Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czernichowie
Login
Hasło
 
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Czernichowie

Poprzednie lata - 2016/2017

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Dnia 1 września 2016 roku w naszej szkole rozpoczął się nowy rok szkolny 2016/2017.
     Na początek uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w uroczystej Mszy świętej o godzinie 900 odprawionej w naszym kościele.
   Po Mszy uczniowie wraz z pocztem sztandarowym na czele przemaszerowali na halę sportową na uroczystą akademię. W tym roku szkolnym w naszej szkole nie będzie klasy I. Na koniec Pani dyrektor Jolanta Raczek uroczyście rozpoczęła nowy rok szkolny.


Wszystkim uczniom życzymy samych sukcesów w nowym roku szkolnym!

Do góry

PIERWSZY DZIEŃ? W PRZEDSZKOLU

Do przedszkola przyjętych zostało 51 dzieci. Większość z nich to nasze najmłodsze pociechy, które po raz pierwszy zawitały do naszej rodziny przedszkolnej. W Przedszkolu w Czernichowie znajdują się 3 oddziały. Dzieci w pierwszy dzień poznały swoje wychowawczynie i kolegów. Jedne z niepewnością przekroczyły progi Przedszkola inne z uśmiechem, wiedzą bowiem, że tutaj z radością można się bawić, uczyć, rozwijać. Wszystkim dzieciom życzymy miłego pobytu w naszym przedszkolu.

Do góry

BEZPIECZNI NA DRODZE

Podsumowaniem przerabianej tematyki Bezpieczna Droga do Przedszkola było spotkanie z policjantam, który odwiedził nasze przedszkole. Dzieci dowiedziały się nie tylko jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu ulicznym, ale także jak zachować się w różnych sytuacjach,  które mogą się wydarzyć. Dowiedziały się m.in., co zrobić w razie ataku groźnego psa, sytuacji gdy dorosły w domu straci przytomność, czy gdy nieznajomy puka do drzwi. Dzieci w nagrodę za aktywny udział w spotkaniu miały możliwość poczuć się jak stróż prawa, zwiedzając samochód policyjny.

Do góry

Wycieczka na Górę Żar

     We wrześniu uczniowie klas II, IIIa i IIIb wraz z paniami pojechały na wycieczkę. Na początku naszej wycieczki odwiedziliśmy lotnisko w Międzybrodziu Żywieckim oraz hangary, gdzie widzieliśmy samoloty i szybowce. Pan przewodnik opowiadał nam ciekawostki o szybowcach i samolotach. Następnie wyjechaliśmy kolejką szynową na szczyt góry Żar. Po dotarciu na górę zobaczyliśmy piękny widok. Znajduje się tam ogromny zbiornik wodny i elektrownia fotowoltaiczna. Byliśmy również w sklepie z pamiątkami. Na koniec zjechaliśmy w dół kolejką i autobusem wróciliśmy do szkoły.

Do góry

Sprzątanie Świata

W piątek 16 września 2016 roku wszystkie klasy naszej szkoły wyruszyły na akcję "Sprzątanie Świata". Odpowiednio ubrani, w rękawicach ochronnych, z workami zbieraliśmy śmieci wokół szkoły, wzdłuż ulic Czernichowa i nad brzegiem rzeki Soły. Zebraliśmy sześć worków śmieci. Mamy nadzieję, że dzięki temu nasza miejscowość będzie jeszcze piękniejsza.

Do góry

Wizyta mykologa

Dnia 20 września w naszej szkole zawitał mykolog. Mykolog jest to znawca grzybów. Pokazywał nam różne rodzaje grzybów. Mówił w jaki sposób można odróżnić grzyby jadalne od trujących. Opowiadał także o swoich przygodach związanych z grzybami.

Do góry

W leśniczówce

W czwartek 29 września korzystając z pięknej, jesiennej pogody uczniowie klas IV, V i VI wybrali się do Leśniczówki. Znajduje się ona na skraju lasu, w sąsiedztwie pięknej polany, która jest wprost idealna do zabaw na świeżym powietrzu. Braliśmy udział w spotkaniu z leśniczym, panem Zoniem. Opowiedział nam o mieszkańcach lasu, historii leśniczówki oraz o swojej pracy. Na koniec przekazał nam drobne upominki. Oczywiście było tradycyjne pieczenie kiełbasek, a w tym roku również, pysznych oscypków, za które dziękujemy pani Barbarze Furtak.


Wycieczkę zaliczamy do udanych i już myślimy o kolejnej :)


 

Do góry

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

13 października odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Tego dnia najstarsze przedszkolaki zostały pasowane na SZTARSZAKÓW. Pasowanie na starszaka - przedszkolaka w Publicznym Przedszkolu w Czernichowie było nie tylko wesołą   imprezą, ale również poważnym wydarzeniem w życiu przedszkolaDzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie: 


Ślubuję uroczyście być dobrym i dzielnym przedszkolakiem. Ślubuję dbać o dobre imię swojej grupy i przedszkola. Ślubuję swoim zachowaniem sprawiać radość swoim rodzicom i wychowawcom. Ślubuję bawić się tutaj wesoło ze wszystkimi kolegami i koleżankami. Ślubuję nie być psują, skarżypytą, leniuchem i kłamczuchem Ani dzisiaj ani w przyszłości


Sam moment pasowania dzieci na przedszkolaków, był wyjątkowo doniosły. Pani Dyrektor dotykając wielkim ołówkiem pasowała beztroskie dzieci w pełnoprawnych członków naszej  małej społeczności. Na znak przyjęcia dziecka do grona przedszkola, każdy z milusińskich otrzymał dyplom i upominek od młodszych kolegów.


 

Do góry

SMERFY W PRZEDSZKOLU

Hej dzieci jeśli chcecie zobaczyć Smerfów las przed ekran dziś zapraszam Was....  Nasze przedszkolaki odwiedziły Smerfy wraz z Gargamelem. Przedstawienie okazało się świetnym pomysłem angażującym dzieci w całe przedsięwzięcie. Ciekawe przygody Smerfów sprawiły, że dzieci bawiły się doskonale w ich towarzystwie. Dzieci na długo zapamiętają przygodę Ważniaka w smerfowym lesie.

Do góry

SMOK BONAWENTURA

W poniedziałkowe, słoneczne przedpołudnie wszytkie przedszkolaki wspólnie z wychowawczyniami i grupką rodziców wyruszyły autobusem szkolnym w kierunku Bielska – Białej. Celem podróży był Teatr Banialuka i przedstawienie pt. „Smok Bonawentura”.Nasze przedszkole stwarza wiele okazji do kontaktów ze sztuką teatralną. Będąc jednak na przedstawieniu z małym dzieckiem możemy zauważyć jego ogromne zainteresowanie. Dziwi je wszystko to, co w nim się znajduje: scena, kurtyna, aktorzy, lalki. Dla przedszkolaków i ich mam było to ogromne wydarzenie niosące wiele radości nie tylko dzieciom ale również i ich mamom.

Do góry

Zajęcia przyrodnicze w Leśniczówce

W poniedziałek 24 października osiem uczennic z  kółka przyrodniczego uczestniczyło w spotkaniu z panami leśniczymi: Zenonem Zoniem i Krzysztofem Bogdanowskim. Zajęcia odbyły się w Leśniczówce w Czernichowie i związane były z ptakami i ich znaczeniem w środowisku. Prowadzący zajęcia pokazali nam, jak wyglądają budki lęgowe i w jaki sposób się je czyści, żeby mogły zostać ponownie zasiedlone. Wysłuchaliśmy ciekawostek dotyczących ptaków i ich zwyczajów, wskazówek jak rozpoznawać gatunki ptaków i o jakich ptakach należy pamiętać zimą. Bardzo dziękujemy panom leśniczym za ciekawe zajęcia i pomoc przy transporcie dzieci  do Leśniczówki. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie związane z dokarmianiem zwierząt zimą.

Do góry

POMARAŃ?CZOWY KOLOR KRÓLUJE

We czwartek obchodziliśmy w naszym przedszkolu wyjątkowy dzień. Był to bardzo zdrowy dzień pomarańczowy. W tym dniu, królowała oczywiście marchewka a także inne pomarańczowe warzywa i owoce. Od rana słuchaliśmy przebojów związanych z tym bardzo zdrowym warzywem. Po śniadaniu wszystkie przedszkolaki spotkały się na wspólnej zabawie. Można się było dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy o marchewce. A potem były marchewkowe konkursy i zawody. Na zakończenie wszystkie dzieci odpowiadały na pytania z quizu odnoszące się do wiadomości zdobytych w trakcie zabaw i prezentacji. Nagrodą za zabawy konkursowe były marchewkowe lchipsy  PYCHOTAAA Wszyscy świetnie się bawili i marchewkę polubili 

Do góry

Wycieczka do kopalni srebra

     Dnia 10 listopada uczniowie wszystkich klas naszej szkoły wraz z wychowawcami i panią dyrektor odbyli całodniowa wycieczkę do Tarnowskich Gór.
     O godzinie 7 rano dwoma autokarami udaliśmy się w nasza podróż. Na miejsce dotarliśmy około godziny 9.30. Pierwszym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Sztolni Czarnego Pstrąga w Parku Repeckim. Aby dotrzeć do chodnika kopalnianego czekał nas spacer malowniczym lasem. Mimo panującego chłodu różnobarwne jesienne  liście oraz wyśmienite humory umilały nam drogę. Obiekt  do którego zmierzaliśmy znajduje się we fragmencie XIX-wiecznej sztolni „Fryderyk”. Krętymi schodami zeszliśmy w dół aby potem wsiąść do kolebiących się łodzi i wodnymi korytarzami udać się w dalsza drogę. Przepływaliśmy miedzy innymi przez „Bramę Odważnych”, „Szczęśliwych” i „Leniwych”. Przewodnik wyjaśnił nam też  skąd nazwa sztolni.
     Drugim punktem wycieczki była Zabytkowa Kopalnia Srebra. Najpierw zwiedzaliśmy ekspozycje muzealną :stare mapy, narzędzia  itp. Później nowoczesną  windą zjechaliśmy 40 metrów w głąb kopalni, gdzie w prawdziwych górniczych kaskach  chodziliśmy krętymi korytarzami, które kiedyś były miejscem pracy wielu ludzi. Nasz przewodnik z ciekawością opowiadał i przybliżał nam życie górników a także zdradził nam tajemnice pojawiającego się w kopalni Skarbnika.
     Ostatnim etapem naszej wycieczki był jeszcze Skansen Maszyn Parowych. Było  tam dużo starych parowozów i maszyn. Następnie  bardzo głodni ale pełni wrażeń udaliśmy się na pyszny obiad. Potem tylko zakup pamiątek i powrót do autokaru.
     Cala wycieczka była bardzo udana . Dostarczyła nam wielu informacji i niezapomnianych wrażeń przybliżając nam tajemnice życia i ciężkiej pracy ówczesnych górników.


 

Miłosz Sadlik kl. IIIb
Do góry

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały Przedszkole. „Przybyły”ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.


W dniu 25 listopada przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy. Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych pluszaków w „Krainie Pluszowego Misia”. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie w Gminnej Bibliotece w Czernichowie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, ‘Jadą, jadą misie”. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i  plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce, degustacja miodku. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

Do góry

EDUKACJA Z PSEM

24 listopada nasze przedszkole odwoiedzili specjalni goście - PSY. W trakcie zajęć dzieci uczyły się zasad bezpiecznego kontaktu z psem, rozpoznawać mowę ciała psa i odpowiednio na nią reagować. „Psia lekcja” odbywała się w towarzystwie specjalnie przygotowanymi do pracy z dziećmi psami i nie polega wyłącznie na nauce, ale też edukacyjnej zabawie z czworonogiem. To była ciekawa lekcja i fajna przygoda dla dzieci z przedszkola.Do góry

Dzień Czystego Powietrza

     W związku z obchodzonym 14 listopada XII Dniem Czystego Powietrza, który został ustanowiony przez fundację ekologiczną ARKA, uczniowie naszej szkoły chcieli zwrócić uwagę na problem wpływu zanieczyszczonego powietrza na nasze zdrowie. Człowiek wdycha dziennie około 16 kg powietrza. To kilkakrotnie więcej niż wypija w tym czasie wody i spożywa żywności. Powietrze jest najważniejsze! Termin nie jest przypadkowy! W listopadzie wszystkie mieszkania są już najczęściej ogrzewane, domowe kotły grzewcze pracują, a  z  kominów wydobywa się dym. Każdy z nas jest narażony na skutki zdrowotne brudnego powietrza.
     Uczniowie podczas zajęć świetlicowych oraz w domu wykonali plakaty przeciwko paleniu śmieci i jak należy dbać o czyste powietrze. Równocześnie trwała akcja informacyjno- edukacyjna w postaci oplakatowania kilku miejsc w Czernichowie. W ten sposób pragniemy rozbudzać świadomość ekologiczną mieszkańców.


 

Do góry

ADOPCJA SERCA

W tym roku szkolnym nasza społeczność szkolna włączyła się w pallotyńską inicjatywę misyjną: ADOPCJA SERCA. Pamiętając słowa naszego świętego rodaka papieża Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” dziękujemy wszystkim za tak życzliwe wsparcie tej akcji. Nasza pomoc jest przekazywana do Misji w Rwandzie, w środkowej Afryce, dla pięcioletniej dziewczynki, którą opiekuje się dziadek. Celine drugi rok chodzi do przedszkola.
Zebraliśmy i przesłaliśmy na konto Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego:


wrzesień 165 zł
październik 210 zł
listopad 260 zł
grudzień 133 zł
styczeń 203 zł
luty 157 zł
marzec 220 zł
kwiecień 120 zł

Do góry

PRZEDSZKOLAKI WYJEŻDŻAJĄ NA SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

W tym roku nasze przedszkolaki postanowiły uprzedzić św. Mikołaja i wyszły mu na przeciw organizując wyjazd na spotkanie z nim w Figloraju. Od samego rana dzieci nie mogły doczekać się wjazdu. Droga do Bujakowa to również wielki czas zniecierpliwienia. Wkońcu dotarliśmy do krainy św. Mikołaja i własnym oczom nie mogliśmy uwierzyć jaką bajkową krainę zobaczyliśmy. Og progu witał nas renifer i świetna zabawa. Wkońcu nadszedł czas kiedy Mikołaj dotarł i rozdał wszystkim dzieciom upominki. Czas pożegnania umilił nam słodki poczęstunek i dalsza zabawa w figloraju. Myślę, że ten wyjazd i spotkanie z Mikołajem dzieci zapamiętają na długo. A może i za rok postanowimy wyjechć Mikołajowi na spotkanie...

Do góry

Konkurs plastyczny "Drugie życie baterii"

Prosimy o oddawanie głosĂ?w na pracę plastyczną wykonaną przez uczennicę klasy  V Patrycję Tomaszek za pośrednictwem strony internetowej

https://pl-pl.facebook.com/minilo.aniela/. Głosować można poprzez kliknięcie przycisku „like” pod zdjęciem pracy. Prace będą oceniane w głosowaniu internetowym w terminie 2-9 grudnia 2016 r. 

Kategoria klasy IV-VI. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czernichowie.

Konkurs zorganizowano na  zlecenie EnerySys sp. z o.o.

Do wygrania nowoczesne nagrody edukacyjne dla szkół.

Do góry

Dyskoteka andrzejkowa

Tradycją naszej szkoły jest organizowanie dyskoteki andrzejkowej przez przedstawicieli samorządu uczniowskiego. W tym roku, aby tradycji stało się zadość, 22.11.2016 roku uczniowie klas IV - VI bawili się na szkolnych andrzejkach. Oprawą muzyczną imprezy zajęli się chłopcy, wróżby i ciekawe zabawy przygotowały dziewczyny. Dużym zainteresowaniem cieszyło się rzucanie gruszek do miski, przebijanie serca zapisanego imionami czy losowanie serc. Oczywiście były też tańce w parach i zespołach. Na przerwie zeszliśmy na poczęstunek. Pod koniec były zabawy pt.: "Rodzinka" i "Spowiedź". Niestety czas szybko minął i wszyscy musieli kończyć dyskotekę.
    Andrzejki były bardzo udane i mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości powtórzy się podobna impreza.

Wiktoria Kukiełka i Oliwia Jankowska kl. V
Do góry

Spotkanie z panią dietetyk

Promując wśród uczniów zdrowe nawyki żywieniowe w poniedziałek 5 grudnia odbyło się spotkanie pani dietetyk Magdaleny Kasperek z uczniami kl. IV, V i VI. Przybyły gość zapoznał uczniów z zasadami zdrowego żywienia, wyjaśnił dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie warzyw i owoców. Pani dietetyk uświadomiła uczniom jak duża ilość cukru znajduje się w kolorowych i gazowanych napojach, podkreślając jednocześnie ogromną rolę wody dla naszego organizmu.


Serdecznie dziękujemy paniom Magdalenie Kasperek i Katarzynie Antoniak z Natur House w Kętach.


 

Do góry

Promujemy zdrowe nawyki żywieniowe w naszej szkole

   W związku z obchodzonym 8 listopada Europejskim Dniem Zdrowego Jedzenia i Gotowania dużo uwagi w naszej szkole poświęciliśmy zdrowemu żywieniu. Zaczęło się od udziału klasy II i klas III w programie „Śniadanie daje moc”. Najważniejszym celem tego programu, w którym nasza szkoła uczestniczy od początku jest zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.


Ponadto uczennice kółka przyrodniczego postanowiły podzielić się ze swoimi młodszymi kolegami i koleżankami z klas II-III zdobytą na kółku wiedzą na temat zasad racjonalnego żywienia i poprowadziły zajęcia w tych klasach. Lekcje o tej tematyce przeprowadziły również w swoich klasach. Uczennice uświadomiły dzieciom szkodliwość tak lubianych przez nich chipsów, frytek i coli. Wszyscy uczniowie za aktywny udział w zajęciach zostali poczęstowani jabłkami.


Ponadto 5 grudnia w naszej szkole miało miejsce spotkanie pani dietetyk z uczniami kl. IV, V i VI, która omówiła skrupulatnie jak zdrowo się odżywiać.


Podsumowaniem tych działań było przeprowadzenie we wszystkich klasach konkursu o zdrowym żywieniu. Wyróżniono i nagrodzono  jedną osobę z każdej klasy. 


 

Do góry

MIESZKAM W BESKIDACH

Nasze przedszkolaki wzięły czynny udział w konkursie "Mieszkam w Beskidach": Karolina Prochot, Julia Czylok, Mateusz Szlagor, Julia Majiczek, Magdalena Pszczółka oraz Aleksandra Zaręba. Wraz z rodzicami zrobili przepiękne prace ilustrujące piękny krajobraz Be


 


POWODZENIA!!!

Do góry

MAGIA WIGILIJNEGO WIECZORU

We czwartek 22 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia. Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania. Także u nas nastał cudowny dla wszystkich czas – Boże Narodzenie. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń. Dzieci smakowały piernik własnej roboty, owoce i inne smakołyki. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

Do góry

Chcesz być zdrowy jak ryba, jedz owoce i warzywa

Pod takim hasłem klasa II  włączyła się w promocję zdrowego stylu życia i prawidłowej diety bogatej w minerały i witaminy.
Uczniowie klasy przygotowali i przedstawili  montaż teatralno-wokalny uświadamiający korzyści wypływające ze spożywania warzyw i owoców. Dowiedzieliśmy się również w jakie witaminy i minerały są bogate produkty spożywcze takie jak: sery, mleko czy masło i na co ma wpływ ich przyjmowanie .
Ozdobą całego pomysłu stały się wesołe stroje warzyw i owoców oraz pluszaki- Świeżaki :) 


Przedstawiene zostało zaprezentowane uczniom szkoły podczas apelu.Do góry

Dzień Pluszowego Misia

W naszej szkole uczniowie klas II-III obchodzili niezwykłe święto – Dzień Pluszowego Misia. Korytarze wypełniły kolorowe pluszaki i ulubione przytulanki dzieci. 


Uczennice klasy V przygotowały prezentację multimedialną dla kolegów z młodszych klas. Był czas na piosenki i zagadki, natomiast najważniejszym punktem tego dnia  było odczytanie wszystkich wierszyków przygotowanych przez uczniów klas II-III oraz rozstrzygnięcie  konkursu na rymowankę o ulubionym misiu .


Dziękujemy wszystkim uczniom  za włączenie się do wspólnego świętowania i już zapraszamy do wspólnej zabawy za rok :)  


 


 

Do góry

Szkolni kolędnicy

Święta coraz bliżej, więc aby tradycji stało się zadość szkolni kolędnicy odwiedzili uczniów wszystkich klas i przedszkola. Na szkolnym korytarzu, przeprowadzono konkurs na najpiękniejszy klasowy stroik świąteczny, który to konkurs wygrała klasa IIIb. Po konkursie uczniowie przeszli do swoich klas na wspólną wigilię. Natomiast klasa VI udała się na kolędowanie po naszej miejscowości. Podtrzymując dawną tradycję kolędnicy odwiedzali lokalne instytucje i firmy. Śpiewali kolędy, składali życzenia oraz obdarowywali odwiedzanych pięknymi świątecznymi stroikami.

Do góry

Hej kolęda!

    Tradycją naszej szkoły stało się kolędowanie uczniów klasy VI wśród mieszkańców i pracowników instytucji naszej miejscowości.


    W sobotę 3 dni wcześniej uczniowie i rodzice zebrali się, aby przygotować stroiki świąteczne podarowywane podczas kolędowania.


    21 grudnia uczniowie przebrani za pastuszków, kozę, śmierć i diabła, odwiedzili m.in. pracowników szkoły z Panią Dyrektor, Urząd Gminy w Czernichowie, plebanię, ośrodek zdrowia,Dom Opieki Długoterminowej w Czernichowie i inne instytucje znajdujące się w naszej wsi. Kolędnicy pięknie śpiewali kolędy i składali życzenia bożonarodzeniowe. Przyjmowani byli serdecznie i obdarowywani słodyczami i prezentami. Do szkoły wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

ukasz Droździk kl. VI
Do góry

Szkolny konkurs kolęd i pastorałek

W dniu 5 stycznia odbył się w naszej szkole konkurs kolęd i pastorałek. Celem konkursu było:


- Rozbudzanie talentów wokalno – instrumentalnych.


- Kultywowanie tradycji śpiewania najpiękniejszych kolęd i pastorałek


- Stworzenie możliwości zaprezentowania się przed szerszą publicznością


Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów. Piękne kolędy i pastorałki prezentowali soliści oraz duety. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy :)  Zdjęcia uczestników znajdują sie w galerii.


 


 

Do góry

Apel "Bezpieczne ferie zimowe"

                    IMG_20170112_081706.jpg


12 stycznia 2017r. uczniowie klas III wraz z wychowawczyniami przygotowali apel na temat zasad bezpiecznego spędzania ferii zimowych. W swojej inscenizacji zaprezentowali wiersze i piosenki o zimie. Zapoznali wszystkich uczniów naszej szkoły z przestrogami na ferie zimowe. Zachęcili również koleżanki i kolegów do bezpiecznego uprawiania sportów zimowych. Apel trzecioklasistów był bardzo ciekawy i pouczający.


 


 

Do góry

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Zimno, mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a  powodem takiej atmosfery jest  obchodzony  w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. Mimo niskiej temperatury jest to jednak najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość i wywołuje uśmiechy na  twarzach wszystkich. Tak też było w PRZEDSZKOLU w CZERNICHOWIE, do którego licznie  w ten dzień przybyli nasi najukochańszy dziadkowie. Każda grupa przedszkolaków przedstawiła swój program artystyczny, w którym pokazała swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie.  Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali  występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie i bez tremy  reprezentowały swoje umiejętności. Dzieci  dla swoich dziadków przygotowały i wręczyły  drewniane tulipany. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, każdy wnusio mógł posiedzieć na kolanach swojego dziadka lub babci, pokazać ulubione zabawki, czy pokazać prace plastyczne.


 


 

Do góry

WIELKI BAL W PRZEDSZKOLU

Karnawał to wspaniały okres zimowych balów, zabaw, a także nieodłączny element dzieciństwa. Jest on atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza wielu przeżyć, radości i zadowolenia. Tak też było i w naszym przedszkolu. Hala sportowa ozdobiona kolorowymi balonami wypełniła się niecodziennymi gośćmi. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Na balu, obok księżniczek, spidermanów, wróżek, postaci z ulubionych bajek pojawił się także smok oraz panna młoda. Po barwnej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce, w rytm skocznej muzyki, które były przeplatane zabawami i konkursami. Wiele radości sprawiła dzieciom zabawy z trolami, tańce z chustkami oraz słodki poczęstunek. Radosny, szeroki uśmiech na buźkach naszych pociech to najlepsze podsumowanie wspólnej zabawy. Pozostały wspomnienia, które będą nam towarzyszyć do kolejnego balu karnawałowego.

Do góry

Zajęcia badawczo-eksperymentalne

   W związku z przystąpieniem szkoły do programu edukacyjnego TESCO „Od uprawy do potrawy” uczniowie po raz kolejny mogli zdobyć informacje nt. zdrowego żywienia. Uczennice kółka przyrodniczego wraz z nauczycielem przyrody przeprowadziły w młodszych klasach lekcję na temat „Co się kryje w jedzeniu? Analiza jak w laboratorium”. Zajęcia przeprowadzono w formie eksperymentów z wykorzystaniem produktów dostępnych w kuchni. Ich celem było m.in. przeprowadzenie analizy zawartości tłuszczu w niektórych produktach spożywczych oraz badanie obecności skrobi w produktach spożywczych. W trakcie zajęć zwrócono również uwagę na szkodliwość takich produktów jak chipsy, batoniki analizując skład podany na etykietach.


 

Do góry

ZDROWY PRZEDSZKOLAK - WIZYTA PANI PIELĘGNIARKI

27 lutego w naszym Przedszkolu w ramach realizacji tygodniowej tematyki o zdrowiu zostały przeprowadzone zajęcia, których celem było przekonanie o konieczności dbania o swoje zdrowie. Gościliśmy w naszym przedszkolu panią pielęgniarkę Natalię. W spotkaniu brały udział wszystkie grupy. Pani Natalia przyszła tego dnia do przedszkola w białym fartuchu i z tajemniczym pudełkiem. Przygotowała dla nas krótką pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie i opowiedziała na czym polega jej praca. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się , w jaki sposób można zapobiegać infekcjom, jak należy o siebie dbać, ubierać się stosownie do pogody, właściwie się odżywiać. Pani Natalia wyjaśniła dzieciom, jak ważne jest przestrzeganie higieny i na czym polega zdrowy styl życia. Pani pielęgniarka opowiedziała też o swojej pracy i przyniosła ze sobą różne akcesoria takie jak: strzykawkę do płukania ucha, różne rodzaje innych strzykawek, zestaw do kroplówek, bandaże, plasterki, ciśnieniomierz, czepek pielęgniarski, maseczkę do twarzy stosowaną podczas operacji, nowoczesny termometr do pomiaru temperatury ciała i wiele innych. Wszystkie przedszkolaki otrzymały od gościa niespodziankę - kolorowa naklejkę – DZIELNY PACJENT. Serdecznie dziękujemy pani Natalii za przybycie, mile spędzony czas, za podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami, a przede wszystkim za cierpliwość i dobre rady.

Do góry

Pierwszy dzień wiosny i Święto Wody w naszej szkole

Na pierwszy dzień wiosny każdy czeka z utęsknieniem. Zatem, gdy nadejdzie, należy go odpowiednio uczcić.
W tym roku szkolnym, pierwszy dzień wiosny w naszej szkole obchodziliśmy w sposób urozmaicony, bo połączony ze Światowym Dniem Wody. Głównym celem imprezy była integracja uczniów, motywowanie do pracy na rzecz szkoły oraz wdrażanie do zdrowej rywalizacji. Uroczystość rozpoczęła się scenką pt. Lekcja ekologiczna: woda = życie” przygotowaną przez kółko przyrodnicze. Następnie odbył się konkurs w którym wzięły udział 2-osobowe drużyny, reprezentanci klas IV, V i VI. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę z zagadnień związanych z wodą, wykazali się znajomością powiedzeń i przysłów na temat wody między innymi poprzez zabawę w kalambury. Prezentowane były również wierszyki i piosenki o wodzie oraz krótki animowany filmik o losach dwóch kropelek wody. Najwięcej emocji wzbudził konkurs, w którym drużyny miały za zadanie przedstawić scenkę propagującą oszczędzanie wody. Uczniowie wyróżniali się pomysłowością, kreatywnością i grą aktorską. Rywalizacja była zacięta i ostatecznie I miejsce zdobyły  ex aequo drużyny z  klasy V i VI w składzie: Jakub Kos i Marta Talik z kl. V oraz Gabriel Błasiak i Konrad Kupczak z klasy VI. Drugie miejsce zajęli uczniowie z klasy IV – Adrian Biliński i Paweł Rodak. Wszystkim zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy!


Tego dnia w szkole uczniowie obchodzą również Dzień Samorządności. Samorząd Uczniowski przejmuje obowiązki, które na co dzień są udziałem nauczycieli i wychowawców.      Główne role przypadają najstarszej klasie w szkole - VI. To oni mają za zadanie prowadzić lekcje i zajęcia ze swoimi młodszymi kolegami. A nie jest to łatwe zadanie. Trzeba wykazać się cierpliwością i odpowiednio przygotować do zajęć. Jak mogliśmy się przekonać, lekcje przebiegały wzorowo a uczniowie i "nauczyciele" dobrze się bawili w czasie ich trwania.  Wszystkim uczestnikom konkursu oraz uczniom zaangażowanym w organizację tego dnia dziękujemy.


 


 

Do góry

Spotkanie z pracownikiem ZPKWŚ w Żywcu

3 kwietnia 2017r. w naszej szkole gościł pracownik Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w Żywcu, który opowiadał o formach ochrony przyrody w Beskidzie Małym i Beskidzie Żywieckim. Dowiedzieliśmy się między innymi, gdzie w naszym regionie można znaleźć takie pomniki przyrody jak: zabytkowe drzewa, jaskinie, skały, ostańce, aleje drzew, wodospady oraz stanowiska dokumentacyjne. Najwięcej emocji wśród uczniów wzbudziły filmiki z monitoringu drapieżników, na których można było zobaczyć wilka, rysia oraz inne licznie występujące w lesie zwierzęta.


Mamy nadzieję, że prowadzący prelekcję zachęcił uczniów do wyruszenia na szlaki turystyczne oraz do bardziej wnikliwego obserwowania otaczającej przyrody.


Dziękujemy panu Piotrowi Dzikiemu za ciekawą lekcję przyrody.


 

Do góry

ZAPACH ŚWIĄT W PRZEDSZKOLU

Każdego roku przedszkolaki przygotowują się do Wielkanocy. Tego roku również mieliśmy okazję wspólnie wypiekać świąteczne babki oraz dekorować sale przedszkolne. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy przedszkolaki wraz z wychowawczyniami oraz wszystkimi pracownikami przedszkola pragną złożyć wszystkim życzenia: W te piękne święta niech każdy pamięta z serca płynące życzenia: marzeń spełnienia, iskierek radości i dużo dużo miłości.

Do góry

WIELKANOCNE ŚNIADANIE

W środę 12 kwietnia, w pochmurny poranek, w naszym przedszkolu zapanowała ciepła i świąteczna atmosfera. Przez ostatnie dni dzieci poznawały różne tradycje związane ze świętami Wielkiej Nocy, wspólnie z nauczycielkami dekorowały sale, malowały pisanki, siały owies i rzeżuchę. Wszystkie te wspólnie wytworzone akcenty wielkanocne znalazły się na stole. Zwieńczeniem licznych opowieści o zwyczajach Wielkanocnych było wspólne świąteczne śniadanie. Dzieci zaprezentowały poznane piosenki o świętach, a następnie Pani  dyrektor Jolanta Raczek złożyła świąteczne życzenia wszystkim przedszkolakom i pracownikom przedszkola. Dzieci podzieliły się świąteczną babką i mazurkiem w gronie najbliższych kolegów i złożyły sobie życzenia.

Do góry

KONKURS - WIELKANOCNA PISANKA

Wraz ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi w przedszkolu został ogłoszony konkurs na „Wielkanocną pisankę”, wielkość oraz technika wykonania pracy były dowolne. Do dnia 12 kwietnia można było składać prace konkursowe, a następnie oglądać je na wystawie w wejściu do przedszkola. Wszystkie wielkanocne pisanki okazały się niepowtarzalne, a zaangażowanie oraz pomysłowość dzieci przekroczyły nasze najśmielsze oczekiwania. Prace były wykonane z wielką dokładnością, w wyniku wsparcia i pomocy rodziców „Małych Odkrywców”. Każda z prac była wyjątkowa, a zetem wszystkie prace zostały nagrodzone a każdy z uczestników otrzymał książkę. Dziękujemy „Małym Odkrywcom” za tak liczny udział w konkursie i gratulujemy niewyczerpanych pomysłów.

Do góry

Udział szkoły w konkursie TESCO

W dniach od 20 marca do 24 kwietnia 2017r. nasza szkoła wzięła udział w konkursie Tesco „Mali uczą dużych – etykiety nie takie straszne jak je malują”. Jego celem była edukacja i propagowanie wiedzy o pochodzeniu, składzie i jakości produktów spożywczych, zdrowym żywieniu, zasadach niemarnowania żywności oraz promowanie wśród uczniów pozytywnych postaw w zakresie zdrowego stylu życia i żywienia.


W ramach konkursu:


- przeprowadzone zostały lekcje na temat czytania etykiet


- przygotowano ulotkę z najważniejszymi zasadami czytania etykiet


- zorganizowano akcje „Zdrowe śniadanie”


- edukowano dorosłych w różnych miejscach publicznych


- przygotowano plakat „Świadome zakupy drogą do zdrowego odżywiania”


W realizację zaplanowanych w ramach konkursu zadań najbardziej zaangażowali się: Daria Ciechacka, Marysia Pszczółka, Dominika Kaczmarczyk, Agnieszka  Prochownik, Julia Zemczak  i  Weronika Zaręba oraz klasa II. Zdrowe śniadania przygotowały klasa V i klasa VI.


Trzymamy kciuki i czekamy na rozstrzygnięcie konkursu.


 


 

Do góry

Dzień Ziemi w naszej szkole

22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Hasło tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w Polsce brzmi „W kierunku natury” czyli tematyka związana z ochroną różnorodności biologicznej. Jest to temat ważny i szczególnie nam bliski zwłaszcza w kontekście globalnego ocieplenia, wzrostu zanieczyszczenia wód i powietrza. W przedstawieniu „Czysta Ziemia – czysta energia” przygotowanym przez klasę V w humorystyczny sposób ukazano zalety wykorzystywania alternatywnych źródeł energii głównie energii słońca, wiatru i wody.  Korzystając z odnawialnych źródeł energii przyczynimy się do poprawy stanu środowiska i zachowania takich surowców jak węgiel, gaz ziemny i ropa naftowa.   


 


 

Do góry

TYDZIEŃ BIBLIOTEK

W tym tygodniu, dzieci z naszego przedszkola, wraz z opiekunkami, odwiedziły bibliotekę gminną z okazji Tygodnia Bibliotek. Przedszkolaki z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Kilkoro z nich, było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z biblioteką. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla dzieci. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały i komentowały. Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły. Na zakończenie spotkania, pani bibliotekarka przeczytała bajeczkę pt: „Franklin i książka z biblioteki”. Panie przedszkolanki przygotowały na koniec niespodziankę, by każde dziecko mogło własnoręcznie wykonać zakładkę do książek. To była ciekawa lekcja w bibliotece.

Do góry

Konstytucja 3 Maja i Święto Flagi

28 kwietnia w naszej szkole uczniowie klas IV - VI przygotowali coroczną akademię na temat Konstytucji 3 Maja i Święta Flagi. Zaangażowało się w to wydarzenie wielu uczniów. Ubrani na galowo uczniowie pięknie odgrywali swoje role i śpiewali piosenki takie jak " Witaj Majowa Jutrzenko", czy "Polska Flaga". Wszyscy oglądający słuchali z zaciekawieniem. Na koniec występu wszyscy bili brawa, ponieważ występ był bardzo udany i można było się z niego dużo dowiedzieć na temat konstytucji 3 maja.

Do góry

Sukces naszej szkoły w ogólnopolskim konkursie

10 maja Tesco ogłosiło wyniki ogólnopolskiego konkursu„Mali uczą dużych – etykiety nie takie straszne jak je malują”.


Nasz zespół „Beskidzkie Jagódki” zajął II miejsce i otrzymaliśmy bon o wartości 2000zł do zrealizowania w sklepach Tesco.


 


 


 


 


Gratulujemy wszystkim zaangażowanym!!!!


A oto link do strony konkursowej:


http://oduprawydopotrawy.pl/aktualnosci/wybrane/21


 


 

Do góry

JAK DOROSNĘ ZOSTANĘ STRAŻAKIEM...

W dniu 15 maja, przedszkolaki pod opieką pań wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej. Po przybyciu na miejsce, dzieci serdecznie zostały przywitane przez Strażaków, którzy chętnie oprowadzili i zapoznali naszych małych podopiecznych ze swoją pracą. Dużo radości sprawił dzieciom pokaz umundurowania oraz narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w pracy strażaków. Jednak największą atrakcją była możliwość przymierzenia prawdziwego hełmu i odzieży strażackiej. Dzieciaki zwiedziły również pomieszczenia, w których odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach. Dzięki wizycie nasze przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega praca strażaka, jak zachować się w czasie pożaru oraz jakim sprzętem w swojej pracy posługują się strażacy. Na zakończenie wizyty, dzieci podziękowały strażakom. Wracając do przedszkola, opowiadały z zachwytem swoje, strażackie przeżycia. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym, odwiedzimy naszych strażaków jeszcze raz! DZIĘKUJEMY

Do góry

PRZEDSZKOLAKI W PARKU DINOZAURÓW

18 maja przedszkolaki wraz z rodzicami udały się do Zatoru do Parku Ruchomych Dinozaurów. Dinozatorland to jedyny w swoim rodzaju park rozrywki dla dzieci – to tutaj na odwiedzających czeka mnóstwo zabawy na każdym kroku wśród modeli dinozaurów wyglądających jak żywe oraz wielu innych atrakcji. Wprawa do  parku to był niezapomniany czas nie tylko dla tych, którzy uwielbiają dinozaury!Podążaliśmy śladami przhistorycznych gadów. Dinozatorland to niezwykła sala zabaw, gdzie każdy miło spędził swój czas. Dzieci miały możliwość obejrzenia ponad 100 różnych modeli dinozaurów, muzeum z bezcennymi eksponatami paleontologicznymi, a także warsztaty przybliżające ich uczestnikom przeszłość i dawne dzieje naszej Ziemi. Mnóstwo atrakcji na cały dzień dla całej rodziny i wspaniała zabawa dla wszytskich towarzyszyła nam w tą majową wyprawę.

Do góry

PSTRYK I BZIK

W dniu 22 maja 2017r. gościliśmy w naszej szkole profesjonalną ekipę aktorską, która za pośrednictwem Fundacji PGE przygotowała dla dzieci z najmłodszych klas i grup przedszkolnych niezwykłą przygodę edukacyjną, spektakl teatralny „Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni”, o bezpiecznym i oszczędnym korzystaniu z energii elektrycznej. Dzięki przedstawieniu nasze dzieci mogły dowiedzieć się jak powstaje prąd, kiedy może on być niebezpieczny, jak należy się w takich sytuacjach zachować, co oznaczają znaki na transformatorach, a także to jak oszczędzać energię elektryczną. Utrwalili sobie również wiedzę poprzez gry i zabawy edukacyjne znajdujące się w przedstawieniu. Przyciągające uwagę lalki, scenografia oraz piosenki sprawiły, że była to prawdziwa gratka zarówno dla dzieci jak i nauczycieli z naszej szkoły.

Do góry

DZIEŃ MAMY I TATY

Przedszkolaki zaprosiły do siebie swoich rodziców, przygotowały występy artystyczne, życzenia i prezenty z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty. W Przedszkolu 25  maja odbyła się uroczystość z  okzaji Dnia Mamy i Taty, podczas której przedszkolaki, zaprezentowały swój program taneczno – wokalno - recytatorski. Po występie były życzenia, całusy, prezenty oraz wiele uśmiechów i radości. Za swoje popisy przedszkolaki zostały nagrodzone burzą braw. Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umacniać rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, przywiązania, a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte wcześniej umiejętności.


Rodzicom życzymy Wszystkiego Najlepszego z okazji Waszego Święta!

Do góry

PIKNIK RODZINNY


Na sobotnie popołudnie 27 maja pogoda zaplanowana była już od dawna, bo przygotowania do Pikniku Rodzinnego obiecywały, że będzie to wspaniały dzień dla przedszkolaków, uczniów, nauczycieli i rodziców. I tak też było. Od godziny 13.00 ruszyły kolorowe stoiska z przepysznymi przekąskami i ciastami. Nie zabrakło świetnej zabawy z wodzirejem, konkursów plastycznych, filatelistycznych, malowania twarzy i okazji do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia w dziwacznym przebraniu lub peruce. A ten piękny dzień udał się dlatego, że wszyscy, a więc rodzice z dziećmi i nauczyciele, byli gospodarzami uroczystości. W organizacji wspomogli nas jak zwykle sponsorzy. Dziękujemy wszystkim za wyjątkowy Dzień Dziecka w naszej szkole.

Do góry

DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO

Dzień Dziecka przedszkolaki spędziły bardzo aktywnie. W ramach projektu pn. "SPORT TO ZDROWIE" zorganizowaliśmy sobie Dzień Dziecka na sportowo. Dzieci miały możliwość wykazania się w różnych sportowych konkurencjach m.in. skoki w workach, "Ślepe krety", przeciąganie liny, zabawy z chustą i wiele innych ciekawych konkurencji. Wszyscy dobrze się bawili i głośno dopingowali swoją drużynę. Na zakończenie każde dziecko otrzymało "Dyplom za udział w Olipiadzie Sportowej"  oraz mały prezent niespodziankę.

Do góry

Przedstawienie "Pstryk i Bzik"

W dniu 22 maja 2017 r. naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście. Byli to: Pstryk i Bzik wraz z aktorami, którzy przedstawili nam podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz oszczędnego korzystania z energii elektrycznej.
W przedstawieniu wzięła udział cała szkoła razem z nauczycielami. Dowiedzieliśmy się jak powstaje prąd, kiedy może być niebezpieczny, jak należy się w takich sytuacjach zachować. Co oznaczają znaki na transformatorach, a także to jak oszczędzać energię elektryczną. Dzięki ciekawemu przedstawieniu oraz różnym grom i zabawom edukacyjnym nauczyliśmy się podstawowych zasad bezpieczeństwa. Przedstawienie było bardzo interesujące i wesołe.
Dzięki temu przedstawieniu zdobyta wiedza na długo zagości w naszych głowach. Wszyscy uczniowie i nauczyciele świetnie się bawili.

Adrian Biliński kl. IV
Do góry

Zbiórka baterii 2017

Miło nam poinformować, że nasza placówka została Laureatem II Edycji Konkursu Ekologicznego "Konkurujemy - jak pracowite mrówki".


Reba Organizacja Odzysku S.A. w nagrodę przekazała naszej szkole sprzęt sportowy.


Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywne zaangażowanie się w akcję zbiórki baterii.

Do góry

Dzień Dziecka

Dnia 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka, wszyscy uczniowie naszej szkoły w kinie "Janosik" w Żywcu obejrzeli film "Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski".

Do góry

Zielona Szkoła

 


Jastrzębia Góra


2-11 czerwca 2017r.


Dzień pierwszy - podróż


            Dzień 2 czerwca 2017r. to początek naszej przygody w Jastrzębiej Górze. Rozpoczął się on już o godz.6:30 udziałem uczestników zielonej szkoły we Mszy św. Potem przyjechał aukotar, pożegnaliśmy się z rodzicami i wyruszyliśmy w 10-godzinną podróż. Nie była zbyt męcząca, ponieważ mieliśmy trzy postoje. Wieczorem zostaliśmy zakwaterowani w ośrodku kolonijno-wypoczynkowym "Feniks". Dzień zakończyliśmy przywitaniem się z morzem.


                                  Dzień drugi-plażowanie


            Po śniadaniu zwiedzaliśmy miasto, spacerowaliśmy, szukaliśmy ciekawostek o miejscowości i z niecierpliwością czekaliśmy na kolejne spotkanie z morzem. Po obiedzie w dobrym humorze poszliśmy na plażę, gdzie spędziliśmy całe popołudnie. Braliśmy udział w konkursie na najpiękniejszą budowlę z piasku. Udało się nam zbudować piękne i duże obiekty.


                                      Dzień trzeci -relaks


           Po porannej Mszy św. czekała nas miła niespodzianka. Pani dyrektor ufundowała wszystkim pizzę. Po krótkim spacerze musieliśmy szybko wracać do ośrodka, bo zaczął padać deszcz. Po południu nie nudziliśmy się, ponieważ każda grupa przygotowywała zagadki i opowiadania związane z morzem. Prezentowaliśmy je wieczorem na świetlicy i bardzo dobrze się bawiliśmy. Wieczór zakończyliśmy zabawami i pląsami.


                          Dzień czwarty - pływanie


   W pierwszej połowie dnia poszliśmy na basen. Tam pływaliśmy i graliśmy    w piłkę. Po obiedzie pogoda dopisała, więc plażowaliśmy. Wieczorny spacer na miasto i czas wolny na placu zabaw miło zakończyły ten dzień. Zainteresowani mogli podziwiać zwierzęta w tutejszym mini zoo.


                    Dzień piąty - spotkanie z historią


   Tego dnia pojechaliśmy autokarem na wycieczkę do Malborka. Zwiedzaliśmy tam największą twierdzę krzyżacką budowlną przez 150 lat przez Krzyżaków. Po zamku oprowadzał nas przewodnik, który opowiadał nam ciekawe historie. Miejsce to wywarło na nas ogromne wrażenie. Na miejscu kupiliśmy pamiątki   i wróciliśmy do ośrodka. Wieczorem wybraliśmy się na spacer do miasta. Kolejną atrakcją tego dnia było spotkanie z gawędziarzami kaszubskimi. Uczyli nas alfabetu kaszubskiego, piosenek w ich języku, a na koniec poznaliśmy zapach tabaki. Był to mile i ciekawie spędzony dzień.


                    Dzień szósty – odpoczynek na basenie


   Po śniadaniu udaliśmy się do aqua parku w hotelu Primavera. Tam korzystaliśmy  z różnych atrakcji wodnych takich jak: zjeżdżalnia, jacuzzi, wirówka, basen. Po południu poszliśmy zwiedzać latarnię morską w Rozewiu. Wieczorem bawiliśmy się na dyskotece.


                  Dzień siódmy – zwiedzanie Trójmiasta


Tego dnia pojechaliśmy na całodniową wycieczkę do Trójmiasta. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Gdyni, gdzie byliśmy w Oceanarium i na statku-muzeum Dar Pomorza. Potem udaliśmy się na sopockie molo. Kolejnym etapem naszej wycieczki był Gdańsk, po którym oprowadził nas przewodnik. Podziwialiśmy zabytki Gdańskiej Starówki. Po powrocie do ośrodka i kolacji czekała nas kolejna niespodzianka- ognisko z pieczeniem kiełbasek. Pełni wrażeń i bardzo zmęczeni szybko zapadliśmy w głęboki sen.


                                 Dzień ósmy – plażowanie


Kolejny raz poszliśmy rano do aqua parku, gdzie korzystaliśmy z wszystkich wodnych atrakcji. Po obiedzie spędzaliśmy czas na plaży. Wieczorem czekała nas miła niespodzianka – nagrody ufundowane przez panią  dyrektor za konkursy:


-  czystości


-  najpiękniejszej budowli z piasku


-  twórczości literackiej o morzu


oraz nagroda specjalna dla najlepszego tancerza dyskoteki Zielonej Szkoły.


                       Dzień dziewiąty – wycieczka na Hel


 W pierwszej części dnia pojechaliśmy na Hel, gdzie oglądaliśmy pokaz karmienia i tresury fok w Fokarium  oraz płynęliśmy statkiem po morzu. Zakupiliśmy pamiątki i wróciliśmy do ośrodka. Po południu były ostatnie zakupy, spacer po Jastrzębiej Górze. Wieczorem uczestniczyliśmy we Mszy Św. i pożegnaliśmy się z morzem. Wieczorem pakowaliśmy się i wspólnie obejrzeliśmy mecz piłki nożnej Polska – Rumunia.


                           Dzień dziesiąty – wyjazd do Czernichowa


Wczesnym rankiem po śniadaniu czekał już na nas autokar, którym szczęśliwie wróciliśmy do domu.


Było to dziesięć dni pełnych atrakcji i niezapomnianych wrażeń.


Fotorelacja znajduje się w galerii.


                                                           Sprawozdanie przygotowały:


            Daria Ciechacka kl. 5, Dominika Kaczmarczyk kl.5, Marta Talik kl.5,  Marysia Pszczółka kl.5, Kornelia Nowak kl.3a


 


 

Do góry

WAKACJE, WAKACJE...

Żegnamy cię dziś przedszkole, szkoła już woła nas! Nie martw się tylko bardzo, bo wpadniemy tu jeszcze nie raz. Zatęsknimy za naszymi misiami, za lalkami, i za klockami, odwiedzimy cię jeszcze na pewno i wspominać cię będziemy nocami. Lubiliśmy do ciebie chodzić, poznaliśmy tu kawał świata,
ale teraz wiemy, że minęły nasze przedszkolne lata. Jeszcze wakacje przed nami, wycieczki i długie podróże, potem dzwonek nas powita w nowym mundurze.

Gratulujemy wszystkim starszakom ich pierwszych sukcesów w czytaniu, pisaniu i liczeniu. Życzymy słonecznych i radosnych wakacji oraz WSZYSTKIEGO DOBREGO na nowej drodze obowiązków szkolnych.

DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU:-)

Do góry

Festyn Rodzinny

    W sobotę 27 maja 2017r. o godz. 13:00 w naszej szkole odbył się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. W tym roku organizacją zajęli się rodzice oraz nauczyciele. Hala sportowa tego dnia była specjalnie przygotowana na tę okazję. Na scenie umieszczone były kolorowe dekoracje.
    Uczestnikami pikniku były całe rodziny. Dzieci miały do dyspozycji dmuchańce: paszcze krokodyla, po której można było się wspiąć, a potem zjechać na zjeżdżalni oraz drugi dmuchaniec, na którym można było się dobrze wyskakać.
    Imprezę rozpoczęła powitaniem wszystkich, Pani Dyrektor. Całość uświetnił prowadzący imprezę Pan Sebastian, który dobrze wszystkich zabawiał. Dzieci i rodzice uczestniczyli w wielu różnych ciekawych zabawach. Było malowanie twarzy, a kto chciał mógł skorzystać z foto budki i zrobić sobie wesołe zdjęcie w przebraniu. Rodzice mogli skorzystać z porad pań kosmetyczek z Natur House. Podczas festynu funkcjonował bufet, w którym można było zjeść smakołyki przygotowane przez rodziców. Niespodzianką były też rozdawane lody. Uczennice naszej szkoły zaprezentowały występy taneczne z pięknymi pomponami. Na koniec można było uczestniczyć w przeciąganiu liny i skokach nad wirującą liną.
    Dzięki zaangażowaniu rodziców i nauczycieli impreza przebiegła bardzo pomyślnie. Zarówno dzieci jak i rodzice świetnie się bawili.

Kamila Węglarz kl.IV
Do góry

Apen kończący rok szkolny 2016/2017

Dnia 21.06.2017 r. w naszej szkole na trzeciej lekcji odbył się apel podsumowujący rok szkolny. Dziewczyny z klasy V przedstawiły prezentację zasad bezpieczeństwa podczas wakacji na wsi, w mieście, nad morzem i w górach. Następnie wręczono nagrody dla dzieci za udział w różnych konkursach. Podziękowano samorządowi uczniowskiemu za pracę w całym roku szkolnym oraz wręczono nagrody dzieciom, które opiekowały się sklepikiem szkolnym.
Na zakończenie nasza Pani katechetka podziękowała za akcję "Adopcja serca", w którą włączyła się cała szkoła. Takim miłym akcentem zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017.

Kamila Węglarz kl.IV
Do góry

Wycieczka z pieczeniem kiełbasek

Dnia 22 czerwca cała szkoła, czyli uczniowie klas II-VI wybrali się na wycieczkę do ,,Gajówki”. Był piękny słoneczny dzień. Spotkaliśmy się przed szkołą o godz. 9:00 i wyruszyliśmy w długą drogę. Idąc podziwialiśmy piękne krajobrazy. Gdy przybyliśmy na miejsce, odpoczęliśmy i rozpoczęliśmy pieczenie kiełbasek.  Usiedliśmy wokół paleniska. Gdy upiekliśmy już kiełbaski, zasiedliśmy do stołu, by je ze smakiem zjeść. Potem zajęliśmy się zabawami i grą w piłkę. W końcu przyszła pora sprzątania i gaszenia ogniska. Kiedy posprzątaliśmy miejsce, ruszyliśmy w drogę powrotną do szkoły, wspominając ten piękny i mile spędzony dzień.

Do góry

Zakończenie Roku Szkolnego 2016/2017

Po całorocznej pracy nadszedł czas na odpoczynek. W piątek 23 czerwca odbyło się oficjalne zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Rozdano świadectwa ukończenia szkoły, nagrody i wyróżnienia za szkolne osiągnięcia. Wręczono także dyplom w konkursie na "Prymusa roku" oraz na "Najsympaty- czniejszego ucznia". Odświętnie ubrani uczniowie z niecierpliwością oczekiwali na sakramentalne słowa… „rok szkolny zakończony”. Wszystkim uczniom i ich rodzicom życzymy udanego i słonecznego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu.

Do góry