Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czernichowie

ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY W CZERNICHOWIE
Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego i Przedszkole Publiczne

Wydarzenia

📆2020-11-19

Wizyta w Domu Opieki w Czernichowie

Wizyta w Domu Opieki w Czernichowie

 Odwiedziny Pensjonariuszy  Śląskiego Centrum „Ad Finem” im. Księżnej Marii Krystyny Habsburg w Czernichowie przez naszych uczniów i nauczycieli stały się już kilkuletnią tradycją. Po raz kolejny odwiedziliśmy Seniorów 19 listopada 2019 roku. Uczniowie zaprezentowali montaż słowno – muzyczny, utrzymany w klimacie patriotycznym, w którym przedstawili losy Polski. Przybliżyli okoliczności utraty niepodległości, a następnie jej odzyskania w dniu 11 listopada 1918 roku. Zaprezentowali piękne wiersze oraz pieśni patriotyczne, które zachęciły do wspólnego śpiewania. Występ wprowadził mieszkańców domu opieki i ich opiekunów w stan zadumy i refleksji. Dla wielu był powodem do wzruszeń.

Dzieci za występ otrzymały gromkie brawa oraz zostały obdarowane słodkim upominkiem. Nasze spotkania z Pensjonariuszami i ich opiekunami są bardzo miłe, pouczające, wzruszające, uwrażliwiające na drugiego człowieka. Pozwalają przygotowywać młodych ludzi do życia w poszanowaniu starszego, niejednokrotnie schorowanego człowieka.

Chwile spędzone w domu  pozostaną na długo w pamięci uczniów. Bardzo dziękujemy wszystkim Seniorom i pracownikom za mile przyjęcie.

 
Przewiń w górę