Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czernichowie

ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY W CZERNICHOWIE
Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego i Przedszkole Publiczne
symbole narodowe symbole EU

Szkoła
Podziękowania

SZKOLNA STREFA RELAKSU POWSTAŁA DZIĘKI FUNDACJI PGE

Uczniowie z transparentem PGEW miesiącu listopadzie 2019 r. została oddana do użytku Szkolna Strefa Relaksu. Realizacja niniejszego przedsięwzięcia była możliwe dzięki darowiźnie udzielonej przez Fundację PGE. W ramach pozyskanych środków utworzono, na świeżym powietrzu, miejsce do spędzania przerw śródlekcyjnych. Strefę relaksu tworzy wybrukowany plac, dzielony na sześć dwukolorowych szachownic. Dzięki tak przygotowanej nawierzchni uczniowie będą mogli nie tylko przebywać na świeżym powietrzu, ale i aktywnie spędzać tam czas. Plac daje możliwość gry w kółko i krzyżyk, klasy czy warcaby. Dodatkowo właściwa niwelacja terenu pozwala na organizację przerw w ruchu. Można bez przeszkód grać w gumę, skakać na skakankach czy kozłować piłką. Wszystkie wymienione formy aktywności wzmocnią min. integrację rówieśniczą, zniwelują zmęczenie i wpłyną korzystnie na koncentrację uwagi. Każde zaangażowanie dziecka w gry lub zabawy ma również pozytywny wpływ na rozwój osobowości, sferę emocjonalną i rozładowanie energii. Dodatkowo stabilna, odpowiednio wypoziomowana nawierzchnia ograniczy urazowość i zwiększy bezpieczeństwo fizyczne. Ruch to zdrowie nie tylko fizyczne, ale także dobra kondycja psychiczna oraz lepszy rozwój umysłowy. Za to wszystko dziękujemy Fundacji PGE.

Podziękowanie Przewodniczącej Rady Rodziców

Przewodnicząca Rady Rodziców ZSP w Czernichowie składa serdeczne podziękowania Zarządowi Rady Rodziców za wszystkie działania związane z organizacją zabawy walentynkowo - karnawałowej.
Bardzo dziękuje również Rodzicom uczniów i przedszkolaków za udział w zabawie oraz wsparcie tej inicjatywy.
Podziękowanie składa wszystkim Rodzicom, którzy w jakikolwiek sposób pomogli organizatorom oraz m.in. pracownikom szkoły i Stowarzyszeniu Bajeczne Beskidy.

Przewiń w górę