Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czernichowie
Login
Hasło
 
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Czernichowie

Poprzednie lata - 2013/2014

Nowy Rok Szkolny 2013/2014

W poniedziałek dla 4,6 miliona uczniów rozpocznie się nowy rok szkolny 2013/2014. Dla 360 tys. uczniów zaczynających naukę w I klasach szkół podstawowych po raz pierwszy zabrzmi dzwonek.

Do góry

WRZESIEŃ OPTYMISTYCZNIE WITA PRZEDSZKOLAKI

Do przedszkola przyjętych zostało 56 dzieci. Większość z nich to dzieci 5, 6 letnie, które realizują roczny obowiązek przygotowania przedszkolnego. W Przedszkolu w Czernichowie znajdują się 3 oddziały. Dzieci w pierwszy dzień poznały swoje wychowawczynie i kolegów. Jedne z niepewnością przekroczyły progi Przedszkola inne z uśmiechem, wiedzą bowiem, że tutaj z radością można się bawić, uczyć, rozwijać. Wszystkim dzieciom życzymy miłego pobytu w naszym przedszkolu.

Do góry

Rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

    Dnia 2 września 2013 roku w naszej szkole rozpoczął się nowy rok szkolny 2013/2014.
     Na początek uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w uroczystej Mszy świętej o godzinie 900 odprawionej przez naszego proboszcza - ks. Władysława Kubasiaka.
   Po Mszy uczniowie wraz z pocztem sztandarowym na czele przemaszerowali na halę sportową. Tam przywitali nowych uczniów naszej szkoły - Pierwszą Klasę. Na koniec Pani dyrektor Jolanta Raczek uroczyście rozpoczęła nowy rok szkolny. Po spotkaniu na hali, klasy udały się na spotkania z wychowawcami. W Klasach rozmawialiśmy o wakacjach i o organizacji nowego roku szkolnego.

Pełni zapału rozpoczynamy nowy rok szkolny.

Bartosz Weiss
Do góry

Sprawozdanie z Obozu Harcerskiego

      Od 2 do 12 lipca 2013r. trzy drużyny harcerskie: Słoneczni z Czernichowa, Dobre Duchy z Międzybrodzia Żywieckiego i Leśna Kompania z Łodygowic przebywały na obozie harcerskim w Łapszach Niżnych, który nawiązywał tym razem do tematyki kosmicznej. W czasie pobytu, harcerze wykonywali wiele zadań poznawając przy tym planety Układu Słonecznego.
    Harcerze brali również udział w wielu wycieczkach oraz często chodzili na spacery, podziwiając piękno Pienin. Wybrali się m. in. na wycieczkę do Nidzicy, gdzie zwiedzili zamek i plażowali nad jeziorem. Niemałym wyczynem było zdobycie najwyższego szczytu Pienin - Trzech Koron. Wiele wrażeń dostarczył też spływ Dunajcem na flisackiej tratwie. Dużą atrakcją było zwiedzanie elektrowni wodnej w Czorsztynie.
    Podczas gdy młodsi obozowicze przygotowywali się do biegu patrolowego, starsi harcerze uczestniczyli w zwiadach, aby lepiej poznać Łapsze Niżne. W Spiskiej Watrze mogli podziwiać występy tamtejszych górali. Bardzo ważnym wydarzeniem dla harcerzy było przyrzczenie. Z naszej drużyny złożył je druh Wojtek.
     Uważam, że obóz był bardzo udany. Harcerze ciekawie i przyjemnie spędzili te wakacyjne dni. Nawiązali wiele nowych znajomości i długo będą pamiętać te chwile. Podczas całego obozu była piękna, słoneczna pogoda. Pełni wrażeń, niecierpliwie czekają na następny obóz w przyszłym roku.

Julia Zoń
Do góry

SŁONECZNY DZIEŃ OPTYMISTYCZNEGO PRZEDSZKOLA

W dzisiejszym dniu przedszkolaki obchodziły uroczysty dzień S�ONECZNY w przedszkolu. Dzień ten rozpoczął się od zabaw ruchowych oraz tanecznych z żółtymi balonami. Dzieci również miały okazję spróbować ananasa, chrupiące zółte pieczywo z kremem cytrynowym. Wszystko zakończyło się torem przeszkód w ogrodzie przedszkolnym. Wszystkie dzieci z wielką radością i uśmiechem uczestniczyły we wszytkich atrakcjach w tym szczególnym dniu w przedszkolu. Oby takie S�ONECZNE dni w przedszkolu były codziennie!

Do góry

Sprzątanie Świata

20 września 2013 roku w naszej szkole została zorganizowana akcja "Sprzątanie Świata". Wzięli w niej udział uczniowie klas IV - VI, którzy postanowili posprzątać swoją miejscowość. Zebraliśmy około 20 worków i złożyliśmy je w jednym miejscu, skąd zostaną przewiezione na wysypisko.
Akcja zakończyła się sukcesem, ponieważ nasza okolica jest teraz czysta i schludna. Mamy nadzieję, że będzie tak zawsze.

Klaudia Matura klasa V
Do góry

Wycieczka do Bochni

   26 września 2013 roku uczniowie z klas I, II i III pojechali na wycieczkę do kopalni soli w Bochni.
   Zjechaliśmy pod ziemię windą. Pani przewodnik opowiadała nam, jak górnicy ciężko i niebezpiecznie dawniej pracowali. Podobno w kopalni zamieszkują małe duszki, kto w nie wierzy, to się z nimi zaprzyjaźnia. Zwiedziliśmy kaplicę św. Kingi, która jest patronką górników solnych. Życzyła ona sobie skarbu soli, którą chciała dać swej przyszłej ojczyźnie. Widzieliśmy także obraz Bolesława Wstydliwego. Kolejką jechaliśmy podziemnym, wąskim korytarzem, oświetlonym lampami. Zwiedziliśmy wehikuł czasu, który przeniósł nas do roku 1248, w którym odkryto kopalnię soli. Byliśmy też na placu zabaw i na boisku, gdzie graliśmy w piłkę. Na koniec zwiedzania braliśmy udział w zajęciach plastycznych, podczas których dziewczynki robiły wianki, a chłopcy czapki górnicze.
   Po całym dniu zwiedzania wszyscy byli zmęczeni, ale wrażenia na długo zostaną w naszej pamięci.


Julia Zemczak, klasa III


   Do kopalni soli w Bochni jechaliśmy autobusem. W kopalni zwiedzaliśmy różne podziemne korytarze i mijaliśmy rozmaite atrakcje.
   Najpierw jechaliśmy kolejką. Później weszliśmy do ciemnego pomieszczenia, dmuchnęliśmy ile sił w płucach i usłyszeliśmy głośny szum. Nagle pokazała się postać człowieka z dziwną fryzurą i ubraniem. Szkoda tylko, że nie był prawdziwy. Po wyjaśnieniach tej postaci przenieśliśmy się w przeszłość i wyszliśmy z tajemniczego pomieszczenia. Oglądaliśmy krótkie filmiki, które pokazywały, jak pracowali górnicy w dawnych czasach. Pani przewodnik pokazywała nam obrazy dawnych królów polskich. Poznaliśmy również górnika, który opowiadał nam o starym stroju górniczym, o kolorach piór na górniczych czapkach. Później z grupą wybraliśmy się do podziemnej restauracji. Poszliśmy także do dużego pokoju z łóżkami, gdzie była zabawa w szukanie puzzli. Gdy z niego wyszliśmy, czekała na nas ostatnia atrakcja. Przed restauracją było boisko do grania w piłkę nożną i koszykówkę oraz plac zabaw.
   Pobyt w kopalni soli w Bochni był super!


Gabriel Błasiak, klasa III

Do góry

STRAŻ GRANICZNA W NASZYM PRZEDSZKOLU

W dniu 2 PAŹDZIERNIKA nasze dzieci uczestniczyły w spotkaniu z funkcjonariuszami ze Straży Granicznej. Spotkanie przebiegało w bardzo serdecznej atmosferze. Goście interesująco opowiadali o swojej pracy.  Podczas spotkania funkcjonariusze uczyli dzieci właściwego zachowania na drodze i przekonywali o konieczności noszenia elementów odblaskowych, które sprawiają, że pieszy jest lepiej widoczny na drodze, a tym samym bezpieczniejszy. Później zaprezentowali praktycznie cały sprzęt używany w służbie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się kajdanki i umundurownie. Teraz już wiemy, że Straż Graniczna to jednolita, umundurowana, w pełni zawodowa formacja typu policyjnego. Wykonuje zadania związane z ochroną granicy państowej i kontrolą ruchu granicznego.

Do góry

DZIEŃ? PLUSZOWEGO MISIA

3 października nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych misiów w „Krainie Pluszowego Misia”. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały „Życzenia dla Misia”, oraz wiersz „Miś” J. Brzechwy. Bawiły się przy piosence „Jadą, jadą misie”. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy, konkursy, quizy. Po konkursach przedszkolaki wspólnie bawiły się i tańczyły w dyskotece „Pluszowego Misia”. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci pozowały do zdjęć grupowych w „Krainie Pluszowego Misia” ze swoimi ulubieńcami, a sali czekało na nich ulubione „Małe co nieco” misia Puchatka. W przyszłym roku na pewno zaprosimy do przedszkola wszystkie najukochańsze misie, misiaczki, miśki, małe i duże, białe i brązowe i wspólne się będziemy uczyć i bawić.Do góry

Klasowy teatrzyk

    W dniu 4 października 2013 r. na przedstawienie pt. „Na jezdni” zaprosiliśmy I i II klasę. Pani przydzieliła każdemu z nas role, których wyuczyliśmy się na pamięć. Inscenizacja dotyczyła bezpieczeństwa na drodze.
    Dekoracje do przedstawienia zrobiliśmy sami. Łukasz Droździk i Konrad Kupczak zrobili dwa drzewa z tektury. Dom zrobiłam z Julią Zemczak i Mateuszem Prochot. Napis „Sklep” wykonał Kamil Omasta, a Bartek Kowalski sygnalizator świetlny. Pozostałe rekwizyty przynieśli Łukasz Droździk, Boguś Zimny, Konrad Kupczak i ja.
    Głównym bohaterem przedstawienia był Jacek – chłopiec, który sam przechodził przez jezdnię. Musiał się dostosować do znaku drogowego i sygnalizatora. Zapomniał o swoich rzeczach pozostawionych w domu i w sklepie. Aby je zabrać, musiał przejść bezpiecznie przez jezdnię.
    Przedstawienie podobało się wszystkim dzieciom i nauczycielom. Nagrodzone zostało gorącymi brawami.


Agnieszka Prochownik kl. III
Do góry

JESIENNY SPACER

DZIŚ wybraliśmy się na spacer w okolicy leśniczówki w poszukiwaniu oznak Pani Jesieni. Przed wyjściem przedszkolaki przypominały zasady poruszania się po drodze. W czasie spaceru obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie wraz z nadejściem jesieni. Zbieraliśmy liście, oglądaliśmy drzewa i nazywaliśmy je, przyglądaliśmy się ptakom oraz zwierzętom napotkanym w czasie drogi. Wycieczka okazała się świetną edukacją ekologiczną i środowiskową dla przedszkolaków. Zabawa i fantastyczny nastrój nie odstępowały nas nawet na chwilę.

Do góry

POMARAŃCZOWY DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

W dzisiejszym dniu przedszkolaki obchodziły uroczysty dzień POMARAŃ?CZOWY w przedszkolu. Dzień ten rozpoczął się od zabaw ruchowych oraz tanecznych z pomarańczowymi balonami i szarfami. Dzieci również miały okazję spróbować pomarańcza. Wszystko zakończyło się twesołymi tańcami w sali przedszkolnej do jesiennych piosenek. Wszystkie dzieci z wielką radością i uśmiechem uczestniczyły we wszytkich atrakcjach w tym szczególnym dniu w przedszkolu. Oby takie POMARAŃ?CZOWE dni w przedszkolu były codziennie!

Do góry

Odwiedziny pana Leśniczego

W czwartek, 10 października 2013 r. przybył do nas leśniczy pan Krzysztof Bogdanowski. Bardzo ciekawie opowiadał o zwierzętach, które mieszkają w lesie, np. o sarnach, jeleniach i o dzikach. Pokazywał też gabloty z różnymi owadami. Były tam żuki, szerszenie i wiele innych. Uczył nas rozróżniać drzewa iglaste i liściaste. Mogliśmy także z bliska obejrzeć poroża jeleni. Pod koniec spotkania zadawaliśmy pytania dotyczące pracy leśniczego i życia mieszkańców lasu.

Spotkanie z panem leśniczym było bardzo ciekawe i pouczające.


ukasz Droździk kl.III
Do góry

Dzień Edukacji Narodowej i Pasowanie klasy I

  Dnia 11 października2013 roku w naszej szkole odbyło się pasowanie klasy I na uczniów szkoły podstawowej. Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor, a następnie "pierwszaki" zaprezentowały program artystyczny, który przygotowała pani mgr. Klaudia Martyniak. Koledzy z klasy pierwszej zaprezentowali się "śpiewająco". Po przedstawieniu odbyło się uroczyste pasowanie uczniów, które dokonała Pani  dyrektor. Klasa I dostała na pamiątkę dyplomy i czapkę żaka. Potem Pani dyrektor wygłosiła przemówienie do rodziców i nauczycieli, a przedstawiciele samorządu szkolnego i Rady Rodziców złozyli życzenia dla nauczycieli i pracowników szkoły z okazji DNIA EDUKACJI NARODOWEJ. Potem pierwszoklasiści otrzymali słodkie upominki od ks. proboszcza, samorządu uczniowskiego i rodziców.

To wydarzenie na długo zostanie w pamięci klasy I.

Bartosz Weiss
Do góry

Sprawozdanie z wycieczki do Żywca

  17 października 2013r. uczniowie klas 4-6 pojechali na wycieczkę do Żywca. Podróż zaczęła się zbiórką o godz. 7.50.

   Po dotarciu na miejsce mieliśmy okazję zobaczyć dziedziniec zamku, zwanego Małym Wawelem. Nastepnie zaczęliśmy zwiedzać muzeum od działu etnograficznego, gdzie mogliśmy podziwiać stroje ludowe, dawe instrumenty muzyczne, stare zabawki i przedmioty codziennego użytku oraz zdjęcia. Potem odwiedziliśmy salę przyrodniczą. Tam zobaczyliśmy różne okazy ssaków i ptaków, a nawet kości mamutów i skamieliny. Wielikie wrażenie wywarła na nas sala z wystawą narzędzi tortur. Także wystawa archeologiczna zachwyciła nas wieloma znaleziskami. Potem mieliśmy okazję lepiej poznać historię Żywca i ich mieszkańców, oglądając meble, przedmioty codziennego użytku w zamkowych komnatach. Następnie zwiedziliśmy Katedrę, Kościół Trzech Krzyży, Rynek oraz zobaczyliśmy pomnik bł. Jana Pawła ll. Potem spacerowaliśmy po parku, gdzie odwiedziliśmy Mini Zoo i zobaczyliśmy inne atrakcje tego miejsca.

   Pełni wrażeń wróciliśmy o godz. 13.00. Długo będziemy wspominać ten wyjątkowy wyjazd. Z niecierpliwością czekamy na następną wycieczkę. 

Julia Zoń kl.6
Do góry

TOMCIO PALUSZEK

Nasze przedszkolaki 23 października udały się do teatru Banialuka w Bielsku - Białej na spektakl pt.: Tomcio Paluszek. Dzieci od samego rana były podekscytowne wyjazdem do teatru. Tam na miejscu w teatrze niektóre dzieci pierwszy raz zobaczyły na własne oczy scenę, aktorów, lalki teatralne, maski i wiele innych rekwizytów. Z wielką uwagą oglądaliśmy spektal, gdyż przygoda tytułowego Tomcia była bardzo ciekawa i pełna niespodzianek. Dzieciom bardzo podobał się ten jakże ciekawie spędzony dzień w teatrze. Jeszcze długo potem słychać było rozmowy na temat bajki, jak również rysunki dzieci przedstawiały sceny ze spektaklu. Myślę, że to była ciekawa lekcja dla naszych przedszkolaków.

Do góry

Sprawozdanie z zajęć "Unikids"

    24 X 2013r. w czwartek odbyły się w naszej szkole pierwsze zajęcia "Unikids". Tematem przewodnim zajęć była chemia. Najpierw podzieliliśmy się na trzy grupy, aby wykonać ciekawe doświadczenia. Bardzo uważnie słuchaliśmy pani, która prowadziła zajęcia. Dostaliliśmy od niej dwanaście fiolek, do których wlaliśmy wywar z czerwonej kapusty. Następnie otrzymaliśmy mieszaniny wody z proszkiemi wody z sodą. Gdy uzupełniliśmy fiolki tymi mieszaninami zobaczylismy, że kolor wywaru się zmieniał. Potem moglismy tworzyc dowolne mikstury. Pani prowadząca zajęcia uprzedziła nas, że niektóre chemiczne mieszaniny moga być niebezpieczne. Jedną taką nam zaprezentowała. Pani pokazała nam jeszcze jeden eksperyment. Papierowy, różowy kwiatek podgrzała lekko promieniem świecy. Pod wpływem ciepła papier zmienił kolor. Zajęcia bardzo nam się podobały, z niecierpliwością czekamy na następne.


Kacper Zoń kl. IV


    Dnia 24.10.2013r. w naszej szkole odbyły się pierwsze zajęcia w ramach programu "Nauka jest cool", organizowane przez Uniwersytet Dziecięcy "Unikids". Najpierw pani prowadząca opowiedziała o tym, co będziemy robić podczas spotkania. Potem rozdała nam naczynia, do których wlaliśmy troszeczkę mikstury z czerwonej kapusty, następnie słuchaliśmy listu od naukowca, który informował, co musimy robić dalej. do czterech naczyń, w których znajdował się sok z czerwonej kapusty wlaliśmy inną miksturę i nagle naczynie zapełniło się czerwoną wodą. Tak samo było z proszkiem do prania. Zrobiła się zielona woda. Kolejną niespodzianką był ptak wykonany ze specjalnego papieru. Gdy pani wzięła zapaloną świecę i przypalała go, wtedy ptaszek miał kolorowe plamki na skrzydłach. Prowadząca żartowała, że to magia. Niesamowity był też widok wody, która zmieniała kolory i nagle zrobiła się taka sama jak ściana. Na koniec zajęć pani pozwoliła nam utworzyć własne kolory.
    Uważam, że warto było przyjść na takie zajęcia, które polecam wszystkim uczniom naszej szkoły.

Natalia uc kl. V
Do góry

Uroczyste obchody święta Niepodległości

      11 listopada 2013r. w naszej miejscowości miały miejsce gminne uroczystości obchodów 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. O godz. 9:00 ze sztandarem przeszliśmy ze szkoły pod remizę w Czernichowie. Obchody rozpoczął uroczysty przemarsz pod pomnik. Tam Orkiestra Dęta OSP Czernichów odegrała hymn państwowy, a przedstawiciele organizacji gminnych i szkolnych złożyli wieńce. Następnie przeszliśmy do kościoła pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Czernichowie, w którym zgromadziło się wielu ludzi . Tam odbyła się msza św. za ojczyznę, którą celebrował ks. Proboszcz Władysław Kubasiak i ks. Janusz Kuciel. Po Eucharystii chór Camerton śpiewał pieśni patriotyczne, a później uczniowie i harcerze zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Występy bardzo się podobały. Oddajemy hołd Polakom, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli. Każdego roku przeżywamy tą uroczystość inaczej i za każdym razem bardzo wyjątkowo.

Wszystkim gratulujemy patriotycznej postawy.

Dominik Białka kl.VI
Do góry

12 listopada

12 listopada 2013r. obchodziliśmy Święto Szkoły połączone ze świętem niepodległości. W programie tego dnia przewidziano montaż słowno-muzyczny poświęcony 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z podziwem słuchaliśmy naszych kolegów i koleżanki, którzy pięknie recytowali teksty patriotyczne i śpiewali piosenki. Potem odbył się konkurs wiedzy o Ojczyźnie dla uczniów klas młodszych. Słuchaliśmy z uwagą odpowiedzi dotyczących naszej Ojczyzny. Laureatami konkursu zostali: Daria Ciechacka, Julia Zemczak, ukasz Droździk. Później mieliśmy przerwę na obiad. Kolejną atrakcją dnia był konkurs, tym razem poświęcony życiu i działalności patrona naszej szkoły. Brali w nim udział uczniowie klas IV-VI i musieli odpowiadać na trudne pytania. Wszyscy odpowiadali ładnie i poprawnie, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Najlepszym zawodnikiem okazał się Bartosz Weiss, drugie miejsce zajął Wojciech Janitek, a na trzecim miejscu uplasowała się Julia Zoń. Na zakończenie tej części uroczystości wspólnie omawialiśmy ciekawostki z życia Józefa Piłsudskiego i udaliśmy się do klas. O godz. 12:00 skończyły się zajęcia i poszliśmy do domu. Uważam, że dzień był bardzo ciekawy i pożyteczny. Dowiedzieliśmy się dużo o naszej historii i oddaliśmy hołd naszym przodkom walczącym o niepodległą Polskę. Postanowiłem, że za rok wezmę udział w konkursie wiedzy o Józefie Piłsudskim.


 

Kacper Żebrowski
Do góry

Sprawozdanie z lekcji historii

    26 listopada 2013r., we wtorek uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji historii.
Historyczny pokaz zaprezentowali dzieciom na hali sportowej przedstawiciele Grupy Rekonstrukcji Historycznej ''Południe'' Polscy Spadochroniarze Wojskowi. Grupa ta złożona z pasjonatów oraz byłych żołnierzy wojsk powietrzno-desantowych pragnie popularyzować wiedzę o historii polskich jednostek spadochronowych również wśród młodzieży szkolnej. Dzieci z ogromną uwagą słuchały informacji o polskich spadochroniarzach. Mogli też zobaczyć mundury, spadochrony, broń, granaty oraz lornetki. Niemałą atrakcją było założenie tych wyjątkowych strojów. Wielkie wrażenie wywarły także spadochrony.
    Było to niesamowite spotkanie,które może być uzupełnieniem szkolnych lekcji historii. Z niecierpliwością czekamy na kolejne takie spotkania.  

Julia Zoń kl.6
Do góry

ZABAWA ANDRZEJKOWA W PRZEDSZKOLU

Ostatniego listopada
życzyć szczęścia nam wypada
Andrzejowi, bo on przecież
ważną rolę pełni w świecie. 

To najlepszy nasz wróżbita
z wosku przyszłość ci wyczyta,
albo taką da wskazówkę,
że złapiemy się za główkę.Dnia 28 listopada (CZWARTEK) w naszym przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa dla dzieci przygotowana przez naszych nauczycieli, podczas której panował prawdziwie tajemniczy nastrój. Spotkanie miało na celu przybliżenie dzieciom obrzędów dnia Św. Andrzeja oraz związanych z nim tradycji czarów i wróżb. Dlatego też nie zabrakło szklanej kuli, wosku i kluczy, "zegara przyszłości", smakołyków oraz zabawy tanecznej. Wszystkie dzieciaki świetnie bawiły się podczas różnych niespodzianek w tym dniu.

Do góry

Sprawozdanie z dyskoteki andrzejkowej

   28 listopada 2013r., w czwartek uczniowie klas 4-6 mogli uczestniczyć w naszej szkole. Zabawa trwała od 16.00 do 19.00.
   Dzieci świetnie się bawiły, tańczyły oraz brały udział w różnych zabawach takich jak, np.: taniec z balonem, rodzinka, czy gorące krzesła. Niemałym wyczynem dla uczestników był taniec na gazecie. Każdy miał okazję stworzyć swój własny układ choreograficzny. Dobrze dobrana muzyka sprawiła, że wszyscy tańczyli i nikt nie schodził z parkietu. Dzieci doskonale wykorzystały ten czas.
   Dyskoteka szybko dobiegła końca. Każdy miło ją wspomina i z niecierpliwością czeka na następną zabawę.

Julia Zoń kl.6
Do góry

BEZPIECZNE PRZEDSZKOLAKI

Dzisiaj żywieccy mundurowi odwiedzili przedszkolaków z Publicznego Przedszkola w Czernichowie. To już kolejne spotkanie stróżów prawa z najmłodszymi, które realizowane jest w ramach kampanii społecznej – Rok Pieszego 2013 – „Żeby Być – Trzeba Żyć”. W czasie spotkania policjanci uczyli milusińskich jak bezpiecznie poruszać się po drodze i jak unikać niebezpieczeństw. Podkreślali jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych szczególnie zimową porą. Przedszkolaki zaskoczyły policjantów swoją dużą wiedzą na temat zasad obowiązujących w ruchu drogowym i bezbłędnie odpowiadali na zadawane przez stróżów prawa pytania. W celu utrwalenia wiedzy policjanci zaprezentowali najmłodszym film „Sznupek radzi jak być bezpiecznym na drodze”. Pod koniec spotkania mundurowi zaprezentowali maluchom sprzęt jakim posługują się w służbie. Możliwość obejrzenia i przymierzenia tego specjalistycznego wyposażenia wzbudziła wśród dzieci wiele pozytywnych emocji i większość z nich deklarowała chęć zostania policjantem.

Do góry

Mikołaj odwiedza nasze przedszkolaki

6 grudnia dzieciaki z Publicznego Przedszkola w Czernichowie od samego rana nasłuchiwały charakterystycznego dźwięku dzwoneczka corocznego gościa, wiedziały bowiem, że i w tym roku Święty Mikołaj nie zapomni o naszym przedszkolu z wiadomych powodów (najgrzeczniejsze dzieci na całym świecie). Święty Mikołaj dotarł na czas. Swoje wejście jak na Mikołaja przystało rozpoczął niezawodnym Ho, Ho, Ho! Wszyscy przywitaliśmy naszego gościa bardzo gorąco i zaprosiliśmy do wspólnej zabawy, która zakończyła się wręczeniem oczekiwanych prezentów oraz pamiątkowymi zdjęciami.

Do góry

ZAPACH ŚWIĄT W PRZEDSZKOLU

Chociaż do Świąt jeszcze kilka dni nasze przedszkolaki już myślą o świątecznych wypiekach. We środę 18grudnia, dzieci zgromadziły w aneksie kuchennym składniki potrzebne do wypieku pierników, ciasta bez którego Świętą nie mają swojego uroku i zapachu. Panie przygotowały miskę do której dzieci włożyły poszczególne produkty potrzebne do wyrobienia ciasta: mąkę, jajka, miód, cukier, troszeczkę masła, sody i przyprawy do pierników. przelać do gotowych form i upiec.  Po godzinie  pierniki były upieczone a w całym przedszkolu unosił się zapach przyprawy korzennej. Gotowe ciastka udekorowano kolorową posypką, wiórkami kokosu, czekoladą. Pierniki pięknie wyglądały i zapewne pysznie będą smakowały.

Do góry

OPTYMISTYCZNA BOMBKA

Nasze przedszkole zorganizowało konkurs na OPTYMISTYCZNĄ BOMBKĘ BOŻONARODZENIOWĄ. Celem konkursu było: poznawanie i propagowanie tradycji związanej ze świętami Bożego Narodzenia, rozwijanie aktywności artystycznej dzieci i ich uzdolnień, prezentacja twórczości i pomysłowości dzieci, poszerzanie wrażliwości estetycznej i rozwijanie wyobraźni dzieci oraz inspirowanie  do samodzielnego wykonywania ozdób choinkowych we współpracy z rodzicami. W przedszkolu pojawiły się przeróżne bombki, a ich pomysłodawcy i wykonawcy otrzymali prezenty.Do góry

KOLĘDNICY W PRZEDSZKOLU

Dnia 19 grudnia 2013 roku kolędnicy z klasy ze Szkoły Podstawowej w Czernichowie pod opieką swej wychowawczyni odwiedziły dzieci w przedszkolu. Szkolni artyści zaprezentowali krótki recital, gdzie główne role grały aniołki, pasterze, śmierć, diabełki oraz wiele innych postaci. Dzieci przepięknie  kolędowały i przygrywały na instrumentach, a przedszkolaki z uwagą obserwowały i słuchały swoich starszych kolegów. Po zakończeniu przedstawienia dzieci nagrodziły ich oklaskami. HEJ KOLĘDA, KOLĘDA...

Do góry

WIGILIA PRZEDSZKOLAKÓW

W piątek 20 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia. Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania. Także u nas nastał cudowny dla wszystkich czas – Boże Narodzenie. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń. Dzieci smakowały barszczyk, pierogi z grzybami, własnoręcznie wykonane pierniki i inne smakołyki. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

Do góry

Kolędowanie klasy 6

19 grudnia 2013 roku klasa 6 szkoły podstawowej w Czernichowie kolędowała po wsi Czernichów. Odwiedziliśmy m.i.n Budynek Gminy Czernichów, Sklep Ogólnospożywczy, Piekarnię Czernichów, GOK, Karczmę u Zohuliny i Zajazd na Zaporze. Wszystkie instytucje otrzymały pamiątkowy stroik świąteczny wykonany przez rodziców i uczniów klasy 6.

Bartosz Weiss kl. VI
Do góry

Idą święta...

  20 grudnia 2013r. był wyjątkowym dniem w naszej szkole, ponieważ uczniowie przedstawiali ''Jasełka'', a potem każda z klas spotkała się przy wigilijnym posiłku.


  Po przygotowaniach do uroczystego posiłku w klasach, wszyscy nauczyciele i uczniowie oglądali niezwykłe przedstawienie o tematyce świątecznej, które było przeplatane śpiewem kolęd oraz występami instrumentalistów. Doskonale przygotowane role oraz piękna dekoracja wprawiła wszystkich w świąteczny nastrój. Po ''Jasełkach'' harcerze ofiarowali Pani Dyrektor Betlejemskie Światełko. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami wrócili do klas, by wspólnie podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia oraz zjeść posiłek. 


  Po wigilijkach uczniowie rozeszli się do domów w świątecznych nastrojach, by wrócić do szkoły już w nowym roku.

Justyna Broniszewska kl. IV, Julia Zoń kl. VI
Do góry

Wieczór kolęd i pastorałek

   11 stycznia 2014 r. na hali sportowej w Czernichowie odbył się ''Wieczór kolęd i pastorałek''. Na spotkanie przybyło wielu gości, w tym przedstawiciele władz naszej gminy na czele z Panem Wójtem Adamem Kosem oraz Pani Dyrektor Jolanta Raczek, ks. proboszcz Władysław Kubasiak oraz wielu mieszkańców naszej gminy.


   Impreza rozpoczęła się od występu przedszkolaków. Następnie grupa teatralna naszej szkoły przedstawiła ''Jasełka''. Oba występy bardzo się wszystkim podobały i zostały nagrodzone wielkimi brawami. Chór ''Kamerton'' zaśpiewał najpiękniejsze kolędy. Nasza orkiestra uświetniła ten wieczór również świątecznymi melodiami. Występy artystyczne zakończyło kolędowanie grup kolędniczych ''Roztoka''. Potem mieszkańcy mieli okazję do rozmów i biesiadowania przy wspólnym posiłku. 

Julia Zoń kl.VI, Kuba Kliś kl.VI
Do góry

Bal karnawałowy

Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. A może przede wszystkim dla naszych milusińskich. Dla dzieci bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W naszym przedszkolu taki bal odbył się 16 stycznia.
Dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje wspaniale bawiły się w rytm muzyki, którą zapewnili nam fantastyczny wodzirej. Dziewczynki ubrane były w długie powłóczyste balowe suknie księżniczek czy też dam dworu, zaś chłopcy najczęściej wybierali strój Batmana, Spidermana, Pirata i Kowboja. Podczas trwania zabawy odbyły się różne quizy i konkursy. Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości naszym pociechom, a to było głównym celem naszego balu.
Do góry

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Mieć babcię i dziadka to wielkie szczęście bo to właśnie oni mają dla swoich wnucząt najwięcej czasu, dużo ciepła i miłości. To dla nich dnia 14 stycznia 2014 r. dzieci z Przedszkola w Czernichowie zaprezentowały bogaty program artystyczny. Uroczystość rozpoczęła się wystawieniem najmłodsze dzieci.   Przepiękny śpiew kolęd wprowadził zgromadzonych gości w nostalgiczny, aczkolwiek radosny nastrój. Dopełnieniem odświętnej atmosfery było zaprezentowanie przez dzieci wierszy i piosenek związanych tematycznie z uroczystością. Po czym przedszkolaki wręczyły swoim babciom i dziadkom piękne upominki składając wszystkim zgromadzonym gościom najserdeczniejsze życzenia. Przy nastrojowej melodii odbyła się degustacja wypieków przygotowanych przez rodziców. Na zakończenie tak wspaniałego spotkania odbył się wspólny taniec babci i dziadka z wnuczką lub z wnukiem oraz krótka sesja zdjęciowa.


 


Za to, że zawsze jesteście przy mym boku. Za to, że wskazujecie mi drogę w mroku. 
Za to, że dni moje tęczą malujecie. Dziś Babciu i Dziadku z głębi serca dziękuję!
Dużo zdrowia i radości winszuję!

Do góry

NIEBIESKI DZIEŃ W PRZEDSZKOLU

W dzisiejszym dniu przedszkolaki obchodziły uroczysty dzień NIEBIESKI w przedszkolu. Dzień ten rozpoczął się od zabaw ruchowych oraz tanecznych z niebieskimi balonami i szarfami. Wszystko zakończyło się wesołymi tańcami w sali przedszkolnej do zimowych piosenek. Wszystkie dzieci z wielką radością i uśmiechem uczestniczyły we wszytkich atrakcjach w tym szczególnym dniu w przedszkolu. Takie kolorowe dni w przedszkolu sprawiają wiele radości i uśmiechu naszym małym pociechą.

Do góry

Sprawozdanie z dyskoteki karnawałowej

   16 stycznia 2014r., w czwartek uczniowie klas 4-6 mogli uczestniczyć w zabawie karnawałowej w naszej szkole. Dyskoteka trwała od 16.00 do 19.00.
  Dzieci świetnie się bawiły, tańczyły oraz brały ucział w różnych zabawach takich jak, np.: odbijanie balonów, taniec z balonem, rodzinka czy gorące krzesła. Niemałym wyczynem dla uczestników był taniec na gazecie. Każdy miał okazję stworzyć swój własny układ choreograficzny. Dobrze dobrana muzyka sprawiła,że wszyscy tańczyli i nikt nie schodził z parkietu. Dzieci doskonale wykorzystały ten czas.
    Dyskoteka szybko dobiegła końca. Każdy miło ją wspomina i z niecierpliwością czeka na następną zabawę.

Julia Zoń kl.6, Kacper Zoń kl.4
Do góry

Chemia od kuchni

     6 lutego 2014 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia Unikids pt. ''Chemia od kuchni''. Na zajęciach tych mieliśmy okazję oglądać i uczestniczyć w wielu doświadczeniach, które opierały się na produktach spożywczych. Szczególnie ciekawym eksperymentem było wykonanie masy z mąki ziemniaczanej i wody, która wyglądała jak ciecz, ale można było ją pokroić lub ulepić z niej kulkę. Równie ciekawym doświadczeniem była próba nadmuchania balonu przy pomocy mieszanki octu i sody oczyszczonej.
   Świetnie się bawiliśmy obserwując i uczestnicząc w kuchennych eksperymentach. Z niecierpliwością czekamy na następne zajęcia.

Julia Zoń kl.6, Kacper Zoń kl.4
Do góry

Projekt "Zdrowo jem, więcej wiem!"

W naszej szkole klasa I z wychowawczynią Klaudią Martyniak realizuje projekt  pt. „Zdrowo jem, więcej wiem!”. Przeprowadzane są zajęcia edukacyjne i plastyczne promujące zdrowe nawyki żywieniowe. Organizowane są konkursy oraz przedstawienia dla uczniów innych klas. Dzieci chętnie biorą udział w tych zajęciach. Poprzez wspaniałą zabawę i pracę uświadamiają sobie rolę zdrowej żywności, warzyw i owoców w diecie każdego człowieka, a także ogromne znaczenie wody w życiu. Zdjęcia z realizowanego projektu dostępne są w galerii zdjęć.

Do góry

Konkurs plastyczny "Zaprojektuj Wodolubka"

Konkurs plastyczny pod hasłem "Zaprojektuj Wodolubka", zorganizowany przez panią Marzenę Maruszczak opiekuna Spółdzielni Uczniowskiej, został rozstrzygnięty. Konkurs był elementem projektu "Zdrowo jem, więcej wiem". Celem konkursu było wymyślenie postaci bajkowej, oryginalnej i sympatycznej, która byłaby znakiem rozpoznawczym kampanii promującej picie wody. Zwycięska praca stanie się logo sklepiku uczniowskiego w naszej szkole.


Zwyciężyła praca Macieja Fołty - ucznia klasy VI. Specjalne wyróżnienie otrzymała uczennica klasy II - Daria Ciechacka. Nagrody ufundowała Spółdzielnia Uczniowska.


Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

M.M.
Do góry

Klub Czterech Żywiołów - startujemy z energią

Od miesiąca marca klasy I - III przystępują do projektu "Klub Czterech Żywiołów - startujemy z energią". Zajęcia klubu pokażą dzieciom jak fascynujący jest świat przyrody - tej bliskiej, za oknem i tej nieco dalej - a także uzmysłowią im, dlaczego warto troszczyć się o środowisko naturalne i jak to robić na co dzień. Zapraszamy rodziców do współpracy.


Nauczyciel inspiruje, uczeń eksperymentuje, rodzic kibicuje!


Więcej informacji pod adresem: www.klubczterechzywiolow.pl

M.M.
Do góry

Akcja "Góra grosza"

W styczniu została zakończona ogólnopolska akcja charytatywna "Góra grosza". W naszej szkole w ramach akcji zebrano 298,15 zł.


Kwoty zebrane w poszczególnych klasach:  • I - 11,77

  • II - 12,06

  • III - 34,32

  • IV - 143,73

  • V - 87,07

  • VI - 9,2

Do góry

Wyjazd do teatru klas młodszych

    W dniu 6 marca 2014 roku klasa I, II, III, pojechały do Teatru Lalek "Banialuka" w Bielsku-Białej na przedstawienie pt. "Mała Syrenka". Była to opowieść o syrence, która była córką króla siedmiu mórz i bardzo pragnęła stać się człowiekiem. Najbardziej zaskakujące dla mnie było zakończenie tej ciekawej opowieści, które nie zakończyło się szczęśliwie. Marzenie syrenki nie spełniło się jak to bywa w bajkach.
    Było to bardzo interesujące i ciekawe przedstawienie. Zachęcam do obejrzenia.

Julia ukaszek klasa II
Do góry

Wizyta Księdza Biskupa

W dniu 10.03.2014 r. naszą szkołę odwiedził biskup diecezji bielsko - żywieckiej - Ks. Roman Pindel. Przywitaliśmy go serdecznie i uroczyście. Najpierw dzieci z przedszkola pięknie recytowały z tej okazji. Na twarzy Biskupa zagościł uśmiech. Następnie starsze dzieci opowiedziały o historii szkoły, która trwa już ponad sto lat. Po pięknych występach dzieci głos zabrał honorowy Gość. Oświadczył, że bardzo mu się podobało przywitanie i występy. Opowiedział nam historię pewnego chłopca, która miała na celu uzmysłowienie nam, że nigdy nie wolno się poddawać i śmiać się z cudzego nieszczęścia. Na końcu udzielił nam błogosławieństwa i pożegnał się z nami. Było nam bardzo miło gościć tak dostojnego Gościa.

Kacper Żebrowski kl. V.
Do góry

Warsztaty Wielkanocne

W dniu 14 marca uczniowie klasy II i III brali udział w warsztatach wielkanocnych "Jajo z charakterem". W trakcie zajęć wspólnie wykonali oryginalną przestrzenną, dekorację wielkanocną. Duże, ażurowe jajo z papierowej wikliny ozdabiali własnoręcznie wykonanymi kwiatami z krepiny. Efekt końcowy pracy zbiorowej uczestników - dekoracja wielkanocna - będzie zdobił naszą szkołę. Zdjęcia w galerii.

M. M.
Do góry

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

Nasze przedszkolaki wzięły udział w konkursie recytatorskim organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czernichowie. Głównym celem konkursu było pielęgnowanie piękna i kultury języka polskiego oraz umiejętność prezentacji najcenniejszych dzieł literatury polskiej i powszechnej. Przygotowania do konkursu były długie a zarazem przemyślane. Na owoce tych przygotowań nie przyszło nam długo czekać. Dzień po konkursie otrzymaliśmy wiadomość, że nasze przedszkolaki w składzie: Filip Kliś, Tymoteusz Kliś i Wiktoria Górna zajęli I MIEJSCE.                                                            


                                   GRATULUJEMY

Do góry

OPTYMISTYCZNA OLIMPIADA SPORTOWA

27 marca 2014  roku po raz drugi zorganizowana została wielka impreza sportowa między placówkami naszej gminy. Była to druga olimpiada pod nazwą "Żyjmy zdrowo na sportowo". Celem olimpiady dla przedszkolaków było propagowanie gier i zabaw dla dzieci. Tej fantastycznej imprezie, towarzyszyła wspaniała atmosfera i super zabawa. Uważamy, że ten rodzaj zawodów sportowych, powinien mieć zasięg ogólnopolski. Sprzyja on większemu zaangażowaniu w rozwój fizyczny dzieci oraz zdrową rywalizację na niwie sportowej. Zwycięzcą okazała się niezawodna drużyna z Międzybrodzia Bialskiego. Biorąca udział w olimpiadzie drużyna naszego przedszkola zajęła III MIEJSCE, natomiast na drugim stopniu podium stanęła drużyna z Międzybrodzia Żywieckiego. Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie GRATULUJEMY!!!

Do góry

RADOSNY CZAS WIELKANOCY

Na kilka dni przed Wielkanocą już po raz kolejny zorganizowaliśmy Śniadanie Wielkanocne dla wszystkich dzieci i personelu naszego przedszkola. Przy stołach zastawionych tradycyjnymi babkami i jajeczkami wielkanocnymi dzieci zjadły wspólne śniadanie, a potem wykonały przedstawienie mówiących o zwyczajach i tradycjach związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Miło spędzone przedpołudnie wprowadziło wszystkich w cudowny czas oczekiwania na święta Wielkanocne.


  WESOYCH ŚWIĄT

Do góry

Wyjazd do Teatru Polskiego w Bielsku-Białej

W czwartek 10 kwietnia pojechaliśmy do Teatru Polskiego w Bielsku Białej. Oglądaliśmy tam spektakl pt. "Tacy, jak my". W sztuce było pokazane jak tytułowny bohater - Mirosław był bardzo nietolerancyjny dla ludzi innych narodowości, rasy, człowieka niepełosprawnego i przyjaciela, który nie nosił ubrań firmowych. Ten tytuł oznacza, że nie ważne czy jest się biednym czy bogatym, zdrowym czy chorym i tak jest się równym. Nie wolno kogoś źle traktować tylko dlatego, że ma inną kulturę inny kolor skóry i inne wyznanie czy nawet jest kaleką. Trzeba być tolerancyjnym dla wszystkich ludzi i traktować ich dobrze. Wtedy ma się czyste sumienie i jest się dobrym człowiekiem.

Kacper Żebrowski kl. V
Do góry

Sprawozdanie z klasowej wycieczki do Krakowa

  8 maja 2014 roku wybraliśmy się z całą klasą na wycieczkę do Krakowa. W trakcie podrózy Dominik opowiedział nam o historii miasta. 


   Najpierw wyszliśmy na Wawel. Następnie poszliśmy do muzeum ''Podziemia Rynku''. Tam mogliśmy zobaczyć wiele przedmiotów, które były używane w dawnych czasach przez mieszczan krakowskich. Po zwiedzeniu muzeum mieliśmy pół godziny wolnego czasu na rynku. Niektórzy z nas w tym czasie poszli kupic drobne upominki, a niektórzy poszli coś przekąsić. Następnie pojechaliśmy tramwajem do kina na film pt.''Niesamowity Spiderman 2''. Film był pełen zaskakujących akcji. Bardzo nam się podobał. Po seansie spacerem wzdłuż Wisły wróciliśmy do autokaru.


   Ten dzien był bardzo udany i oby takich było jak najwięcej.

Jakub Kliś kl.VI
Do góry

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 30 kwietnia 2014 roku w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy 213 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Akademię przygotowali uczniowie i harcerze, którzy przypomnieli nam o tym ważnym święcie.
   Nasi koledzy przy pięknej dekoracji recytowali wiersze, śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły nam przenieść się w atmosferę tamtych lat. Ciekawy był również film, poświęcony polskim barwom narodowym. Dowiedzieliśmy się ważnych informacji o polskiej fladze, której święto obchodzimy 2 maja. Na koniec obejrzeliśmy dwie prezentacje poświęcone św. Janowi Pawłowi II. Mogliśmy przypomnieć sobie i poznać ciekawostki z życia największego Polaka - Karola Wojtyły.


Ten dzień był bardzo ciekawy, pełen wrażeń, bo opowiadał o naszej historii i naszych przodkach.

Klaudiusz Tomasik
Do góry

Unikids

W czwartek, 22.05.2014r. odbyły sie już ostatnie zajęcia Unikids. Ich tematem była, podobnie jak na pierwszysch zajęciach Alchemia. Na początku zajęć podzieliliśmy się na grupy. Nastepnie pani prowadząca każdej grupie rozdała fiolki z różnymi składnikami, np. wodą z ogórków czy wywar z czerwonej kapusty. Każdy z ciekawością przyglądał się tajemniczym miksturom. Pani instruktorka ogłosiła konkurs. Zadaniem każdej grupy było wlanie wszystkich składników do jednego naczynia, tak aby się nie zmieszały. Niestety żadnej grupie nie udało sie wykonać do końca tego zadania. Czas zajeć szybko dobiegł końca. Szkoda, że to już ostatnie zajęcia, ponieważ były bardzo ciekawe i dlatego będziemy je miło wspominać. 

Kacper Zoń kl. IV
Do góry

OPTYMISTYCZNY DZIEŃ ZABAWY

 


We wtorek 27 maja przedszkolaki wyjechały na wycieczkę do Ochab. Dream Park Ochaby to park rozrywki i edukacji gwarantujący doskonałą zabawę dla całej rodziny. To pierwszy tego typu park rozrywki w Polsce, który łączy w sobie dwa parki w jednym miejscu – Park Miniatur oraz Park Dinozaurów. Jedną z najciekawszych atrakcji jest z pewnością pierwsze w Europie Oceanarium Prehistoryczne, umożliwiające poznanie pradawnego świata podwodnych stworzeń. W trosce o dobre samopoczucie wszystkich odwiedzających park przygotował mnóstwo atrakcji. Z pewnością każdy przedszkolak znałazł tu coś dla siebie. Radosna atmosfera zakończyła się ciepłym posiłkiem oraz żalem, że tak szybko upłynął czas na wspaniaych i atrakcyjnych zabawach tego dnia.

Do góry

DZIEŃ? MAMY W PRZEDSZKOLU

W tym roku po raz kolejny zorganizowaliśmy uroczystość, która uczciła obchody jakże ważnego święta dla każdego dziecka  – Dnia Mamy. W piękne piątkowe popołudnie spotkaliśmy się  z naszymi ukochanymi mamami. Dzieci zaprezentowały się w eleganckich strojach z piosenkami, tańcami i wierszami, wręczyły swoim rodzicom upominki, zatańczyli wszyscy wspólnie taniec. Po uczcie duchowej z udziałem dzieci, był czas na wspólne pogawędki, żarty i „podsumowanie” uroczystości przy poczęstunku.

Do góry

Pierwszy Dzień Wiosny

W pierwszy dzień wiosny uczniowie klasy VI zamienili się rolami z nauczycielami. Na porannym apelu przejęli władzę nad szkołą. Tak, tak! Tego dnia szkołą  rządzili uczniowie, cała VI klasa na czele z panem dyrektorem Dominikiem:). Dzień ten na długo pozostanie w naszej pamięci jako miłe wspomnienie, chociaż praca nauczyciela wcale nie jest łatwą pracą. Sami przekonaliśmy się o tym.

Do góry

STRAŻ POŻARNA W PRZEDSZKOLU

To częste słowa, które  padają z ust małych chłopców. Dlatego też, nasze przedszkole odwiedziła Ochotnicza Straż Pożarna w Czernichowie. Przedszkolakom został zaprezentowany sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej. Oglądaliśmy różnorodne wozy strażackie, sprzęt do gaszenia pożarów. Dzieci mogły wejść do kabiny samochodu, przymierzyć hełm strażacki. Panowie strażacy opowiedzieli dzieciom o wykonywanym zawodzie, zapoznały się z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Dzieci utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998. Po tym spotkaniu chłopcy stwierdzili, że w przyszłości chcieliby zostać strażakami.

Do góry

Zielona Szkoła - Niechorze

04.06.2014 25 uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami wyjechało na "zielona szkołę" do nadmorskiej miejscowości: Niechorza. Nasza podróż rozpoczęła się 4 czerwca wyjazdem autokarem z Czernichowa. Na miejsce przybyliśmy ok. godz. 18:30. Zjedliśmy kolację, zakwaterowano nas w pokojach, a potem poszliśmy na plażę, gdzie podziwialiśmy zachód słońca. Następne dwa dni spędziliśmy na poznawaniu okolicy. W sobotę tj. 7.05 pojechaliśmy na wycieczkę do Międzyzdrojów, gdzie odwiedziliśmy muzeum figur woskowych, molo, oraz aleję sław. Potem podziwialismy turkusowe jeziorko. Niedziela to czas odpoczynku, więc spędziliśmy ją odpoczywając na plaży i na uczestnictwie we mszy świętej. W poniedziałek wybraliśmy się do Kołobrzegu, gdzie odbyliśmy rejs statkiem. Pozostałe dwa dni spędziliśmy aktywnie na plaży i mieście. W środę wieczorem odbyła się dyskoteka, na której mogliśmy bawić się razem z kolegami z Pietrzykowic. Czwartek był dla nas dnie smutnym, bo był to ostatni dzień "zielonej szkoły". Z Niechorza wyjechaliśmy w piątek w godzinach porannych.


     Sądzę, że była to bardzo udana "zielona szkoła".
Doświadczyliśmy wielu atrakcji takich jak; gokardy, konkurs na najlepszą budowlę z piasku lub wizyta w aqua parku. Pragniemy podziękować nauczycielom za ich trud i opiekę nad nami.

Bartosz Weiss
Do góry

"Poczytaj Bratkowi"

    W ciągu całego roku szkolnego trzecioklasiści, pod kierunkiem wychowawczyni, brali udział w ogólnopolskiej akcji „Poczytaj Bratkowi”. Jej celem było rozwijanie czytelnictwa u uczniów klasy III oraz ułatwienie dzieciom 5 i 6-letnim adaptację do zmiany, jaką jest rozpoczęcie nauki szkolnej.
     Trzecioklasiści systematycznie czytali młodszym kolegom różne opowiadania. Dzieci z „zerówki” słuchały ich uważnie.  Odpowiadały również na pytania dotyczące przeczytanych tekstów. Podczas tych spotkań towarzyszyła im pacynka Bratek.
    W nagrodę za aktywny udział w programie „Dzieci czytają dzieciom” uczniowie klasy III otrzymali dyplomy Mistrza Czytania. Gratulujemy!

Klasa III
Do góry

Sprawozdanie z zajęć wyrabiania mioteł i koszy z wikliny

 We wtorek, 17 czerwca 2014r. uczniowie klasy III i VI uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Urząd Gminy Czernichów, na których mogli wykonać różne ozdoby lub miotły z wikliny. Każdy mógł zrobić coś dla siebie. Dzieci uplotły m. in.: miotły, koszyki, stojaki na kwiaty i wianki. Uczniowie byli bardzo zadowoleni. Każdy mógł się czymś pochwalić. Dzieci wróciły do domów z pięknymi koszykami.
Zajęcia były bardzo ciekawe, a uczniowie cieszyli się, że mogli własnoręcznie wykonać coś z wikliny.

Julia Zoń kl. VI
Do góry

WAKACJI CZAS...

Po całorocznym trudzie przyszedł czas na odpoczynek. Wszystkim przedszkolakom i ich rodzicom życzymy udanych i słonecznych wakacji oraz wiele radości ze wspólnie spędzonych chwil.

Do góry

Już Wakacje!

Po całorocznej pracy nadszedł czas na odpoczynek. W piątek 27 czerwca odbyło się oficjalne zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Rozdano świadectwa ukończenia szkoły, nagrody i wyróżnienia za szkolne osiągnięcia. Odświętnie ubrani uczniowie z niecierpliwością oczekiwali na sakramentalne słowa… „to już wakacje”. Wszystkim uczniom i ich rodzicom życzymy udanego i słonecznego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu.

Do góry