Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czernichowie
Login
Hasło
 
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Czernichowie

Poprzednie lata - 2015/2016

Nowy rok szkolny

Być starszym to marzenie dzieci,
A przecież czas tak szybko leci,
Mija godzina za godziną,
Nim się spostrzegłeś rok upłynął!
I nowa bije już godzina,
Nowy rok szkolny się zaczyna,
Już czeka szkoła i koledzy,
I w książkach zasób nowej wiedzy. [...]

Jan Brzechwa
Do góry

PIERWSZY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU

Do przedszkola przyjętych zostało 34 dzieci. Większość z nich to nasze najmłodsze pociechy, które po raz pierwszy zawitały do naszej rodziny przedszkolnej. W Przedszkolu w Czernichowie znajdują się 2 oddziały. Dzieci w pierwszy dzień poznały swoje wychowawczynie i kolegów. Jedne z niepewnością przekroczyły progi Przedszkola inne z uśmiechem, wiedzą bowiem, że tutaj z radością można się bawić, uczyć, rozwijać. Wszystkim dzieciom życzymy miłego pobytu w naszym przedszkolu.

Do góry

Rozpoczęcie roku szkolnego

1 września zainaugurowaliśmy rok szkolny 2015/16, który został ogłoszony przez Minister Edukacji rokiem "otwartej szkoły". Pani dyrektor przywitała zebranych uczniów oraz przedstawiła


koleżanki i kolegów rozpoczynających swoją szkolną przygodę w klasie I. Wychowawczyni, pani Marzena Maruszczak, przydzieliła każdemu pierwszaczkowi „opiekuna” z klasy III, tak by w szkole zawsze mogli liczyć na pomoc starszego kolegi. W klasach spotkaliśmy się z naszymi wychowawczyniami i pełni zapału i energii czekamy na to, co przyniesie nowy rok szkolny.

Do góry

Sprawozdanie z okazji pasowania na ucznia klasy I

W dniu 14 października 2015r. w naszej szkole odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na uczniów.


Wszyscy spotkaliśmy się o godz. 8.00. Na początku nasza pani powiedziała, że możemy wziąść gry albo pomalować. Po przerwie oglądaliśmy film razem z klasą IIa i IIb był cudowny. Na następnej lekcji poszliśmy na halę sportową, a na niej zastaliśmy całą I klasę. Usiedliśmy na ławkę i pani dyrektor wyszła na środek witając wszystkich rodziców, nauczycieli, uczniów i przede wszystkim I klasę, nagle zapadła cisza.


Po chwili usłyszeliśmy jakiś głos, to był głos Zosi-uczennicy klasy pierwszej, a potem śpiewy, wiersze w wykonaniu uczniów klasy pierwszej. Wreszcie pani Dyrektor wyszła i powiedziała, aby pierwszoklasiści wystawili prawą rękę i powtarzali słowa ślubowania. Następnie wywoływała imiona uczniów-mianując ich na uczniów Szkoły Podstawowej w Czernichowie. Każdy z nich dostał prezent, dyplom, legitymację i biret. Po godzinie mogliśmy coś zjeść, a następnie oglądaliśmy znowu jeszcze leprzy film.


Bardzo nam się podobała cała uroczystość, a cała I klasa spisała się na medal.

Weronika Zaręba Kl. III
Do góry

Wycieczka do Żywca

22 października pojechałem z moją klasą i z klasą II a do Żywca. Zwiedzaliśmy Muzeum Miejskie. Najlepiej zapamiętałem kości i ciosy mamuta. Ogromne wrażenie zrobiły na mnie wypchane zwierzęta, a szczególnie niedźwiedź i wilk. Oglądaliśmy także ludowe stroje górali żywieckich, zabytkowe meble i wystawę sztuki ludowej Żywiecczyzny. Byliśmy również w pięknym parku. Chociaż dzień był pochmurny, to wycieczka bardzo mi się podobała. Ten dzień zostanie na długo w mojej pamięci i na pewno kiedyś jeszcze odwiedzę to fascynujące miejsce.

Mikołaj Noworyta, klasa IIb
Do góry

Ząbki małego dziecka

16 październik w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta inauguracja programu profilaktycznego pt. Zdrowe Ząbki Malego Dziecka. Dzieciaki otrzymały ciekawy instruktaż, w jaki sposób właściwie dbam o zdrowie jamy ustnej, obejrzały ciekawy film oraz otrzymały miłe niespodzianki. Zachecamy rodziców i dzieci, by w sposób aktywny uczestniczyły z nami w dalszych zmaganiach programowych. 

Do góry

Jesień świat nasz zabarwiła

Dziś przedszkolaki wybrały się na poszukiwania Pani Jesieni w sadach i ogrodach. Już od samego wyjścia można bylo zobaczyć, że pani jesień już przyszła i maluje świat pięknymi kolorami. Widzieliśmy kolorowe liście, sady pełne owoców, ogródki z grzadkami warzyw i przeróżne kolorowe jesienne kwiaty. To byla ciekawa lekcja przyrody dla każdego przedszkolaka. 

Do góry

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

W naszym przedszkolu w grupie dzieci młodszych oraz starszaków odbyła się pierwsza ważna uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka”. Dzieci wystąpiły przed panią Dyrektor i swoimi kolegami z programem artystycznym : recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły otrzymując gromkie brawa. Uroczyście złożyły także „ślubowanie przedszkolaka". Pani dyrektor Jolanta Raczek pasowała każde dziecko na Przedszkolaka, a wychowawczynie wręczyły każdemu dziecku pamiątkowy upominek i małe słodkości. Był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń a wystrój sali, stroje dzieci i uroczysta atmosfera podkreśliły doniosłość tego wydarzenia. Wszystkim przedszkolakom życzymy uśmiechu na każdy dzień i wiele ciekawych wrażeń w przedszkolnej rodzinie.  

Do góry

ODWIEDZAMY TEATR BANIALUKA

Nasze przedszkolaki postanowiły odwiedzić teatr lalek w Bielsku - Białej. Wyjechaliśmy przed południem z wielkim podekscytowaniem na spektakl pt.: Jaś i Małgosia. W teatrze zobaczyliśmy scene i poznaliśmy aktorów. Przedszkolaki również miały możliwość poznać wszystkie zakamarki teatru. Był to dzień pełen wrażeń i niespodzianek, który bardzo się spodobał wszystkim dzieciom. 

Do góry

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

Jak nakazuje obyczaj każdego roku ostatniego listopada przypada w kalendarzu magiczny dzień, w którym wszyscy wróża sobie przyszłość - ANDRZEJKI. Również w naszym przedszkolu urzadzilismy dzień magii i zabawy. Przedszkolaki jak nakazuje pradawny zwyczaj wrozyly sobie przyszłość z wosku. Były także inne atrakcje a także muzyka i tańce. Był to wspaniały dzień magii i radosci w naszym przedszkolu, który na pewno utkwi naszym małym pociechą na długo w pamięci. 

Do góry

Życie w hałasie nie jest na czasie

25 kwietnia obchodzony jest co roku Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem. Jest to inicjatywa organizowana  w celu podnoszenia świadomości wpływu hałasu na nasze zdrowie.


W naszej szkole 5 listopada 2015r. klasy IIa i IIb przygotowały Apel pt: Tropimy ciszę i hałas. Celem tego apelu było przedstawienie uczniom źródeł hałasu, uświadomienie jego szkodliwości dla zdrowia oraz opracowanie sposobów unikania i zapobiegania sytuacji tworzących nadmierne obciążenie narządów słuchu.


Uczniowie klas IIa i IIb przygotowali również wystawę swoich prac plastycznych ukazujących źródła hałasu.


Mamy nadzieję, że nasi uczniowie odkryją tajemnicę hałasu i ciszy.


Pamiętaj! Hałas to nasz wspólny wróg!

Do góry

Śniadanie daje moc

Już kolejny raz uczniowie klas I – III wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Śniadanie daje moc. W tym roku śniadaniowe święto obchodziliśmy 6 listopada. Wcześniej, podczas zajęć, wychowawczynie klas młodszych przybliżyły dzieciom informacje związane z prawidłowym żywieniem w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywienia. W piątek 6 listopada uczniowie wspólnie przygotowali zdrowe, pożywne, ale i pełne witamin i składników odżywczych śniadanie, które daje moc na cały dzień. W ten sposób połączyli promocję zdrowego żywienie ze świetną zabawą. Śniadanie każdego dziecka było zdrowe, smaczne i pięknie, estetycznie podane.

Do góry

Wycieczka do Krakowa

Dnia 10 listopada uczniowie klas I do VI pojechali na wycieczkę do Krakowa. To miasto ma do zaoferowania dużo atrakcji. Jest miastem o bogatej historii. Dlatego bardzo się ucieszyłam, że nadszedł ten dzień. Po przyjeździe na miejsce udaliśmy się do smoczej jamy. W rzeczywistości jest to jaskinia kresowa, udostępniona do zwiedzania. Rzeźba smoka zieje ogniem latem. My tego nie widzieliśmy ze względu na porę roku. Następnie poszliśmy na Wawel, gdzie pani przewodnik oprowadziła nas po komnatach. Zobaczyliśmy tam grób pary prezydenckiej, Marszałka Piłsudskiego i innych znanych polaków. Kolejny etap wycieczki to zwiedzanie ogromnego dzwonu Zygmunta i innych tam się znajdujących. Pani przewodnik powiedziała nam, że jeśli pomyślimy sobie życzenie i dotkniemy dzwonu to się spełni. Tak właśnie zrobiliśmy. Potem poszliśmy przed Kościół Mariacki zwany bazyliką. Kościół ma strzeliste wieże, z których grany jest co godzinę słynny Hejnał Mariacki. Niestety wnętrza kościoła nie zwiedzaliśmy. Po zakończeniu oglądania zabytków Krakowa poszliśmy do Mc Donalda na obiad. Po posiłku mieliśmy wolny czas na kupienie pamiątek w Sukiennicach. Wycieczkę uważam za bardzo udaną i pouczającą. Polecam wszystkim odwiedzić to miasto. Wycieczka pozostanie na długo w mej pamięci.

Kinga Grabska kl. III
Do góry

Zabawa andrzejkowa

   26 listopada 2015r. w Szkole Podstawowej w Czernichowie odbyła się zabawa andrzejkowa. Wszyscy zebraliśmy się o godz. 15:30. Imprezę przygotowała Pani Bożena wraz z uczennicami klasy VI. Na początku dyskoteki odbyła się zabawa, w której sam brałem udział i muszę się pochwalić, że wygrałem. Chodziło w niej o to, by jak najszybciej bez użycia rąk zjeść ciastko. Po zabawie przyszedł czas na taniec. Wszyscy dobrze bawiliśmy się w rytmie muzyki disco, o którą zadbali uczniowie klasy VI. Kolejna atrakcja polegała na zjedzeniu wiszącego na sznurku jabłka. Potem znowu tańczyliśmy. Podczas zabawy pojawiły się też inne atrakcje jak: przekłuwanie serca, aby poznać imię ukochanego czy koło fortuny, które gdy przekręcaliśmy pokazywało nam pewne wydarzenia z przyszłości. Oczywiście była też tradycyjna rodzinka. Organizatorzy przygotowali dla nas także słodką niespodziankę. Babeczki i soczki.  
   Szkolna dyskoteka zakończyła się o godz. 18:00. Wszyscy zmęczeni wróciliśmy do domu, aby podzielić się wrażeniami z naszą rodziną i bliskimi. Cała zabawa bardzo mi się podobała i czekam z niecierpliwością na kolejne.

Kacper Zoń kl. VI
Do góry

Mikołaj odwiedza przedszkolaki

Każdego roku o tej samej porze w przedszkolu pojawia się wyjątkowy gość - MIKOŁAJ. W tym roku także przybył do przedszkola w Czernichowie.  Wspólnie z przedszkolakami śpiewali piosenki zimowe i tańczyli w takt świątecznych melodii. To były miłe chwile, na które musimy czekać znow caly rok. 

Do góry

Święty Mikołaj w przedszkolu

Już od samego rana słychać było piosenki o Mikołaju i rozmowy między dziećmi : Ciekawe czy Mikołaj do nas dzisiaj przyjedzie?  
I właśnie w dniu 8 grudnia przybył do naszego Przedszkola prawdziwy Mikołaj! Był bardzo wysoki, miał białą brodę, ubrany był w bordowy strój i przyniósł nam prezenty: gry i słodycze. Powiedział, że w tym roku byliśmy bardzo grzeczni – widział to z nieba – i dlatego odwiedził nasze Przedszkole. Śpiewaliśmy mu piosenki, tańczyliśmy. To był cudowny dzień pełen przeżyć dla naszych małych pociech.

Do góry

CZAS MAGICZNYCH ŚWIĄT

Święta tuż, tuż... i w przedszkolu czuć było ich bliskość, udekorowane sale choinkami, stroikami, szopkami. Uwieńczeniem tych przygotowań była wspólna uroczysta wigilia zorganizowana dla dzieci i personelu przedszkola. Dzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie życzenia. Przy wspólnym stole był świąteczny poczęstunek zakończony kolędowaniem. Nasza wigilia wprowadziła dzieci w świąteczny, magiczny czas oczekiwania na przyjście Bożej Dzieciny. WESOŁYCH ŚWIĄT Wesołych Świąt bez zmartwień Z barszczem, z grzybami z karpiem Z gościem co niesie szczęście Czeka nań przecież miejsce WESOŁYCH ŚWIĄT A w święta Niech snuje się kolęda I igiełki świerkowe Niech nam pachną na zdrowie WESOŁYCH ŚWIĄT A z Gwiazdką Pod świeczek łuną jasną Życzcie sobie najwięcej Zwykłego ludzkiego szczęścia Wszystkiego najlepszego z okazji Nowego 2016 roku życzą: dyrekcja, personel i dzieci z Przedszkola Publicznego w Czernichowie

Do góry

Wizyta Świętego Mikołaja

Dnia 4 grudnia naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj. W tym czasie robiliśmy prace plastyczne. Gdy przyszedł Mikołaj, wychowawczyni poprosiła nas, żebyśmy przerwali nasze zajęcia na kilka minut. Cała klasa przywitała gościa. Mateusz został wybrany przez Mikołaja do odmówienia modlitwy. Modlił się za szybko i dlatego dostał rózgę. Ja również się zgłosiłam i dostałam słodki upominek. Wszyscy uczniowie dostali czekoladowy prezent. Święty Mikołaj miał czerono-białą czapkę i suknię oraz długą siwą brodę. Wizyta Świętego Mikołaja sprawiła wiele radości. W następnym roku wszyscy będziemy czekać na Świętego Mikołaja.

Karolina Furtak kl. III
Do góry

Święta Bożego Narodzenia

  Boże Narodzenie i czas przygotowań do świąt to najpiękniejszy okres. 21 grudnia 2015 r. wzorem lat ubiegłych w naszej szkole odbył się konkurs stroików świątecznych. Uczniowie przybyli do szkoły na godzinę 8:00. Po dzwonku zebrali się na głównym korytarzu z pięknymi i kolorowymi stroikami. W konkursie wzięło udział 7 klas. Jury pod przewodnictwem Pani dyrektor Jolanty Raczek, kierując się przede wszystkim estetyką, pomysłowością, nawiązaniem do tradycji oraz zgodnością z warunkami regulaminu przyznało najwyższe miejsce klasie I. Po wręczeniu nagród uczniowie rozeszli się do klas na zajęcia. Natomiast podtrzymując świąteczne tradycje, jak co roku klasa VI udała się na kolędowanie po naszej miejscowości. Kolędnicy odwiedzili urzędy i sklepy składając życzenia świąteczne i noworoczne przekazując wszystkie stroiki.

Paulina PichĂ?rz kl. IIa
Do góry

WARSZTATY PLASTYCZNE Z NIESPODZIANKĄ

Dzisiaj w naszym przedszkolu był magiczny dzień z animacja plastyczna w tle. Każdy przedszkolak własnoręcznie przygotowywał piękne niespodzianki dla Babci i Dziadka. Dzieci świetnie się bawiąc wykonały przepiękne kwiatki. Bardzo kolorowo i przyjemnie zrobilo się w naszym przedszkolu. Wszystkie przedszkolaki juz dzis nie mogą doczekać się dnia, w którym wręcza owe dzieła swoim babciom i dziadkom. 

Do góry

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Każdego roku o tej samej porze przedszkolaki przygotowują się do ważnej uroczystości - dnia babci i dziadka. W tym roku nasze małe pociechy przygotowały piękny repertuar recytatorsko - taneczny. Sumienna praca i zaangażowanie przyniosły piękne efekty, kiedy to babcie i dziadkowie oglądając przedstawianie bawili się równie dobrze jak nasze przedszkolaki. Owacja na stojaco zakończyła uroczystość i bylo to najpiękniejsze podsumowanie występu dzieci.


 


Z okazji święta wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy takiej radości i uśmiechu każdego dnia jak podczas dzisiejszego popołudnia.

Do góry

Wigilia i Jasełka

W dniu 22 grudnia 2015 r. w naszej klasie odbyła się Wigilia. Tego dnia przyszliśmy wszyscy ubrani na galowo. Podzieliliśmy się opłatkiem i wręczaliśmy sobie własnoręcznie zrobione prezenty. Po wigilii starsze klasy zaprezentowały Jasełka. Występ wszystkim się podobał. Bardzo mile wspominam ten dzień i nie mogę się doczekać następnych świąt (oby były ze śniegiem).

Mikołaj Noworyta kl. IIb
Do góry

Wzruszające odwiedziny

W piątek 22.01.2016 r. z okazji Dnia Babci i Dziadka odwiedziliśmy pensjonariuszy Śląskiego Centrum Opieki Długoterminowej w Czernichowie. Recytowaliśmy dla nich wiersze i śpiewali kolędy. Babcie i Dziadkowie byli zachwyceni naszym występem. Przygotowaliśmy też drobne upominki w postaci papierowych bukietów, które rozdawaliśmy składając najserdeczniejsze życzenia. Mieszkańcy „Domu” byli wzruszeni, ale i szczęśliwi. Na zakończenie wspólnie śpiewaliśmy kolędy i robiliśmy zdjęcia. Zadowoleni z odwiedzin u starszych ludzi wróciliśmy do szkoły. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów odwiedzimy Babcie i Dziadków.


 

Dominika Kaczmarczyk kl. IV
Do góry

Zabawa Karnawałowa

4 lutego w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Przed południem bawiły się przedszkolaki i dzieci z klas młodszych, które na tę okazję, zmieniły się we wróżki, potwory, księżniczki i inne bajkowe postacie. Od godziny 16.30 zabawę rozpoczęli starsi uczniowie. Wszyscy pełni werwy spotkali się w szkole o umówionej godzinie i rozpoczęli tańce. Dzieci świetnie się bawiły, tańczyły oraz brały udział w różnych zabawach takich jak rodzinka czy spowiedź.  Dobrze dobrana muzyka sprawiła, że wszyscy tańczyli i nikt nie schodził z parkietu. Dzieci doskonale wykorzystały ten czas. Dyskoteka szybko dobiegła końca. Każdy miło ją wspomina i z niecierpliwością czeka na następną zabawę.

Do góry

DZIEŃ MARCHEWKI W NASZYM PRZEDSZKOLU

W poniedzialek całe przedszkole stanęło w pomarańczowym kolorze za sprawa Swieta Marchewki. W tym dniu dzieci ubraly się na pomarańczowo, słuchaliśmy opowiadania "Marchewkowy rycerz", sadzilismy marchewki. Zrobiliśmy również sałatkę z marchewki, która dzieciaki ze smakiem zjadali. Był to dzień pełen wrażeń i atrakcji z główna rolą marchewki. 

Do góry

POWITANIE WIOSNY

Po długiej i mroźnej zimie, wszystkie dzieci z utęsknieniem oczekiwały przyjścia wiosny. Każdego dnia obserwowały pogodę i przyrodę. Wiosna bowiem, wszystkim dzieciom kojarzy się z przylotem bocianów, śpiewem ptaków, kwitnieniem bazi i  pojawieniem się przebiśniegów i krokusów. Sygnałem zwiastującym nadejściem wiosny jest zbliżający się dzień kalendarzowej wiosny tj. 21 marca. W tym właśnie dniu w naszym przedszkolu na wstępie zabawy dzieci znalazły w ogrodzie przedszkolnym list od wiosny, w którym wiosna zaprosiła je do wykonania różnych zadań. Następnie ochoczo przystąpiły do różnych zabaw i  konkurencji. Po wykonaniu wszystkich zadań przyszedł czas na pożegnanie zimy, czyli Marzanny. Podczas pożegnania zimy przedszkolaki głośno wołały:,,Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, ciebie dziś żegnamy, wiosnę  powitamy”. Po pożegnaniu zimy dzieci powitały wiosnę kolorowym gaikiem.
Do góry

Czekoladowe Warsztaty

8 lutego uczniowie klas I-III i 12 lutego uczniowie klas IV-VI, wzięli udział  w niecodziennych warsztatach. Ubrani w czepki szefa kuchni wybrali się na poszukiwanie nowych smaków. Główną bohaterką była czekolada, którą dzieci topiły w specjalnych naczyniach a następnie, zanurzały w niej różne produkty spożywcze. Okazało się, że czekolada w połączeniu z, na przykład, słonym krakersem była wyśmienita.


Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.


 

Do góry

Pierwszy Dzień Wiosny

Dnia 21 marca obchodziliśmy w naszej szkole pierwszy dzień wiosny. Uczniowie klasy szóstej otrzymali od pani dyrektor symboliczny klucz do szkoły i stali się nauczycielami. Nową panią dyrektor została Kasia Pocik. Każdej klasie przydzielono nazwę związaną z wiosną a klasa szósta zamieniła się w pokój nauczycielski. Nowi nauczyciele wyruszyli do swoich nowych klas na lekcje. Na czwartej lekcji odbył się apel podsumowujący dzień, Kasia oddała klucz pani dyrektor, ale czekała nas jeszcze jedna niespodzianka. Do obchodów pierwszego dnia wiosny, wszystkie klasy miały za zadanie udekorować swoją salę. Nadszedł moment ogłoszenia wyników. Zwyciężyła klasa VI a drugie miejsce przypadło klasie IIa. Nagrodą były smakołyki dla wszystkich uczniów szkoły ponieważ wszystkie klasy wyglądały pięknie  i wiosennie. Potem, niestety, były normalne lekcje, ale i tak dzień był super.


Karolina Kurek kl. VI


 

Do góry

Warsztaty Wielkanocne

22 marca w naszej szkole miały miejsce Warsztaty Wielkanocne. Klasy I-III robiły koszyczki, które potem własnoręcznie ozdabiały. Natomiast starsze koleżanki i koledzy z klas IV-VI wykonywali zajączki z małym koszyczkiem. Dzieciom nie brakowało wyobraźni i tworzyły prawdziwe dzieła sztuki. Warsztaty bardzo nam się podobały i mam nadzieję, że jeszcze wiele razy będą organizowane takie zajęcia w naszej szkole.


Daria Ciechacka kl. IV

Do góry

Przygody Tomka Sawyera

We wtorek 12 kwietnia, uczniowie klas IV-VI wybrali się do MCK w Żywcu, obejrzeć sztukę pt.:”Przygody Tomka Sawyera”.


Głównym bohaterem przedstawienia był Tomek Sawyer, który mieszkał z ciocią. Chłopak często dokuczał swoim koleżankom i kolegom. Nie słuchał również cioci i profesora.


Przeżywał bardzo ciekawe, a niekiedy, niebezpieczne przygody.


Sztuka była ciekawa. Najbardziej podobały mi się efekty specjalne i muzyka. Treści piosenek były pouczające. Cały spektakl zrobił na mnie bardzo duże wrażenie. Myślę, że tę sztukę mogłabym obejrzeć jeszcze raz.


Marysia Pszczółka kl. IV


 

Do góry

Spotkanie z elektrykiem

21 kwietnia 2016r. uczniowie klas I-III gościły w naszej szkole ciekawego gościa, a był nim Pan Wiesław Prochot- elektryk, który postanowił podzielić się swoją wiedzą i pasją z uczniami.


Pan Wiesław w bardzo miłej atmosferze opowiadał dzieciom o różnych źródłach energii elektrycznej takich jak: elektrownie węglowe, wiatrowe, wodne czy słoneczne. Szczególną uwagę zwrócił na konieczność zachowania ostrożności przy posługiwaniu się urządzeniami elektrycznymi zasilanymi prądem. Pan Prochot przyniósł ze sobą między innymi miernik prądu. Dzieci z ogromną uwagą słuchały i brały aktywny udział w tym spotkaniu.


Bardzo dziękujemy za pouczającą i ciekawą lekcję.

Do góry

PRZEDSZKOLAKI W STRAŻY POŻARNEJ

W podstawie programowej jednym z celów jest wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych. Dziecko, które kończy przedszkole i rozpoczyna naukę w szkole podstawowej powinno wiedzieć jak zachować sie w sytuacji zagrożenia i gdzie można otrzymać pomoc i jak o nią poprosić. Dzieci z naszego przedszkola w związku z tym odwiedziły Ochonczą Straż Pożarną w Czernichowie. Dzięki tej wycieczce dzieci wzbogaciły umiejętności odpowiedniego zachowania się podczas pożaru, utrwaliły numer alarmowy do Straży Pożarnej, wzbogaciły umiejętności na temat ochrony przeciwpożarowej poprzez poznawanie urządzeń służących do gaszenia pożaru, jak również zapoznały się z pracą strażaka.


DZIĘKUJĘMY DZIELNYM STRAŻAKOM

Do góry

WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW

Przedszkolaki udały się dzisiaj do Centrum Zabawki Drewnianej w Stryszawie. Mogliśmy tam zobaczyć drewniane ptaszki, bociany, koniki wyrabiane z różnych gatunków drewna, które zachwycają bogactwem barw i różnorodnością kształtów. Przekazywana z pokolenia na pokolenie tradycja wytwarzania kolorowych zabawek przetrwała do dziś i stanowi istotny element dziedzictwa kulturowego naszej gminy oraz regionu. W Beskidzkim Centrum Zabawki Drewnianej poznaliśmy nie tylko stare wzory zabawek ludowych, zasady ich tworzenia ale również ludzi - artystów, którzy od pokoleń tworzą je z pasją. Na koniec zwiedzania nasze przedszkolaki wzięły udział w warsztatach folklorystycznych, podczas których stworzyli własne rękodzieło - ptaszki. Odwiedziliśmy również figloraj, by móc nacieszyć się zabawą bez końca. W tak wspaniały sposób nasze najmłodsze pociechy przeżyły fantastyczny dzień pełen atrakcji i niespodzianek.


 

Do góry

PIKNIK RODZINNY

Wspaniała zabawa mimo niesprzyjającej aury, uśmechnięte twarze dzieci oraz rodziców to obrazki, które można było zauważyć podczas Pikniku Rodzinnego, który odbył się dzisiaj w Czernichowie. Piknik mógł się odbyć dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodzicóW i nauczycieli, którzy przygotowali różne atrakacje dla dzieciaków. Dzieci mogły skorzystać z Parku Rozrywki, malowania twarzy, zjeżdżalni  i wielu innych atrakcji.  Dla rodziców organizatorzy przygotowali Loterię Fantową, do dyspozycji był również Grill Bar oraz kawiarenka ze słodkościami. To było miłe popołudnie, które przepełniała wspaniała rodzinna atmosfera.


SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

Do góry

DZIEŃ DZIECKA

Jak co roku nasze przedszkole hucznie uczciło Dzień Dziecka. Wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w Olimpiadzie Sportowej, gdzie mieli okazję sprawdzić swoje sprawności i umiejętności w różnych konkurencjach. Ten wyjątkowy dzień przedszkolaki spędziły na wesołej zabawie integrując się ze sobą w trakcie wspólnych gier, konkursów i zabaw tanecznych. Każde dziecko z przedszkola otrzymało w tym dniu podarunek - niespodziankę oraz mały słodki poczęstunek. Wszystkie dzieci w tym dniu były radosne i szczęśliwe i tego życzymy naszym małym pociechą przez cały rok.

 

Do góry

Piknik Rodzinny 2016

Dnia 28 maja 2016 r. w Czernichowie na boisku LKS Magórka Czernichów, odbył się "Piknik Rodzinny 2016". Na tę uroczystość przygotowano wiele atrakcji. Jedną z nich były przedstawienia, popisy artystyczne uczniów i przedszkolaków. Występujący pięknie śpiewali, recytowali i tańczyli, co wzbudziło wielkie zainteresowanie i podziw publiczności. Niestety pogoda nie była zbyt sprzyjająca i część atrakcji musiała zostać odwołana. Mimo to wszystkim się podobało i wszyscy, a szczególnie maluchy dobrze się bawili.

Do góry

CZAS WAKACJI

Minął przedszkolny okres wesoły i trzeba będzie iść do tej szkoły. Tu były klocki, misie, zabawki, tam tylko lekcje i twarde ławki. Zamkną mnie w klasie na całe życie, posadzą chyba na całe życie. A gdy wyjdę kiedyś po latach, to będę chyba starszy niż tata. Lecz zrobię kawał i szybko wrócę znowu do przedszkola – gdy się pisać nauczę. Czas mi jakoś szybko przeleci będę autorem bajek dla dzieci.


SONECZNYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI ŻYCZYMY WSZYSTKIM PRZEDSZKOLAKOM

Do góry

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Oficjalnie 24 czerwca przygoda ze szkołą w roku szkolnym 2015/2016 dobiegła końca. Nadszedł najbardziej wyczekiwany dzień roku szkolnego. Jednak nim uczniowie otrzymali świadectwa, wzięli udział we Mszy Świętej w kościele. Następnie w hali sportowej Pani Dyrektor dokonała podsumowania roku szkolnego. Najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, rozdano nagrody i dyplomy. Pani Dyrektor złożyła podziękowania najaktywniejszym rodzicom oraz życzyła wszystkim udanych wakacji.


Dziękujemy wszystkim za ten rok szkolny.
Życzymy miłego odpoczynku i do zobaczenia po wakacjach!

Do góry