Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czernichowie
Login
Hasło
 
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Czernichowie

Poprzednie lata - 2009/2010

Rozpoczęcie Roku Szkolnego

O godzinie 7.45 zebraliśmy się na boisku szkolnym. Razem z pocztem sztandarowym przeszliśmy do kościoła na mszę świętą. Następnie w szkole odbyła się uroczysta akademia, w której uczestniczyli nasi uczniowie, nauczyciele i rodzice. I tak, dnia 1 września rozpoczęliśmy Nowy Rok Szkolny 2009/2010.


POWODZENIA W NOWYM ROKU SZKOLNYM!!!

Do góry

Sprzątanie Świata i Dzień Ziemi

W sobotę 19 września 2009 roku w naszej szkole zorganizowano akcję "Sprzątanie Świata". Zbiórka przed szkołą o godzinie 09:00. Pogoda nam dopisała. Ze szkoły wraz z klasą V i VI wyruszyliśmy w drogę, posprzątać świat. Wkrótce dołączyły do nas młodsze klasy. Sprzątanie trwało 1 i pół godziny, zebraliśmy około 80 worków (każdy 60 litrów). Następnie złożyliśmy wszystkie śmieci na naszym parkingu, skąd przewieziono je na wysypisko. Nasza akcja zakończyła się sukcesem!

Olivia*
Do góry

WRZESIEŃ? WITA NAS

Prawem dziecka zabawa a obowiązkiem sprzątanie bo z kim się bawić będzie jak misio w kącie zostanie Po każdym myciu rączek choć woda cieplutka leci kran trzeba dobrze dokręcić to obowiązkiem dzieci Gdy mama założy dziecku nowe i czyste ubranie obowiązkiem nie brudzić wtedy łatwiejsze pranie Gdy małe dziecko się boi to obowiązkiem starszego porozmawiać z nim szczerze by nie bał się niczego Kiedy na przykład w sali ktoś porozrzucał śmieci podnieść i wrzucić do kosza to też obowiązek dzieci Pomagać sobie w potrzebie obowiązkiem grzecznego a świat będzie piękniejszy dla przedszkolaka każdego.

Do góry

Apel klasy II - "Bezpieczeństwo w drodze do szkoły"

1 października o godzinie 8 rano zebraliśmy się na korytarzu na apelu szkolnym. Po wysłuchaniu ogłoszeń i różnych informacji głos zabrała klasa II, która zaprezentowała przedstawienie pt. "Bezpieczeństwo w drodze do szkoły". Wszyscy uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się w drodze do i ze szkoły, a zarazem dobrze się bawili oglądając wesołe przedstawienie.

Do góry

Święto Niepodległości

10 listopada 2009 roku obchodziliśmy uroczystość z okazji 91 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez naszą ojczyznę. Na początku uczniowie klas IV-VI zaprezentowali nam krótkie przedstawienie o ojczyźnie. Następnie przemawiała Pani Dyrektor, a potem uczniowie zeszli na stołówkę na poczęstunek. Po posiłku odbyły się konkursy. Najpierw Konkurs o Naszej Ojczyźnie dla klasy II i III, w którym zwyciężyli wszyscy, a później Konkurs o Patronie Naszej Szkoły, czyli o Józefie Piłsudskim dla klas IV-VI. Do finału doszło osiem osób. Po dogrywce zwyciężyły cztery: Białka Daria kl. IV, Drewniak Ilona kl. IV, Malczewska Małgorzata kl. VI i Szatanik Anna kl. VI. Na drugi dzień, 11 listopada wszystkie osoby, które występowały zgromadziły się w kościele, by całej gminie zaprezentować swój piękny wysęp. Mieszkańcom Czernichowa bardzo spodobał się występ, a Pan Wójt nagrodził małych aktorów słodkim upominkiem.

Olivia*
Do góry

Święty Mikołaj w szkole

Dzisiaj naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj. Wraz z aniołkami zagościł w każdej klasie oraz w przedszkolu. Mikołaj zadawał pytania dzieciom czy są grzeczne, czy słuchają mamy i taty i czy modlą się rano i wieczorem. Niegrzecznym dzieciom kazał się poprawić bo inaczej nie przyjdzie do nich w przyszłym roku. Wszystkie dzieci dostały od Mikołaja prezenty w postaci słodyczy i żaden uczeń nie dostał rózgi. Serdecznie dziękujemy Święty Mikołaju i zapraszamy Cię do nas w przyszłym roku.

Do góry

ZAPACH ŚWIĄT W PRZEDSZKOLU

Każdego roku przedszkolaki przygotowują się do Wigilii. Tego roku również mieliśmy okazję wspólnie wypiekać świąteczne pierniki oraz dekorować sale przedszkolne i choinki. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przedszkolaki wraz z wychowawczyniami oraz wszystkimi pracownikami przedszkola pragną złożyć wszystkim życzenia: W te piękne święta niech każdy pamięta z serca płynące życzenia: marzeń spełnienia, iskierek radości i dużo dużo miłości.

Do góry

Przedszkolaki kultywują tradycje Bożonarodzeniowe

Dzieci starsze wzięły udział w II edycji gminnego konkursu na "NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ I TRADY- CYJNE OZDOBY CHOINKOWE". Celem konkursu było kultywowanie tradycji, popularyzowanie prac dzieci i młodzieży, ujawnianie i konfrontacja uzdolnień plasty- cznych dzieci i młodzieży oraz wymiana doświadczeń artysty- cznych. Prace naszych podopiecznych zostały ocenione najwyżej i w kategorii wiekowej 0 - III klasy Dominik Lichoń i Gabriel Błasiak zajęli exekwo I miejsce. GRATULUJEMY

Do góry

Szkolna Wigilia

W ostatni dzień szkoły przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbyła się Szkolna Wigilia. Wszyscy uczniowie naszej szkoły zebrali się na stołówce szkolnej, aby połamać się opłatkiem i złożyć sobie wigilijne życzenia. Następnie usiedliśmy przy świątecznie udekorowanym stole, aby wspólnie spożyć tradycyjny wigilijny posiłek.

Do góry

Hej kolęda!

Święta coraz bliżej, więc aby tradycji stało się zadość klasa szósta wraz z opiekunami udała się na kolędowanie po naszej miejscowości. Podtrzymując dawną tradycję Kolędnicy odwiedzali lokalne instytucje i firmy. Śpiewali kolędy, składali świąteczne i noworoczne życzenia oraz obdarowywali odwiedzanych własnoręcznie pięknie wykonanymi świątecznymi stroikami.
Zapraszamy do galerii zdjęć.

Do góry

DZIEŃ? BABCI I DZIADKA

Każdego roku dzieci z przedszkola przygotowują wspaniały występ artystyczny dla babć i dziadków. Również tego roku dzieci wraz z opiekunami przygotowały przepiękne jasełka. Chcąc w ten sposób PODZIĘKOWA?† swoim babciom i dziadkom za ich miłość i ciepło dawane każdego dnia. Dla kogo ta laurka, W słońcu, zieleni, chmurkach? Dla kogo każda wnuczka, Dla kogo każdy wnuczek, Maluje dzisiaj kwiaty Przynosi upominek?, Dla kogo jest ten wierszyk, I życzenia od dzieci? Już wiecie? OCZYWIŚCIE! DLA WSZYSTKICH BAB?† I DZIADKÓW NA ŚWIECIE. Owe życzenia przesyłają wszystkie dzieci z przedszkola dla swoich babć i dziadków.

Do góry

KARNAWA W PRZEDSZKOLU

Karnawał to miła, szalona tradycja pełna wrażeń,kolorów i dźwięków. To czas oczekiwany, świąteczny i kolorowy nie tylko dla dorosłych. Nieodłącznym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Właśnie taki bal odbył się 1 lutego 2010 roku w Przedszkolu. Impreza prowadzona była przez wychowawczynie z przedszkola. W programie dominował taniec i śpiew oraz wiele atrakcyjnych zabaw z nagrodami. Dzieci przez cały czas trwania zabawy były czynnymi jej uczestnikami, co pozostawia niepowtarzalne wrażenia i przeżycia najmłodszej a zarazem bardzo wymagającej publiczności.

Do góry

WIELKANOCNE ŚNIADANIE

Każdego roku w przedszkolu odbywa się uroczyste śniadanie Wielkanocne. Dzieci przygotowują tradycyjne wypieki Wielkanocne: babki, mazurki oraz pięknie dekorują jajka i swoje sale przedszkolne. Również w tym roku odbyło się wiele mozolnych pzygotowań do tej ważnej uroczystości, upamiętniającej Zmartwychwstanie Chrystusa. Kiedy wszystkie prace dobiegły końca przedszkolaki wraz z całym personelem oraz Panią dyrektor zasiedli do Wielkanocnego stołu przy radosnych życzeniach WESOYCH ŚWIĄT

Do góry

DZIEŃ? MAMY W PRZEDSZKOLU

Z okazji święta mam w przedszkolu dzieci wystawiły śliczne przedstawienie, które ozdobiły różnorodne tańce w ich wykonaniu. Uwieńczeniem programu artystycznego dzieci było wręczenie mamom laurek i kwiatów. Kto się o nas troszczy najczulej patrzy na nas? Kto od złych przygód strzerze? Nasza kochana mama. Uczyła pierwszych pierwszych słów nas uczyła. Każdą łzę nam otarła mamusia nasza miła. Jak Ci się odwdzięczymy za wszystko droga mamo? Będziemy się starali kochać Ciebie tak samo.

Do góry

POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA

Żegnaj przedszkole ”

Żegnamy cię dziś przedszkole,szkoła już woła nas!
Nie martw się tylko bardzo, bo wpadniemy tu jeszcze nie raz.
Zatęsknimy za naszymi misiami, za lalkami, i za klockami,
odwiedzimy cię jeszcze na pewno i wspominać cię będziemy nocami.
Lubiliśmy do ciebie chodzić, poznaliśmy tu kawał świata,
ale teraz wiemy, że minęły nasze przedszkolne lata.
Jeszcze wakacje przed nami, wycieczki i długie podróże,
potem dzwonek nas powita w nowym mundurze.

Do góry

Żegnaj Szkoło - Witajcie Wakacje!

Nadeszła właśnie chwila, której wyczekiwaliśmy już od pierwszych dni roku szkolnego. Stoimy teraz tutaj, lecz myślami większość z nas jest już daleko stąd. Przemierzamy góry, jeziora, doliny… Jednak dla nas, absolwentów, jest to chwila szczególna, gdyż oto ostatni już raz oczekujemy na wręczenie świadectw w murach tej szkoły. Każdy z nas zapewne myśli, co wyniósł z tego miejsca, czego się nauczył, co jeszcze mógł uczynić, aby doskonalić siebie. Tę szkołę zapamiętamy na zawsze. Jesteśmy pełni wdzięczności dla nauczycieli, za Wasz wysiłek i poświęcenie w trudnej drodze nauczenia nas czegokolwiek. Mimo naszych wielokrotnych oporów, udało Wam się osiągnąć ten cel. Dziękujemy również innym pracownikom szkoły, którzy przyczynili się do tego, iż czas tutaj upłynął w miłej atmosferze, czystości i porządku.


Serdecznie dziękujemy - Klasa VI

Do góry