrza świata w klasie 15-metrowej, jak również mistrza Europy. Imponujące!


Pan Sebastian opowiadał nam o swojej pasji – szybownictwie oraz o licznych zawodach, w których brał udział. Ma on an swoim koncie aż 12 złotych medali!!! Z zapartym tchem słuchaliśmy jego opowiadań i podziwiliśmy zdjęcia.


Na koniec, pan Józef Pszczółka, dobrze wszystkim znany miłośnik i propagator filatelistyki, wręczył na pamiątkę panu Sebastianowi znaczki.


Bardzo się cieszymy, że mogliśmy gościć w naszej szkole mistrza.


 


 Sprawozdanie ze spotkania z Sebastianem Kawą napisała Agnieszka Snaczke z kl. VI.4 października 2012 roku naszą szkołę odwiedził nadzwyczajny gość – Mistrz Świata w Szybownictwie pan Sebastian Kawa. O 8.00 zaczęła się nasza podróż po „wspomnieniach” pana Sebastiana.  Mistrz przygotował dla nas prezentację multimedialną, podczas której wyświetlał zapierające dech w piersiach zdjęcia. Widzieliśmy, między innymi, Teksas, Nową Zelandię, kraje europejskie i oczywiście przepiękne widoki naszej miejscowości. Widoki z góry były fantastyczne! To niesamowite, że nasza Matka Ziemia zrodziła takie cuda. Na koniec zadaliśmy parę pytań. Później zmartwieni, że już musimy się pożegnać, serdecznie podziękowaliśmy Mistrzowi i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.


Czuliśmy się zaszczyceni, że mogliśmy posłuchać tak ważnego Gościa, który jest naszym krajanem.

BK
Do góry

Dzień Edukacji Narodowej

Popularnie zwany Dniem Nauczyciela, obchodziliśmy 12 października. W tym dniu odbyło się również uroczyste Pasowanie na Pierwszoklasistę. Obchody rozpoczęli uczniowie od podziękowań i złożenia życzeń wszystkim nauczycielom z okazji ich święta. Następnie, jak co roku, uczniowie klasy pierwszej przygotowali apel na tę okazję aby pokazać, że są już gotowi wstąpić w poczet uczniów i wypełniać sumiennie szkolne obowiązki, po czym Pani Dyrektor dokonała pasowania. To bardzo miłe uczucie, zwłaszcza, że z tą okazją wiążą się również przyjemności czyli „ręce pełne prezentów”. Na zakończenie głos zabrał, goszczący tego dnia w naszej szkole, wójt pan Adam Kos.


Sprawozdanie nr 1 napisała Aleksandra Janitek z klasy VI:


Dnia 12 października 2012 r. w Szkole Podstawowej w Czernichowie obchodzono Dzień Edukacji Narodowej oraz ślubowanie pierwszoklasistów.


Na początku Samorząd Uczniowski złożył na ręce Pani dyrektor życzenia dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. Zaśpiewaliśmy również piosenkę. Następnie wystąpili uczniowie klasy I. Później zabrała głos Pani dyrektor, która opowiedziała im, jak należy się w szkole zachowywać, jak być dobrym Polakiem. Następnie nasi najmłodsi koledzy na sztandarze szkoły złożyli ślubowanie i zostali pasowani na ucznia wielkim ołówkiem. Dostali prezenty: róg obfitości, słodycze i książkę, którą wydano na 100 lecie naszej szkoły.


Ta uroczystość przebiegła bardzo miło i na pewno długo pozostanie nam w pamięci.Sprawozdanie nr 2 napisała Agnieszka Snaczke z klasy VI:


12 października 2012 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, połączony ze ślubowaniem klasy I.


O godzinie 8.30 spotkaliśmy się w szkole. Uczniowie każdej z klas przynieśli kwiaty dla nauczycieli. Następnie wszyscy zaproszeni goście – wójt gminy Czernichów – pan Adam Kos, dyrektor Gminnego Zespołu Oświatowego – pan Maciej Krakowiński, rodzice oraz uczniowie i pracownicy szkoły zebrali się na hali sportowej. Uroczystość rozpoczęła przewodnicząca szkoły – Aleksandra Janitek, wręczając na ręce Pani Dyrektor życzenia dla wszystkich nauczycieli i pracowników z okazji Dnia Komisji Narodowej . Później rozdała nauczycielom piękne czerwone jabłka. Pani Dyrektor była bardzo zadowolona. Następnie mikrofon przejął wójt – pan Adam Kos i wygłosił piękne przemówienie, po czym głos zabrała Pani Dyrektor, kierując swoje słowa szczególnie do uczniów klasy pierwszej, którzy w tym dniu ślubowali i zostali pasowani na ucznia. Pierwszaczki przygotowały krótkie przedstawienie. Była to dla nich bardzo ważna chwila. A dla osłodzenia tej chwil otrzymali prezenty.


Dzień był bardzo uroczysty, ale zarazem przyjemny.

BK
Do góry

Pasowanie na Czytelnika

Pierwszoklasiści długo czekali na tę chwilę. 15 października Pani Małgorzata Ciechanowicz włączyła naszych najmłodszych uczniów do grona czytelników. A pomagały jej w tym dziewczynki z klasy V: Weronika Lichoń, Julia Zoń i Iza Trzebińska. Teraz nie pozostaje nic innego, jak tylko szybko nauczyć się czytać i być stałym gościem biblioteki. Ciekawe, kiedy pierwsza klasa zdobędzie Puchar Czytelnictwa?

BK
Do góry

JAŚ I MAGOSIA ODWIEDZAJĄ PRZEDSZKOLE

18  października przybyli do przedszkola aktorzy, którzy wystawili przed dziećmi teatrzyk  pt. Jaś i Małgosia. Przedstawienie bardzo podobało się dzieciom, płynęły z niego morały. Jak zwykle aktorzy wciągali dzieci do wspólnej zabawy. Atmosfera była bardzo przyjemna. Niezwykle ważną rolę w życiu przedszkolaków odgrywają  takie spotkania ze sztuką. Na koniec wszystkie dzieciaki uczestniczyły w profesjonalnej sesji zdjęciowej.  

Do góry

Spotkanie z Emerytowanymi Nauczycielami

16 października 2012 roku odbyło się spotkanie emerytowanych nauczycieli i pracowników oświaty Gminy Czernichów, w którym uczestniczyli uczniowie z kl. III i VI naszej szkoły. Przygotowali oni dla gości program artystyczny, na który składały się wiersze i piosenki. Recytacja i śpiew bardzo podobały się uczestnikom spotkania i zostały nagrodzone gromkimi brawami. Kolejną atrakcją był występ Stanisława Rokity, który pięknie grał utwory na skrzypcach. Mamy nadzieję, iż goście byli zadowoleni, że młode pokolenie pamięta o ich ciężkiej pracy i trudzie włożonym w wychowanie i wykształcenie młodych ludzi.


Napisała: Agnieszka Snaczke z klasy VI

BK
Do góry

Szkoła Czystych Rąk

23 października 2012 roku pani Klaudia Martyniak przygotowała dla uczniów klas I-III zajęcia poświęcone zdrowiu. Dzieci brały udział w scenkach, dowiadywały się, co należy robić by nie dać się bakteriom i wirusom. Od tej pory każdy uczeń będzie wiedział, że prawidłowe nawyki higieniczne to najlepsza metoda zapobiegania chorobom a czyste ręce to najprostsza droga do sukcesu.

BK
Do góry

GOŚ?† SPECJALNY W PRZEDSZKOLU

Publiczne Przedszkole w Czernichowie miało zaszczyt i ogromną przyjemność gościć redaktora dwutygodnika NAD SOĄ I KOSZARAWĄ pana Józefa Pszczółkę. Przybliżył on dzieciom tajniki prowadzenia czasopisma oraz przedstawił swoje hobby polegające na kolekcjonowaniu znaczków pocztowych i obiektów związanych z filatelistyką.

Do góry

PRZEDSZKOLAKI W POSZUKIWANIU JESIENI...

Nadeszła jesień. Ciepłe wrześniowe dni zachęciły wychowanków Publicznego Przedszkola w Czernichowie do pieszej wycieczki do pobliskiego lasu. W słoneczne środowe przedpołudnie  grupa  starszych przedszkolaków z panią Celinką i panią Jadzią wybrała się na spacer w poszukiwaniu kolorów jesieni. Przedszkolaki rozpoczęły od poznawania drzew: dębu, klonu, kasztanowca i jarzębiny. Następnie dzieci zbierały skarby jesieni: liście, szyszki, kasztany. Najwięcej emocji wywołało jednak robienie parkowego stworka z liści oraz strojów z liści oraz krótki piknik na łonie natury. Wracając do przedszkola dzieci z ogramoną radościąopowiadały o pozytywnych przeżyciach podczas wycieczki, która była inspiracją do wielu prac plastycznych naszych przedszkolaków.

Do góry

Wyjazd do Banialuki

Kacper Zoń i Karolina Kurek z klasy III tak opisali to wydarzenie:


24 października 2012 roku klasy I-III wybrały się do Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej.


Wyjechaliśmy z samego rana autobusem by obejrzeć przedstawienie pt.: "Czarnoksiężnik z krainy Oz". Gdy już dotarliśmy na miejsce i usiedliśmy wygodnie w fotelach, zgasło światło i zrobiło się tajemniczo. Na scenę wyszli aktorzy i zaczęli śpiewać. Potem oglądaliśmy ciekawe przedstawienie, które bardzo nam się podobało. W przestawieniu występowali ludzie oraz lalki. Główną bohaterką była Dorotka, szukająca domu i wędrująca po krainie Oz. Podczas tej wędrówki przeżywała wiele przygód i poznawała nowych przyjaciół.


Przedstawienie bardzo nam się podobało, po jego zakończeniu biliśmy brawo. Następnie udaliśmy się do autokaru i wróciliśmy do Czernichowa.


Wyjazd był bardzo udany i interesujący. Będziemy długo wspominać tę wycieczkę i obejrzane w teatrze przedstawienie.


 


 

BK
Do góry

I Etap Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły

    29 października 2012 roku w naszej szkole odbył się I etap konkursu wiedzy o naszym patronie. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VI.                                                     


O godzinie 9.00 wszyscy uczestnicy oraz panie organizatorki spotkaliśmy się w klasie V. Każdy uczestnik odpowiadał na trzy pytania.                                                               


Do finału zakwalifikowało się 10 uczniów :
·    Dagmara Drewniak
·    Wojciech Janitek
·    Dominik Białka
·    Klaudiusz Tomasik
·    Bartosz Weiss
·    Julia Zoń
·    Michał Granieczny
·    Aleksandra Janitek
·    Agnieszka Snaczke
·    Natalia Stasica
Na pewno będą solidnie przygotowywać się do następnego etapu, który odbędzie się podczas święta szkoły.


Agnieszka Snaczke kl.VI

BK
Do góry

Święto Szkoły

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to dla nas podwójne święto. 9 listopada 2012 roku obchodziliśmy uroczyście świeto naszej szkoły. Z tej okazji wysłuchaliśmy apelu, na który składały się treści historyczne oraz pieśni patriotyczne. Z zaciekawieniem i wzruszeniem wysłuchaliśmy części artystycznej, przygotowanej przez panie: Urszulę Potoczną, ucję Konior oraz Irenę Chwałę.


Następnie, już na luzie,  dopingowaliśmy naszych uczniów, którzy uczestniczyli w konkursach.


 


Uczniowie klas II-III brali udział w Konkursie Wiedzy o Ojczyźnie. Zwyciężył ukasz Tlałka z klasy III. Drugie miejsce ex aequo: Bogumił Zimny z  kl.II i Kacper Zoń z kl. III.


Wsród uczniów klas IV-VI wyłoniono finalistę Konkursu Wiedzy o Józefie Piłsudskim. Zwyciężyła Julia Zoń z klasy V. Drugie miejsce przypadło Aleksandrze Janitek z kl. VI, trzecie ex aequo: Agnieszce Snaczke z kl.VI i Bartoszowi Weissowi z kl.V.


GRATULUJEMY!

BK
Do góry

W Elektrowni

15 listopada 2012 r. na krótką wycieczkę do Elektrowni w Tresnej wybrali sie uczniowie klas I i IV.


Jak wytwarzany jest prąd i ile go powstaje? Kto jest jego odbiorcą? Jak wygląda elektrownia od wewnątrz? Tego i wielu innych rzeczy mogli się dowiedzieć pierwszo i czwartoklasiści. 

BK
Do góry

Andrzejki

29 listopada 2012 r.


Zabawa andrzejkowa jest zawsze wyczekiwana przez wszystkich uczniów. Gdy już nadchodzi jej czas szaleństwom na parkiecie nie ma końca. W tym roku młodsi uczniowie razem ze swoimi wychowawczyniami bawili się na hali gimnastycznej. Po południu była kolej starszych. Muzyka, tańce, wróżby i zabawy. Było głośno i wesoło ;)

BK
Do góry

Przedstawienie teatralne pierwszoklasistĂ?w

3 grudnia 2012 r.

Uczniowie klasy I przygotowali inscenizację pt.: “Wiewiórka”, którą zaprezentowali Pani Dyrektor oraz uczniom klasy II i III. Wszyscy bardzo dobrze się bawili a najmłodsi aktorzy naszej szkoły zdobyli pochwały i gromkie brawa. 

MM
Do góry

MIKOAJ ODWIEDZA NASZE PRZEDSZKOLE

Już od samego rana słychać było piosenki o Mikołaju i rozmowy między dziećmi : Ciekawe czy Mikołaj do nas dzisiaj przyjedzie?  
I właśnie w dniu 7 grudnia przybył do naszego Przedszkola prawdziwy Mikołaj! Był bardzo wysoki, miał białą brodę, ubrany był w bordowy strój i przyniósł nam prezenty: gry i słodycze. Powiedział, że w tym roku byliśmy bardzo grzeczni – widział to z nieba – i dlatego odwiedził nasze Przedszkole. Śpiewaliśmy mu piosenki, tańczyliśmy. To był cudowny dzień pełen przeżyć dla naszych małych pociech.

Do góry

Mikołajki w szkole i przedszkolu

6 grudnia 2012 r.


Dziś w szkole od samego rana słychać dzwonek i nie jest to tylko szkolny dzwonek, ale ten wyjątkowy, wyczekiwany, upragniony - dzwonek Mikołaja. W tym roku wcielił się w niego Michał Kowalski z klasy VI i razem z aniołkami: Agnieszką Snaczke, Zosią Rodak i Klaudią Maturą rozdawali grzecznym dzieciom prezenty a niegrzecznym rózgi... i prezenty. Mikołaj odwiedził wszystkich w szkole i przedszkolu. Nie zapomniał też o Pani Dyrektor i nauczycielach (przecież nie tylko dzieci wierzą w Mikołaja). Chodzą słuchy, że ktoś z nich dostał rózgę...

BK
Do góry

Konkurs StroikĂ?w i Kolędowanie SzĂ?stoklasistĂ?w

20 grudnia 2012 roku uczniowie klasy VI kolędowali po Czernichowie.                             


O godzinie 8:00 zebraliśmy się na apelu aby wyłonić najpiękniejszy stroik świąteczny. Wszystkie były bardzo ładne. Nauczycielom trudno było zdecydować, który jest najpiękniejszy więc, wyjątkowo w tym roku, zwycięzcy nie wyłoniono. Potem młodsi koledzy powrócili do klas, a my wyruszyliśmy z gwiazdą, by odwiedzić instytucje na terenie Czernichowa i Tresnej. Niektórzy bali się kozy, która w rzeczywistości była bardzo łagodna. Około godziny 11:00 wróciliśmy do szkoły zadowoleni, ale też zmęczeni.

Agnieszka Snaczke kl.VI
Do góry

Jasełka i wigilia w szkole

Ten wyjątkowy dzień w naszej szkole zawsze obchodzony jest bardzo uroczyście. Czekamy na przedstawienie, które przygotowują dla nas uczniowie Kółka Teatralnego oraz klasowe wigilie, w trakcie których składamy sobie wzajemnie świąteczne życzenia i śpiewamy kolędy. Nie inaczej było 21 grudnia 2012 r. - obejrzeliśmy Jasełka, harcerze przekazali na ręce Pani Dyrektor Betlejemskie Światło Pokoju, a koledzy i koleżanki z Samorządu Uczniowskiego złożyli wszystkim nauczycielom i uczniom życzenia świąteczne oraz podarowali piernikowe choinki. Zaśpiewaliśmy wspólnie kolędę i udaliśmy się do swoich klas, by w nich, razem z wychowawcami, spędzić wigilie. Teraz, gdy już na dobre zagościł nastrój Świąt Bożego Narodzenia, wracamy na dłuższy odpoczynek do domu. Spotkamy się dopiero 2 stycznia 2013 r.


Tegoroczne Jasełka przygotowali dla nas uczniowie Kółka Teatralnego prowadzonego przez panie: Klaudię Martyniak i Irenę Chwałę.

BK
Do góry

WieczĂ?r Kolęd

W sobotę 12 stycznia 2013 r. Jasełka, przygotowane przez uczniów Kółka Teatralnego, zostały zaprezentowane szerszej publicznośći, w trakcie Gminnego Wieczoru Kolęd.

BK
Do góry

WIGILIA W PRZEDSZKOLU

 W piątek 21 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia. Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania. Także u nas nastał cudowny dla wszystkich czas – Boże Narodzenie. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń. Dzieci smakowały własnoręcznie wykonanych pierniczków i innych smakołyków. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

Do góry

CZAS KOLĘDOWANIA

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, okres ten łagodzi nastroje, raduje serca, przysparza miłości, niesie nadzieję na coś lepszego, jest to czas wybaczania, dzielenia się radością i wspólnym kolędowaniem. Radosną Nowinę Bożego Narodzenia w trakcie ostatniego dnia w przedszkolu ogłosili kolędnicy. Wśród kolędników pojawili się: Król, Śmierć, Aniołki, Pasterze, Diabeł, Turoń oraz niesforny Diabełek. Całemu widowisku towarzyszyła wesoła atmosfera.

Do góry

JAK DZIECI POSTRZEGAJĄ STRAŻ POŻARNĄ?

Jednym z celów podstawy programowej jest wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych. Dziecko kończące przedszkole i rozpoczynające naukę w szkole podstawowej powinno wiedzieć, jak trzeba zachować się w sytuacji zagrożenia i gdzie można otrzymać pomoc, umieć o nią poprosić. W związku z powyższym w naszej gminie odbył się konkurs organizowany przez OSP w Czernichowie pt.: Straż pożarna w oczach dziecka". Laureatami konkursu wśród dzieci przedszkolnych byli: Mateusz Białka, który zajął I miejsce w konkursie oraz Tomasz Fołta, Emilia Wisła i Weronika Zaręba, którzy otrzymali wyróżnienie. Wszystkim serdecznie GRATULUJEMY.

Do góry

DZIEŃ? BABCI I DZIADKA

Styczeń jest zimowym miesiącem pełnym chłodnych, szarych dni. Mimo to w tym wydawałoby się smutnym miesiącu są dwa niezwykłe dni, jedyne w swoim rodzaju, kiedy każdemu serduszka biją mocniej, jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W naszym przedszkolu uroczystość ta odbyła się 22 stycznia. Po krótkim powitaniu i złożeniu życzeń dzieci zaprezentowały część artystyczną, recytowały wiersze i śpiewały piosenki, odśpiewały gościom sto lat i wręczyły wcześniej wykonane upominki. „ Jasełka przedszkolne” wprowadziły przybyłych gości w świąteczny nastrój. Na twarzach dziadków malowały się wzruszenie i radość. Na koniec dzieci zaprezentowały układy taneczne. Następnie goście zasiedli do stołów na kawę, herbatę i ciasta upieczone przez mamy przedszkolaków. Podczas spotkania panowała miła rodzinna atmosfera. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Dzieci poprzez wiersz , piosenkę i taniec mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Szczególne podziękowania kierujemy również pod adresem rodziców zaangażowanych w przygotowanie uroczystości w przedszkolu.

Do góry

BAL KARNAWAOWY

Dzisiaj w naszym Przedszkolu odbył się długo oczekiwany przez dzieci Bal Karnawałowy. Dzieci przebrane były w postaci bajkowe - barwnie i kolorowo. Była wspólna zabawa przy muzyce, konkursy, poczęstunek oraz prezenty od Klauna. Dzieci wspaniale bawiły się, humory dopisywały, a najbardziej naszym najmłodszym pociechą spodobała się postać klauna, od którego nie mogła oderwać oczu... To było cudne przedpołudnie dla wszystkich przedszkolaków.

Do góry

Zabawę karnawałową czas zacząć...

Karnawał w naszej szkole.


    7 lutego w naszej szkole odbyła się tak długo wyczekiwana zabawa karnawałowa! Od godziny 9.00 bawiły się przedszkolaki i dzieci z klas młodszych, które na tę okazję, zmieniły się we wróżki, potwory, księżniczki i inne bajkowe postaci. Od godziny 16.00 zabawę rozpoczęli starsi uczniowie. Wszyscy pełni werwy spotkali się w szkole o umówionej godzinie i rozpoczęli tańce. Na początku parkiet świecił pustkami, ale pod wpływem muzyki coraz więcej osób zaczynało tańczyć i po chwili na parkiecie zrobiło się tłoczno. W przerwie uczestnicy zabawy zeszli na stołówkę, aby tak jak tradycja nakazuje - zjeść w tłusty czwartek pączki! Po jakże smacznej przekąsce wszyscy wrócili do zabaw na parkiecie.                                              Podobno nawet Pani Ciechanowicz dała się porwać w rytm muzyki, którą puszczali DJ-e! Gdy nadeszła już godzina 19.00 wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domów.


Hmm... Ciekawe, czy odrobili zadania, które były na następny dzień?

Napisała: Agnieszka Snaczke, kl. VI

Do góry

Biwak harcerski

W dniach 8-9. lutego 2013 r. drużyna harcerska „Słoneczni” z naszej szkoły obchodziła 10 urodziny. Urządziliśmy biwak, zaprosiliśmy dawne druhny, które prowadziły drużyny harcerskie, naszych rodziców, dziadków, nauczycieli, panią dyrektor, komendantkę hufca druhnę Michalinę Kabat, dwie zaprzyjaźnione drużyny: „Dobre Duchy” z Międzybrodzia Żywieckiego oraz „Leśną Kampanię” z odygowic. Przygotowaliśmy prezentację multimedialną o całych 10 latach naszej działalności oraz śpiewaliśmy piosenki umilając sobie czas. Druhny opowiedziały nam, jak było dawniej w harcerstwie, pokazywały pamiątkowe fotografie i dzieliły się z nami swoimi osiągnięciami. Potem zaprosiliśmy gości na mały poczęstunek, po którym wracali już do domu a my rozpoczynaliśmy biwak. Gdy goście już się rozeszli, trochę pośpiewaliśmy. Nadszedł czas by kandydaci na harcerzy zostali poddani różnym próbom m. in. odwagi, "wody" i "ognia". Wszyscy przeszli je pomyślnie więc w obecności druhen oraz wszystkich zebranych harcerzy, złożyli Przyrzeczenie Harcerskie, z naszej drużyny złożyły je trzy harcerki. Następnie poszliśmy na kolację a po niej nadszedł czas na spanie. Do późnych godzin rozmawialiśmy o tym, co może nas jeszcze czekać w kolejnym dniu, gdy nagle okazało się, że będzie gra nocna. Odbyła się ona na hali sportowej. Nasze zadanie polegało na odnalezieniu ukrytych słów i ułożeniu z nich rymowanki. Dalej postąpiliśmy zgodnie z instrukcją „rymowanki” i zobaczyliśmy słońce. Rankiem, następnego dnia, musieliśmy trochę posprzątać. Później udaliśmy się na wspólne śniadanie. Po nim były jeszcze zawody sportowe. Tym razem nasze zadanie polegało na stworzeniu słońca z wygranymi promieniami. Ostatnią atrakcją naszego biwaku było karaoke. Na zakończenie obiad i generalne porządki.


Te dwa dni były wspaniałe i mam nadzieję, że uda nam się kiedyś zorganizować kolejny biwak w szkole.


Redagowała: druhna Aleksandra Janitek z kl. VI.


Dodam, że opiekunem i głównym organizatorem obchodów 10-lecia istnienie drużyny harcerskiej w naszej szkole była pani ucja Konior.

Do góry

DH Słoneczni na Festiwalu

22 lutego, w samym środku ferii, DH Słoneczni ze swoją opiekunką, druhną drużynową panią ucją Konior, pojechała na XXIX Festiwal Piosenki Wojskowej, Harcerskiej i Turystycznej Hufca ZHP Żywiec. Zaśpiewali, zagrali i zajęli II miejsce oraz zbobyli Nagrodę Specjalną od Prezesa Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Żywcu.


Gratulujemy!

BK
Do góry

MAKULATURA W MARCU (i kwietniu)

W marcu w naszej szkole organizowna jest przez panią Marzenę Maruszczak zbórka makulatury. Stare książki, gazety, czasopisma mogą dostać "drugie życie w innym wcieleniu." Zbiórka trwa do 10 kwietnia.
Zebrano 2376 kg makulatury, tym samym uratowano 40 drzew.

Do góry

What's cooking?

Angielski inaczej. Pierwsze "kuchenne" zajęcia kółka języka angielskiego odbyły się 11 marca. Zaczęliśmy od przepisu na English muffins. Na zdjęciu obok, na stole, dziewczynki z dumą prezentują efekt naszej pracy.

BK
Do góry

Wielkanocny stół

Na kilka dni przed Wielkanocą już po raz kolejny zorganizowaliśmy Śniadanie Wielkanocne dla wszystkich dzieci i personelu naszego przedszkola. Przy stołach zastawionych tradycyjnymi potrawami wielkanocnymi dzieci zjadły wspólne śniadanie, a potem wykonały przedstawienie mówiących o zwyczajach i tradycjach związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Takie radosne przeżycia na długo pozostaną w pamięci.


Serdecznie dziękujemy całemu personelowi za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.

Do góry

Mieszkam w Beskidach

Ogłoszono  wyniki  XX Międzynarodowego Konkursu Plastycznego  „Mieszkam w Beskiadch”, organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Świnnej Towarzystwo Aktywności Społecznej „Zwyczajni” Świnna  pod Honorowym Patronatem; Śląskiego Kuratora Oświaty  oraz Wójta Gminy Świnna. 


Nasze dwie uczennice zajęły w tym konkursie II miejsca!!!


Julia Zemczak kl. II oraz Klaudia Matura kl. IV.


 Gratulujemy!!!


Link:
http://www.mieszkamwbeskidach.pl/


 

BK
Do góry

Wiosna

Przyszła Wiosna, podobno, bo nikt jej nie widział, ale w szkole było zupełnie inaczej, nie do poznania. Nie, nie było topienia marzanny, nikt też nie poszadł na wagary choć były lekcje. A jednak dzień ten na długo pozostanie w naszej pamięci jako miłe wspomnienie. Uczniowie zamienili się rolami z nauczycielami. Tak, tak! Tego dnia szkołą  rządzili uczniowie, cała VI klasa na czele z panem dyrektorem Michałem :)

bk
Do góry

Kiermasz Wielkanocny

23 marca 2013 r.


Tradycje Stołu Wielkanocnego to konkurs stołów zastawionych pysznymi, wielaknocnymi potrawami przegotowanymi przez  panie z Kół Gospodyń Wiejskich a organizowany przez Gminę Czernichów. My też tam byliśmy z naszym stoiskiem. Sprzedawaliśmy ozdoby wielkanocne oraz palmy.

Do góry

Laureaci Konkursu

III Przegląd Artystyczny "Tradycje stołu Wielkanocnego w Gminie Czernichów" w kategorii - Tradycyjne Obrzędy Polskie - Wielkanocny Konkurs Plastyczny


I miejsce: Kinga Omasta kl. VI


II miejsce: Patrycja Tomaszek kl. I oraz Kamil Omasta kl.II


Gratulujemy!!!


PS. Słodkie nagrody oraz pamiątkowe dyplomy otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu. Warto było brać udział!

Do góry

NASI STRAŻACY


Jednym z celów podstawy programowej jest wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych. Dziecko kończące przedszkole i rozpoczynające naukę w szkole podstawowej powinno wiedzieć, jak trzeba zachować się w sytuacji zagrożenia  i gdzie można otrzymać pomoc, umieć o nią poprosić. W związku z powyższym 8 maja 2013 r. nasze przedszkolaki owiedziły posterunek Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernichowie. Hasłem przewodnim wizyty w Straży Pożarnej było hasło: „Żyjmy bezpiecznie”. Cele, które chcieliśmy osiągnąć to: nabycie umiejętności odpowiedniego zachowania podczas pożaru, utrwalenie numeru alarmowego do Straży Pożarnej, wzbogacenie wiadomości dzieci na temat ochrony przeciwpożarowej poprzez poznawanie urządzeń służących do gaszenia pożaru (np. wozu gaśniczego), zapoznanie z pracą strażaka oraz budzenie szacunku dla pracy strażaków.


Spotkanie odbyło się w przesympatycznej atmosferze przy dźwięku syren strażackich za co DZIĘKUJEMY naszsym kochanym strażakom.


 

Do góry

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Tę ważną datę w historii Polski upamiętniliśmy uroczystym apelem przygotowanym przez uczniów klas IV-VI  pod czujnym okiem pań: Urszuli Potocznej oraz Łucji Konior. Oprawę muzyczną zapewniła pani Irena Chwała.

BK
Do góry

SPORTOWA OLIPIADA PRZEDSZKOLNA

W maju 2013 roku po raz pierwszy zorganizowana została wielka impreza sportowa między placówkami naszej gminy. Była to pierwsza olimpiada pod nazwą "Żyjmy zdrowo na sportowo". Celem olimpiady dla przedszkolaków było propagowanie gier i zabaw dla dzieci. Tej fantastycznej imprezie, towarzyszyła wspaniała atmosfera i super zabawa. Uważamy, że ten rodzaj zawodów sportowych, powinien mieć zasięg ogólnopolski. Sprzyja on większemu zaangażowaniu w rozwój fizyczny dzieci oraz zdrową rywalizację na niwie sportowej. Zwycięzcą okazała się niezawodna drużyna z Międzybrodzia Żywieckiego. Biorąca udział w olimpiadzie drużyna naszego przedszkola zajęła II MIEJSCE, natomiast na najniższym podium stanęła drużyna z Międzybrodzia Bialskiego. Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie GRATULUJEMY!!! 

Do góry

Piknik Rodzinny

25 maja 2013 r.


Na boisku LKS Magórka obchodziliśmy dwa święta - Dzień Matki połączony z Dniem Dziecka. Dla mam dzieci z kółka teatralnego przygotowały wiersze, piosenki i życzenia, a dla dzieci dorośli (nauczyciele i rodzice) mnóstwo atrakcji.


W galerii zdjęć można zobaczyć jak wszyscy dobrze się bawili.

BK
Do góry

PARK LEŚNYCH NIESPODZIANEK

Leśny Park Niespodzianek to miejsce, które powinno się odwiedzić. Znajduje się w Ustroniu Zawodziu w Beskidzie Śląskim i jest on jedynym w swoim rodzaju parkiem, w które odwiedziło nasze ptrzedszkole. Ten niekonwencjonalny ogród zoologiczny, który zaskakuje swą formą, pozwala na obcowanie z naturą, dziką przyrodą, rozrywką i edukacją w naturalnych warunkach starodrzewia bukowego. Wszystko to stanowi nowatorską ideę parku.  Jedną z ciekawszych atrakcji parku są muflony i daniele, które swobodnie przemieszczają się wśród zwiedzających, i które to można karmić z ręki. W zagrodach zobaczyliśmy także : żubry, jelenie szlachetne, sarny, dziki, żbiki czy jenoty.  Bez sprzecznie największymi atrakcjami parku są sokolarnia i sowiarnia, gdzie o wyznaczonych porach wykwalifikowani sokolnicy prezentują ptaki drapieżne i sowy podczas ich lotów. To była świetna lekcja przyrody dla naszych małych przedszkolaków.

Do góry

WIOSNA OCZAMI DZIECKA

Z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów i Pierwszego Dnia Wiosny Nadleśnictwo Jeleśnia ogłosiło konkurs plastyczno – fotograficzny pt. „Wiosna oczami dziecka” Budząca się powoli do życia przyroda, zaskakująca mnóstwem barw po zimnej i pochmurnej zimie zawsze budzi pozytywne emocje, napełnia nas nową energią, zachęca do zmian i inspiruje. Stąd pomysł na konkurs, którego myślą przewodnią była wiosna. Nasze przedszkolaki wzięły udział w konkursie plastycznym i otrzymały wyróżnienie oraz nagrody pocieszania. Wszystkim serdecznie GRATULUJEMY 

Do góry

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

To już kolejny teatrzyk w naszym przedzkolu. Dzieci bardzo polubiły te lekcje z morałem oraz aktorów, którzy z każdą wizytą wcielają się w ciekawsze role. Kto wie...może gdzieś w dziecięcym tłumie, rośnie światowej sławy aktor, a takie "teatrzykowe wizyty" pomogą naszym przedszkolakom złapać aktorskiego bakcyla. Oby dzieciaki za jakieś 15 lat pamiętały panie z przedzszkola. Może wtedy z autografem nie będzie problemu ;).

Do góry

Zielona Szkoła

"Zielona Szkoła"
       
         Uczniowie naszej szkoły od 3 do 12 czerwca 2013r. przebywali w Jastrzębiej Górze na „zielonej szkole”.
         Podróż była długa i męcząca, ale okazało się, że było warto. Nasz ośrodek „Klif” położony był niedaleko morza.
         W pierwszym dniu poszliśmy przywitać morze, które było niespokojne i niezbyt ciepłe, a fale ogromne. Jednak później codziennie mogliśmy się opalać i kąpać w Bałtyku. Pogoda nam dopisywała już do końca pobytu. Spędziliśmy czas miło i ciekawie. Koło ośrodka był plac zabaw oraz boisko do siatkówki. Prawie każdego wieczoru graliśmy w piłkę, a w piątek nasi chłopcy wygrali mecz w piłce nożnej i zdobyli piłkę oraz boisko.
         Zwiedziliśmy też wiele ciekawych miejsc. Byliśmy m.in. na Helu, w fokarium, w Oceanarium, na Westerplatte, na starówce w Gdańsku, zwiedziliśmy statek „Dar Pomorza” oraz płynęliśmy statkiem „Ocean”. Widzieliśmy również Zatokę Pucką. Mieliśmy ognisko, na którym piekliśmy kiełbaski. Codziennie rano panie przychodziły nas budzić. Jedzenie było bardzo dobre, a obsługa jeszcze lepsza. Byliśmy również na „Primavera” oraz na pizzy, którą kupiła nam pani dyrektor. Kolejną atrakcją była dyskoteka. Nie zapomnieliśmy oczywiście o pierwszym piątku i niedzielnej mszy świętej. Chodziliśmy po centrum miasta, kupowaliśmy pamiątki, lody i gofry. Na plaży bawiliśmy się w piasku, budowaliśmy zamki, babki i tron królewski. Graliśmy w piłkę siatkową oraz zbieraliśmy muszelki. W Jastrzębiej Górze została po nas pamiątka w postaci piłki do siatkówki na drzewie. Po ośmiu dniach wyjechaliśmy do domu. W czasie podróży oglądaliśmy dużo bajek. Zatrzymaliśmy się w McDonald’s, w którym zjedliśmy obiad kupiony przez panią dyrektor. Do Czernichowa wróciliśmy dopiero około dwudziestej trzeciej. W Czernichowie czekali na nas rodzice, z którymi witaliśmy się bardzo miło.
         „Zielona szkoła” minęła nam bardzo szybko i ciekawie. Szkoda, że była to ostatnia wycieczka klasy VI w szkole podstawowej.

Aleksandra Janitek, Damian Biegun, Michał Kowalski z kl. VI
Do góry

Wycieczka klasy VI na Szyndzielnię

  AGnieszka Snaczke z kl. VI napisała:


18 czerwca 2013 roku klasa VI wybrała się na wycieczkę na Szyndzielnię. Z Czernichowa wyjechaliśmy około godziny 9.00, a na miejscu byliśmy 40 minut później. Niestety do schroniska na Szyndzielni jechaliśmy kolejką, chociaż taka wędrówka pieszo była by lepsza. Wyjeżdżając kolejką widzieliśmy przepiękne krajobrazy. Gdy dojechaliśmy na miejsce rozpaliliśmy ognisko. Piekliśmy kiełbaski i chleb, a kto chciał mógł wybrać się na wycieczkę do lasu, ale pod okiem opiekunów. Około 15.00 zjechaliśmy kolejką na dół. Panie opiekunki zrobiły nam niespodziankę i zabrały nas na tor saneczkowy. Szymon przemierzył tor aż 7 razy! Potem wszyscy zeszliśmy na parking i czekając na nasz bus dzieliliśmy się wrażeniami. Kiedy już bus przyjechał wybraliśmy się w drogę powrotną. Gdy już wróciliśmy, podziękowaliśmy naszej wychowawczyni. Wszyscy byli szczęśliwi, ale zarazem smutni, że to już nasza ostatnia wspólna wycieczka klasowa.
 

Do góry

UROCZYSTE OTWARCIE PROGRAMU OPTYMISTYCZNE PRZEDSZKOLE

27 czerwca nasze przedszkole przystąpiło do ogólnopolskiego programu OPTYMISTYCZNE PRZEDSZKOLE. Cieszymy się, że i  my możemy uczestniczyć w tak ciekawej inicjatywie. Już we wrześniu zaczynamy naszą przygodę!!!

Do góry

Bezpieczne Wakacje

Wakacje już blisko więc warto porozmawiać o bezpieczeństwie. Pierwszoklasiści udali się na lekcję "w terenie". Tym razem słuchali policjanta, strażaka oraz ratownika, którzy przestrzegali przed zagrożeniami, jakie mogą ich spotkać w czasie wakacji i radzili, jak ich unikać.

Do góry

Żegnaj szósta klaso!

W przeddzień zakończenia roku szkolnego, żegnaliśmy uczniów klasy VI, którzy opuszczają mury naszej szkoły by kontynuować naukę w gimnazjum. Chociaż wszyscy marzą już o wakacjach, jednak na twarzach szóstoklasistów wcale nie było widać radości :( Uczniowie klasy V przygotowali dla starszych kolegów pożegnalny apel a potem wręczyli pożegnalne upominki. Tego dnia również została doceniona praca w sklepiku dziewczynek z kl. VI: Kingi Omasty, Oli Janitek, Martynki Drewniak i Agnieszki Snaczke – otrzymały one pamiątkowe kubeczki. Następnie Pani Dyrektor wręczyła nagrody dla uczniów, którzy brali udział w różnych konkursach oraz rozstrzygnięto konkurs na najlepszego czytelnika – została nim Julia Zemczak z kl. II. Na zakończenie odbyły się zawody siatkarskie, które wygrała drużyna z kl. VI.

Do góry

Zakończenie Roku Szkolnego 2012/13

Nadszedł dzień, na który tak bardzo czekaliśmy. Wszyscy w odświętnych strojach stawili się tego dnia w szkole. Pani Dyrektor pożegnała nas na "dwa miesiące" i poradziła jak efektywnie ten czas zaplanować. Oczywiście zanim udaliśmy się do domu, miało miejsce uroczyste wręczenie świadectw z wyróżnieniem, tzw. "czerwonym paskiem", dla najlepszych uczniów w szkole. Szóstoklasiści, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce i po raz ostatni byli tego dnia z nami, wpisali się do Złotej Księgi Pamiątkowej. Pani Dyrektor wręczyła nagrody książkowe, które dla uczniów klasy VI ufundowała Rada Rodziców, a dla uczniów klas IV i V nagrody ufundowała pani Tamara Zimna. Bardzo dziękujemy!

Do góry

Wakacji nadszedł czas!

Po całorocznym trudzie przyszedł czas na odpoczynek. Wszystkim przedszkolakom i ich rodzicom życzymy udanych i słonecznych wakacji oraz wiele radości ze wspólnie spędzonych chwil.


 

Do góry